Олег Чабан

Олег Чабан

Доктор медичних наук
7 лайфхаків для гарного сну

Олег Чабан, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Національного медичного університету ім. Богомольця


1. Лягайте і прокидайтеся в один і той самий час. Засинати бажано не пізніше ніж о 22.30.


2. Закінчуйте робочі справи не пізніше ніж о 19.00–20.00. Причому мається на увазі не лише робота як така, а й «шлейф» думок і переживань, пов’язаних із нею. Навчитися цього за один раз сумнівно що вдасться, проте за деякий час зусилля принесуть плоди.


3. Відкладайте вбік ґаджети та вимикайте телевізор за 2–3 години до сну. Якщо ви не користуєтеся програмами для сну, кладіть смартфон за 5 метрів від ліжка. 


4. Підготуйте кімнату для сну. Провітріть її. Між прохолодою і спекою для спокійного сну варто обирати прохолоду. Оптимальна температура — 18–20 оС. Також важлива достатня вологість повітря (особливо взимку, коли опалювальні пристрої висушують повітря). Встановіть зволожувач або принаймні посуд із водою біля батареї. 


5. Приберіть зовнішні подразники: світло (електронного годинника, мерехтіння монітора, завісьте вікна від місяця) та звук (шум побутової техніки, кондиціонера). Деяким людям допомагають маски для сну й вушні тампони. До речі, мелатонін синтезується у необхідній кількості лише за умови сну в темряві. 


6. Вечеряти варто за 3–4 години до сну. До того ж, що старша людина, то більшим має бути проміжок часу між останнім прийманням їжі та відходом до сну. Якщо дуже хочеться їсти, допускається випити перед сном кефір або йогурт. 


7. Не сидіть (і не лежіть!) перед телевізором весь вечір. За годину до сну варто прогулятися на свіжому повітрі.

26.04.2019

© 2018 ТОВ "ІВЕНТ ЮКРЕН ГРУП", інтернет видання - «EVENT UKRAINE». Всі права захищені.


Вся інформація, розміщена на даному веб-сайті, включаючи: логотипи, торгові марки, тексти, назви, зміст, програмне забезпечення, ілюстрації, фотографії і зображення, є об’єктами авторського права та суміжних прав і охороняються Законом України «Про авторське право та суміжні права». Використання матеріалів даного сайту можливе тільки за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на інтернет видання - «EVENT UKRAINE». Веб-сайти або сторінки, на які вказані посилання, зазначені виключно з інформаційною метою. ТОВ «ІВЕНТ ЮКРЕЙН ГРУП» не несе відповідальності за інформацію, розміщену на даних сторінках або веб-сайтах, які належать третім особам, також не несе відповідальності за будь-яку шкоду, що виникла у користувача в  результаті відвідування даних веб-сайтів по зазначених посиланнях.

Натисніть ENTER або на вільну область, щоб закрити вікно