Як позбавитися ментального сміття

Як позбавитися ментального сміття

Приємно, коли речі в домі лежать на своїх місцях. Проте ще приємніше, коли лад наведено в голові: думки-висновки розкладено по поличках, а сміття непотрібних емоцій виметено геть. Як упорядкувати свої думки, розкаже гештальт-терапевт Інна Дідковська.

Види ментального сміття. Токсичні думки, що засмічують голову, складаються зі слів: ніколи, ніхто, не вийде, боюся, все, завжди, вічно, мушу (треба, потрібно) або висловами: «У мене недостатньо (грошей, здоров'я, часу), «Якби я зробив по-іншому, зараз було б краще» тощо. Відстежуйте слова, фіксуйте ці токсичні думки й вимітайте їх з голови.

Засоби для генерального прибирання. Техніка «Ранкові сторінки». Ви прокидаєтеся ранком і записуєте в зошит все, що спадає на думку (три сторінки щодня). Техніка допомагає відокремлювати непотрібні думки, що повторюються, а корисні зробити чіткішими.  Є ще одне правило: що більше місця в нашому житті відведено сприйняттю і відчуттю навколишнього світу, то менше часу залишається на безплідні роздуми. Саме тому масаж, відпочинок на природі, зустрічі з друзями, захоплюючі фільми або книги сприяють упорядкуванню думок. І ще одна порада – щоб не засмічувати голову токсичними думками, зробіть щось корисне. Хоча б помийте вікно у власному парадному. Якщо це щось буде корисне іншим, внутрішня гармонія стане ще ближче.

На початок

© 2018 ТОВ "ІВЕНТ ЮКРЕН ГРУП", інтернет видання - «EVENT UKRAINE». Всі права захищені.


Вся інформація, розміщена на даному веб-сайті, включаючи: логотипи, торгові марки, тексти, назви, зміст, програмне забезпечення, ілюстрації, фотографії і зображення, є об’єктами авторського права та суміжних прав і охороняються Законом України «Про авторське право та суміжні права». Використання матеріалів даного сайту можливе тільки за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на інтернет видання - «EVENT UKRAINE». Веб-сайти або сторінки, на які вказані посилання, зазначені виключно з інформаційною метою. ТОВ «ІВЕНТ ЮКРЕЙН ГРУП» не несе відповідальності за інформацію, розміщену на даних сторінках або веб-сайтах, які належать третім особам, також не несе відповідальності за будь-яку шкоду, що виникла у користувача в  результаті відвідування даних веб-сайтів по зазначених посиланнях.

Натисніть ENTER або на вільну область, щоб закрити вікно