Карніосакральна терапія: магія чутливих рук

Карніосакральна терапія: магія чутливих рук

Час захоплення хімічними пігулками й агресивними методами лікування відійшов у минуле. Люди шукають (і знаходять!) альтернативні методи зцілення, які діють на організм у комплексі, впливають на причину захворювання, його наслідки й усувають проблему без побічних ефектів. Карніосакральна терапія (КСТ) – один з таких. 

На чому базується?

Карнісакральна терапія (з лат. cranium – череп, sacrum – крижі) або терапія «чутливих рук» — один з напрямів мануальної терапії — заснована на твердженні про те, що в організмі людини все перебуває у постійному русі. Навіть кістки черепа, бо поміж швами є розтяжні волокна, які дають змогу черепу розширюватися або «дихати» в своєму особливому ритмі. Ці цикли внутрішнього дихання організму людини виявив засновник методу КС американський остеопат Сазерленд. Він назвав їх краніосакральними ритмами й науково обґрунтував механізми процесу: кістки черепа розкриваються і закриваються (дихають) завдяки виробленню і розподілу спинномозкової рідини, яка «омиває» головний/спинний мозок від черепа людини до його крижів. Сазерленд об’єднав усі ці органи в єдину карніосакральну систему й довів, що всі її ланки мають тісний контакт між собою. Якщо щось у цьому ланцюгу виходить з ладу, наслідки впливають на весь організм. Наприклад, травма куприка може викликати головний біль, а черепно-мозкова травма – призвести до грижі диска хребта та появи сколіозу. Остеопати порівнюють людський організм із роялем, адже наше тіло, подібно до музичного інструменту, час від часу потребує налаштування руками майстра. Саме над цим працюють карніосакральні терапевти.

Як це відбувається?

На перший погляд, КСТ нагадує дуже м'який і легкий масаж, жодного відчуття болю і неприємних почуттів. Дотики рук терапевта практично непомітні, адже вони рухаються в унісон з ритмом дихання організму. Лікар «слухає» тіло пацієнта, відчуває його карніосакральний ритм, діагностує несправності й за допомогою рук і рухів збалансовує стан внутрішніх тканин, впливає на всю карніосакральну систему. Зазвичай сеанс КС триває від 30-ти до 60 хвилин. Чи це науково? Цілком. Цей метод застосовується в медичних установах 53 країн світу, а в деяких навіть включений у перелік послуг страхової медицини.

Що це лікує?

Насамперед практика поліпшує циркуляцію крові в судинах головного мозку, знімає головний біль, відновлює рухливість кісток тазу, крижів і суглобів хребта, зменшує напругу мозкових мембран, нормалізує нервовий стан. Ця терапія варта уваги при депресії, безсонні, хронічній втомі, занепокоєнні. Карніосакральна терапія буде доречною для офісних працівників, що цілодобово сидять за комп’ютерами, адже КС полегшує біль у шиї та спині, знімає напруження з м’язів коміркової зони. Володіння цією методикою (а їй можна навчитися!) взагалі незамінний навик для мам, адже за допомогою правильних рухів реально за десять хвилин зняти напад раптового болю у вухах, приміром, при отиті. Карніосакральна терапія — це ще й чудова профілактика життя без неврозів, стресів і сезонних хвороб.

Де познайомитися з методом:

http://ineo.com.ua/ru/main

http://osteopatia.kiev.ua/nashi-metodiki/kranio-sakral-naya-terapiya/

https://salonslim.com.ua/kraniosakralnaya-terapiya

Вікторія Куриленко

На початок

© 2018 ТОВ "ІВЕНТ ЮКРЕН ГРУП", інтернет видання - «EVENT UKRAINE». Всі права захищені.


Вся інформація, розміщена на даному веб-сайті, включаючи: логотипи, торгові марки, тексти, назви, зміст, програмне забезпечення, ілюстрації, фотографії і зображення, є об’єктами авторського права та суміжних прав і охороняються Законом України «Про авторське право та суміжні права». Використання матеріалів даного сайту можливе тільки за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на інтернет видання - «EVENT UKRAINE». Веб-сайти або сторінки, на які вказані посилання, зазначені виключно з інформаційною метою. ТОВ «ІВЕНТ ЮКРЕЙН ГРУП» не несе відповідальності за інформацію, розміщену на даних сторінках або веб-сайтах, які належать третім особам, також не несе відповідальності за будь-яку шкоду, що виникла у користувача в  результаті відвідування даних веб-сайтів по зазначених посиланнях.

Натисніть ENTER або на вільну область, щоб закрити вікно