Олександр Тохтамиш

Олександр Тохтамиш

Медичний психолог
Не спиться? Не гайте часу!

Олександр Тохтамиш, медичний психолог, кандидат псигологічних наук, доцент, президент Української асоціації еріксонівської та короткотривалої психотерапії і консультування.


Видатний психолог Мілтон Еріксон казав, що безсоння пов’язане із проблемою неправильного використання часу. Інакше кажучи, якщо вам не спиться, не варто лежати й дивитися у стелю. Адже що більше ми нервуємо через те, що не можемо заснути, то важче знову поринути до обіймів Морфея. Краще встати, вийти до іншої кімнати (бажано, аби спальня асоціювалася лише зі сном) і зайнятися чимось, що приносить вам релакс. Для когось це читання або слухання спокійної музики, для інших — малювання чи навіть хатні справи. А за деякий час, коли відчуєте, що повіки злипаються, можна повернутися до ліжка. Але при цьому важливо не зміщувати час ранкового пробудження. Не піддавайтеся спокусі «добрати» зайву годинку зрання. Краще вставайте о своїй звичній порі, адже інакше «біологічний годинник» може розбалансуватися. 


До речі, історики стверджують, що саме так спали європейці у добу Середньовіччя: не 7–8 годин поспіль, а прокидались серед ночі, робили якусь роботу, а потім знову засинали. До того ж лягали люди із першими сутінками, а вставали спозаранку, із півнями. Зрештою, за такого підходу вони все одно набирали 7–8-годинну добову норму сну.

26.04.2019

© 2018 ТОВ "ІВЕНТ ЮКРЕН ГРУП", інтернет видання - «EVENT UKRAINE». Всі права захищені.


Вся інформація, розміщена на даному веб-сайті, включаючи: логотипи, торгові марки, тексти, назви, зміст, програмне забезпечення, ілюстрації, фотографії і зображення, є об’єктами авторського права та суміжних прав і охороняються Законом України «Про авторське право та суміжні права». Використання матеріалів даного сайту можливе тільки за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на інтернет видання - «EVENT UKRAINE». Веб-сайти або сторінки, на які вказані посилання, зазначені виключно з інформаційною метою. ТОВ «ІВЕНТ ЮКРЕЙН ГРУП» не несе відповідальності за інформацію, розміщену на даних сторінках або веб-сайтах, які належать третім особам, також не несе відповідальності за будь-яку шкоду, що виникла у користувача в  результаті відвідування даних веб-сайтів по зазначених посиланнях.

Натисніть ENTER або на вільну область, щоб закрити вікно