Як побороти страх відкритої води

Як побороти страх відкритої води

Плавання в басейні разюче відрізняється від плавання у відкритих водоймах. Стіни рідного басейну й звична плитка на дні заспокоює. Однак запливи у відкритих водоймах можуть викликати не дуже приємні емоції навіть у тих, хто з плаванням на «ти»: від легкого занепокоєння до паніки. Страх води – фобія неприємна, але переборна. Особливо якщо ви вирішили спробувати свої сили в запливах на відкритій воді. Розбираємося, як неї позбутися.
Батофобія – тривожний розлад, при якому людина боїться глибоких водойм і місць, де не здатна розрізнити дно або відчути його під ногами.

Як побороти страх відкритої води

Багато спортсменів-любителів відчувають дискомфорт у зв'язку з виходом на відкриту воду. В одних з'являється страх, що щось страшне випливе з темної глибини та потягне під воду, інші бояться дезорієнтації. Іноді ці відчуття такі сильні й ірраціональні, що пояснити це логічно складно. У таких випадках ліпше працювати з психологом. Якщо ж проблема у легкому мандражі, впоратися з ним можна самостійно.

Починайте з малого. Перед тим, як взяти участь у запливі, обов’язково тренуйтеся у відкритих водоймах. Перебираючись із басейну в озеро чи річку, починайте з дистанції у 100–200–300 метрів. Звісно, плавати ліпше у групі й під наглядом тренера. Він ознайомить із правилами безпеки поведінки на відкритій воді й пояснить нюанси техніки плавання у водоймі, а вона відрізняється від тієї, що в басейні.

Пропливіть маршрут зі змагань за кілька днів до старту. Можна приїхати за кілька днів до початку змагань і проплисти маршрутом у своєму темпі: спокійно, не напружуючись, отримуючи від процесу максимум задоволення.


Почніть спочатку. Якщо ж проблема полягає у негативному досвіді, отриманому раніше (ви тонули або у воді з вами сталося щось не дуже приємне), тоді доведеться докласти більше зусиль. Згадайте, як роблять новачки. Почніть із видиху у воді з бульбашками. Коли навчитеся спокійно видихати у воду, переходьте до плавання з дощечкою й відпрацюйте гребки та техніку дихання. Як відчуєте, що паніки під час видиху у воду і вдиху на гребку немає, можна відкласти дошку й перейти до більш серйозних тренувань. Крок за кроком, ви знову будете певні у своїх силах.

Завжди стежте за берегом. Іноді паніка може початися через втрату зорового контакту з берегом або чимось, за що можна зачепитися поглядом. Намагайтеся завжди тримати в полі зору берег, стартовий буй або найближчого до вас плавця. Ще краще – якщо ви плистимете поруч з групою інших учасників. Близькість до інших людей заспокоює і додає впевненості у своїх силах.

Хай там як, починати потрібно з вибору своїх перших великих змагань! Наприклад, у червні в Румунії відбуватиметься Oceanman Constanta, і у вас ще є час підготуватися до своїх перших 1,8 км (дистанція Sprint) у відкритій воді. Реєстрацію ще відкрито!

На початок

© 2018 ТОВ "ІВЕНТ ЮКРЕН ГРУП", інтернет видання - «EVENT UKRAINE». Всі права захищені.


Вся інформація, розміщена на даному веб-сайті, включаючи: логотипи, торгові марки, тексти, назви, зміст, програмне забезпечення, ілюстрації, фотографії і зображення, є об’єктами авторського права та суміжних прав і охороняються Законом України «Про авторське право та суміжні права». Використання матеріалів даного сайту можливе тільки за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на інтернет видання - «EVENT UKRAINE». Веб-сайти або сторінки, на які вказані посилання, зазначені виключно з інформаційною метою. ТОВ «ІВЕНТ ЮКРЕЙН ГРУП» не несе відповідальності за інформацію, розміщену на даних сторінках або веб-сайтах, які належать третім особам, також не несе відповідальності за будь-яку шкоду, що виникла у користувача в  результаті відвідування даних веб-сайтів по зазначених посиланнях.

Натисніть ENTER або на вільну область, щоб закрити вікно