Джет-лег: 6 правил комфортного перельоту

Джет-лег: 6 правил комфортного перельоту

Мряка та дощ за вікном – доречний привід полетіти кудись у літо, погрітися під сонцем тропічних країн, зарядитися вітаміном D3, переключитися, розслабитися. І тут важливо, щоб враження від відпочинку не зіпсував джет-лег — синдром порушення внутрішніх біоритмів.

Американський письменник-фантаст Вільям Гібсон у романі «Розпізнавання образів» виклав свою теорію походження джет-легу. В недавньому минулому люди подорожували набагато повільніше і за 50 років бурхливого розвитку цивільної авіації просто не встигли пристосуватися до стрімких переміщень у просторі. Ось і виходить: тіло прилетіло з пункту А до пункту Б, а душа спізнюється на кілька діб. Звідси млявість, розбитість і затуманений розум. У медиків з цього приводу свої спостереження.  Помічено, що джет-лег виникає при трансконтинентальних перельотах не вздовж, а впоперек меридіанів — особливо, коли летиш із заходу на схід. Причому час у дорозі має становити не менше чотири години. Вирушаючи з Києва, приміром, у Конго, про самопочуття можна особливо не хвилюватися: країни знаходяться в одному часовому поясі, хоча і на відстані дев’яти годин польоту. А ось якщо наша людина вирішить махнути кудись до Канади або у Таїланд, джет-легу не оминути. Як подолати наслідки зміни часових поясів і зробити подорож максимально комфортною, знає сімейний лікар, кандидат медичних наук Олеся Гетьман.


1

В інтернеті зустрічаються рекомендації щодо завчасного переходу на час країни, до якої летиш: скажімо, якщо це Японія, вкладатися у ліжко вдень і не спати вночі. Такі експерименти можуть тільки посилити джет-лег після перельоту.  Оптимально напередодні подорожі дотримуватися звичайного режиму, добре виспатися, поніжитися у ванні, сходити на масаж або йогу — заняття, які з одного боку тонізують, а з іншого дають впевненість і спокій.

2

Якщо мандрівник регулярно приймає ліки, варто заздалегідь разом з лікарем скласти новий графік їх прийому з урахуванням нових циклів сну в країні прибуття.

3

Щоб довге сидіння не провокувало набряки ніг і тромбози вен, варто використовувати компресійні гольфи, панчохи, трикотаж для дороги, зручне ортопедичне взуття. 

4

Важливо створити позитивний настрій перед поїздкою і в польоті: спілкуватися тільки з приємними людьми, не читати і не дивитися жахи, натомість узяти в дорогу гарну книжку чи приємну музику.

5

У польоті краще уникати ударних доз кофеїну і алкоголю: обидва напої сприяють зневодненню організму, порушують роботу внутрішнього біологічного годинника. Кофеїн бадьорить, алкоголь насилає сонливість — те й інше затягують джет-лег.

6

Джет-лег зазвичай не знімають медикаментами, але якщо безсоння, гіперактивність, головний біль занадто псують життя і настрій, варто прийняти препарати, які зазвичай допомагають у таких ситуаціях.

Різниця у часі між Україною та іншими країнами: https://time.online.ua/

На початок

© 2018 ТОВ "ІВЕНТ ЮКРЕН ГРУП", інтернет видання - «EVENT UKRAINE». Всі права захищені.


Вся інформація, розміщена на даному веб-сайті, включаючи: логотипи, торгові марки, тексти, назви, зміст, програмне забезпечення, ілюстрації, фотографії і зображення, є об’єктами авторського права та суміжних прав і охороняються Законом України «Про авторське право та суміжні права». Використання матеріалів даного сайту можливе тільки за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на інтернет видання - «EVENT UKRAINE». Веб-сайти або сторінки, на які вказані посилання, зазначені виключно з інформаційною метою. ТОВ «ІВЕНТ ЮКРЕЙН ГРУП» не несе відповідальності за інформацію, розміщену на даних сторінках або веб-сайтах, які належать третім особам, також не несе відповідальності за будь-яку шкоду, що виникла у користувача в  результаті відвідування даних веб-сайтів по зазначених посиланнях.

Натисніть ENTER або на вільну область, щоб закрити вікно