Travel-тренди '2019
Фото: Наташа Іщенко, Леонардо Раінері, Сергій Михальчук, depositphotos.com

Travel-тренди '2019

Регулярні туристичні поїздки за кордон — наразі вже не розкіш, яку можуть дозволити собі одиниці, а відпустка — не лише пляжі Туреччини чи Єгипту. Із уведенням безвізового режиму з ЄС і появою нових рейсів у східних напрямках десятки тисяч українців почали активно відкривати для себе світ. А отже, не просто слідкувати за світовими туристичними тенденціями, а й виступати в ролі трендсеттерів.

Business + leisure = bleisure

Туристичний тренд, який набув неабиякої популярності протягом останніх кількох років, — це поєднання бізнес-поїздок із відпочинком. Стандартна схема bleisure — це продовження бізнес-подорожі на кілька днів, протягом яких можна розслабитися і сповна насолодитися принадами міста. За дослідженням компанії Avis Car Rental, bleisure практикують 87 % усіх бізнес-мандрівників. Та й організатори провідних заходів нині намагаються вибудувати розклад конференцій чи галузевих виставок таким чином, щоб у людей залишився час на відвідини музею, прогулянку чи похід до театру. 

bleisure dusiness leisure тренд туристичний мандри


Slow-тревел  

Римський імператор Август любив повторювати фразу — «Поспішай повільно». Натомість девізом багатьох сучасних мандрівників є «Відпочивай повільно». Жодного поспіху та біганини в намаганні побачити й встигнути все. Спробуйте перебрати темп життя і звички місцевого населення, поцікавтеся культурою та традиціями. Відчуйте місцевий колорит, сидячи на відкритій терасі кав’ярні й спостерігаючи за перехожими. Зустрічайте схід сонця на пляжі маленького селища якнайдалі від цивілізації. Милуйтеся деталями, вивчайте околиці на велосипеді, знайдіть свою улюблену страву й навчіться її готувати. Просто розслабтеся і насолоджуйтеся життям!

slow-тревел тренд туристичний мандри

Подорожі наодинці

Колективні подорожі поступово здають свої позиції, натомість зростає кількість мандрівників, які не потребують супутників у пізнанні світу. Можливість самому задавати темп і напрямки, не залежати від чиїхось уподобань чи настрою, ухвалювати спонтанні рішення та змінювати маршрути на власний розсуд — безсумнівні переваги таких мандрівок. Якщо ж соло-туристові раптом захочеться компанії, її завжди можна знайти як серед місцевих, так і серед інших любителів подорожей. За дослідженням компанії Travel Leaders Group, 36 % респондентів планують щонайменше одну мандрівку наодинці найближчим часом. 

подорож тренд туристичний мандри


Insta-подорожі

Британська компанія Schofields провела опитування серед мандрівників і отримала цікавий результат: понад 40 % респондентів віком до 33 років відповіли, що Instagram-ність є для них найважливішим чинником під час вибору подорожі. Тобто можливість зробити гарні світлини й викласти їх у соціальні мережі може бути причиною мандрівки. У ролі «принад» можуть виступати не лише шедеври архітектури, екзотична природа чи пам’ятки стародавніх цивілізацій, а й виставка мистецтва чи масштабний фестиваль. Головне — ефектна картинка, яка збере багато лайків. Із іншого боку, є і протилежна тенденція, пов’язана з Instagram, коли користувачі під час вибору місця для подорожі звертають увагу не на ідеальні журнальні фото, а на «живі» знімки пересічних людей.

instagram тренд туристичний мандри подорож

Подорожі за унікальними враженнями

Неповторність досвіду та унікальність вражень для сучасних мандрівників становить більшу цінність, аніж звичне відвідування визначних пам’яток. За останніми дослідженнями, так вважають майже 70 % усіх туристів. Прожити, відчути, навчитися — ось що насправді важливо. Пожити в одному будинку з місцевими й опанувати ази ремесел, підкорити гору, знайти перлину в мушлі, вперше стати на дошку для серфінгу, взяти участь у маловідомому фестивалі чи, навпаки, потрапити на найбільше у світі технологічне шоу — все це можна описати одним містким словосполученням «жити на повну». 

тренд туристичний мандри подорож враження

Орієнтація на wellness

Велнес-туризм стрімко набирає обертів: за прогнозами Global Wellness Institute, до 2022 року загальна сума прибутків у цій сфері досягне 919 мільярдів доларів проти 639 мільярдів — у 2017-му. Йога-ретрити, фітнес-орієнтовані курорти й готелі, здорове харчування, комплекси зі спа-програмами,  можливості для медитацій і самостійних занять спортом — все це приваблює прихильників здорового способу життя під час вибору місця для відпочинку. Головною метою велнес-туризму є відновити фізичні та душевні сили, оздоровитися, досягнути внутрішньої гармонії. Окремим пунктом такого відпочинку можуть бути освітні програми, де навчають інтегрувати здорові звички в повсякденне життя.

wellness тренд туристичний мандри подорож

Міні-подорожі  

Що краще — одна тривала подорож раз на рік чи декілька маленьких? Останні тенденції свідчать, що все більше людей обирають другий варіант. Причин для цього чимало: короткі відпустки, економія фінансів, можливість відвідати багато різних країн, пожити в цікавих місцях і навіть те, що довгострокові подорожі є більш стресовими. 53 % опитаних мандрівників заявили, що цьогоріч планують більше турів вихідного дня, аніж торік.

подорож тренд туристичний мандри

На початок

© 2018 ТОВ "ІВЕНТ ЮКРЕН ГРУП", інтернет видання - «EVENT UKRAINE». Всі права захищені.


Вся інформація, розміщена на даному веб-сайті, включаючи: логотипи, торгові марки, тексти, назви, зміст, програмне забезпечення, ілюстрації, фотографії і зображення, є об’єктами авторського права та суміжних прав і охороняються Законом України «Про авторське право та суміжні права». Використання матеріалів даного сайту можливе тільки за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на інтернет видання - «EVENT UKRAINE». Веб-сайти або сторінки, на які вказані посилання, зазначені виключно з інформаційною метою. ТОВ «ІВЕНТ ЮКРЕЙН ГРУП» не несе відповідальності за інформацію, розміщену на даних сторінках або веб-сайтах, які належать третім особам, також не несе відповідальності за будь-яку шкоду, що виникла у користувача в  результаті відвідування даних веб-сайтів по зазначених посиланнях.

Натисніть ENTER або на вільну область, щоб закрити вікно