Напівзалізна дівчина. Марина Лук’янова

Марина Лук’янова, власниця жіночого фестивалю «Аніма», виконавчий директор громадської організації «Євроатлантичний курс» і платформи «Однодумці» встигає й багато працювати, й активно тренуватися. А обрала вона непростий спорт — тріатлон, поки що переважно чоловічий вид спорту, — ще й бере учать у змаганнях серії Ironman, що означає «залізна людина».

Марина Лук’янова

Освіта:

магістр психології КНУ ім. Тараса Шевченка.

Практика у сферах:

підприємець, публіцист, власниця жіночого фестивалю «Аніма». Виконавчий директор громадської організації «Євроатлантичний курс», виконавчий директор платформи «Однодумці».

Книги, що надихають:

ґузель Яхіна «Зулейха відкриває очі», Марія Колосова «Транзитна зона», вірші Чарлза Буковскі.

Девіз:

«Єдиний сенс нашого життя — це бути щасливими».

Люди, що надихають:

ті, з ким живемо і працюємо.

Тріатлон — дисципліна, що поєднує біг, плавання і велоспорт, — відлякує багатьох спортсменів-любителів, адже мало хто може дозволити собі витрачати по дві-три години на тренування майже щодня. Проте, як виявилося, стати тріатлетом цілком реально, головне — бажання та вміння правильно організувати свій час. Марина Лук’янова не вважає за необхідне доводити комусь, що вона — успішна тріатлетка. Все, чого вона прагне, — реалізувати свій потенціал у професії, яку обрала, а спорт використовує як засіб підтримувати гарну фізичну форму й отримувати максимум задоволення від життя.

— Марино, які у вас були стосунки зі спортом? Він увійшов до вашого життя ще в дитинстві чи вже у свідомому віці?

— У дитинстві я декілька років займалася танцями, згодом було айкідо, яке захопило мене на шість років. Потім — тренажерний зал, але толку від цього майже не було, бо відвідувала я його епізодично. Приблизно у 22 роки я придбала машину, а невдовзі — й кілька зайвих кілограмів. Тоді я зрозуміла, що з цим терміново потрібно щось робити.

Так я почала бігати. Обрала для себе біговий клуб і мету — подолати 10 кілометрів. Записалася на WizzAir Marathon. Але біг не приносив мені особливого задоволення. Просто була мета — подолати дистанцію. Я її досягла, але заплатила високу ціну — довелося довго відновлюватися. Сталося так через нерозуміння, для чого саме я все це роблю. На жаль, на той час саме брак цього важливого елемента вплинув на моє рішення припинити бігові тренування.
дівчина з залізним ланцюгом
Потім було плавання. Також періодично. Займалася із групою, іноді плавала сама. У 2017 році обрала свій перший заплив на відкритій воді — Oceanman Benidorm в Іспанії. Дистанція — два кілометри. Мабуть, участь у запливі вплинула на подальший вибір спортивних занять, адже саме після цього я вирішила повернутися у біг і вже чітко усвідомила, що якщо хочу досягти реальних цілей і отримати бажаний результат, потрібно ставитися до всього серйозно. Гойдалки «сьогодні хочу, завтра — ні» не проходять.

— Чому ви обрали саме тріатлон? Це виснажливий вид спорту, який потребує багато часу та сил.

— Розумієте, я — людина, що захоплюється. Для того щоб підтримувати інтерес до тренувань, мені потрібні чіткі проміжні цілі. Ані біг сам собою, ані плавання не стали невіддільною частиною мого життя. Тоді я вирішила об’єднати усі ці захоплення в одне — і тріатлон підійшов ідеально.

Я не бачу себе чемпіоном серед тріатлетів-аматорів. Уважаю, що зусилля краще спрямувати на професійну діяльність, тобто туди, де я реально можу досягти значного успіху. Тріатлон для мене —
це насамперед задоволення та підтримка здоров’я і фізичної форми.

Важливо вибрати красиву ціль і йти до неї. Моя мета — за сім місяців підготуватися до половинки Ironman. (Half Ironman, або Ironman 70.3,  — дистанція в міжнародних змаганнях з тріатлону серії Ironman: 1,9 км — плавання, 90 км — велогонка та 21,1 км — біг. — Прим. авт.). Найбільшою проблемою для мене був велосипед, тому що бігала та плавала я вже досить непогано. Але з часом ця частина тренувань стала улюбленою.
дівчина тримає велосипед

— Як вам вдається поєднувати тренування з роботою?

— Насправді, тренування не забирають багато часу. Головне в цьому процесі — правильно розставити пріоритети й використовувати кожну хвилину продуктивно. На щастя, в мене така робота, що не потребує постійної присутності в офісі, тому іноді я можу виділити час для більш тривалих тренувань. А вже під час пробіжки, плавання в басейні чи їзди на велосипеді обмірковую робочі моменти, мрію, злюся, насолоджуюся миттю й життям, відчуваю себе щасливою.

На роботі намагаюсь використовувати кожну хвилину. Вважаю, що і в робочих моментах, і під час тренувань важливо не те, скільки саме часу ви на це витрачаєте, а як продуктивно ви це робите. Пробіжки зазвичай тривають близько години. Басейн забирає приблизно стільки само часу. Але справжній часожер — велосипед: тренування можуть тривати три години або й більше. Саме тому я залишаю виїзди на велосипеді саме на вихідні, коли маю достатньо часу на відпочинок, спілкування з сім’єю та друзями. Я вважаю, що якість часу, який ми проводимо з близькими, набагато важливіша за кількість. Краще дві години якісного спілкування зі стовідсотковою присутністю тут і зараз, аніж день, проведений в одному приміщенні, але кожен — у своєму ґаджеті.

Улітку намагаюся тренуватися на вулиці. Особливо це стосується велосипеда, тому що крутити педалі на велостанку — не дуже цікаво. У таких випадках я ставлю перед собою планшет або ноутбук і переглядаю щось цікаве або корисне.

Насправді, тренування не забирають багато часу. Головне в цьому процесі — правильно розставити пріоритети й використовувати кожну хвилину продуктивно.

дівчина боксує

Вирішила спробувати бокс, зрозуміла — не моє.

— Чи дотримуєтеся ви якоїсь дієти?

— Ні. Я не дотримуюсь особливих дієт чи спортивного режиму харчування. Я не дуже люблю себе обмежувати, тому надто не замислювалась щодо цього. Розумієте, тріатлон — це величезна піч, у якій спалюється неймовірна кількість енергії, тому постійно рахувати кожну калорію у період активної підготовки до змагань немає сенсу. Однаково баланс буде від’ємний. Обираю меню інтуїтивно. Взагалі не люблю солодкого, крім чорного шоколаду. Не їм м’яса. Улюблена кухня — індійська, обожнюю рибу й морепродукти.

— Що вас надихає? Що змушує не зупинятися й крутити педалі?

— Перше та найголовніше — отримувати задоволення від спорту, розвиватися, ставати кращою, ніж я була вчора, досягати поставлених цілей. Усе інше мене не обходить. Тому в мене немає когось особливого, кого брала б за взірець та чиїми досягненнями надихалась би. Наприклад, коли я тренуюся з групою, завжди трапляється так, що я опиняюся серед людей, які швидші за мене. Щоби не пасти задніх і не змушувати інших чекати, мені доводиться викладатися на повну. Це дуже важко. Але після таких тренувань я відчуваю, що стала сильнішою, швидшою і можу поліпшити свій особистий результат. Це дає мені натхнення й сили рухатися далі.

Нещодавно замислилася над тим, щоб я «залишила собі» із цієї тріади, якби вирішила припинити займатися тріатлоном? Відповідь — велосипед. Те, що колись давалось мені так важко й відбирало багато сил, стало моїм улюбленим видом спорту.

У мене є мрія — пересуватися містом лише на велосипеді, і колись я обов’язково втілю її в життя!
дівчина на спортивному знарядді— Які ваші спортивні цілі на цей рік?

— Головне — впоратися з двома «половинками», тобто пройти Half Ironman. Для цього я обрала два змагання: Ironman 70.3 у Гдині — в Польщі, та Ironman 70.3 в Істрі — у Словенії. Окрім змагань з тріатлону планую взяти участь у декількох «велосотках», напівмарафонах і, можливо, у запливах на відкритій воді, але ще не вирішила, в яких саме.

— Щоб ви порадили тим, хто лише думає почати займатися тріатлоном і спортом взагалі?

— Перед тим як зробити цей доволі серйозний крок, ви мусите чітко розуміти, чого саме бажаєте. Хто ви є насправді? Що для вас важливіше — спортивні досягнення та результати чи задоволення від того, чим займаєтеся? Знайдіть свій ідеальний баланс і намагайтеся його підтримувати. Ставте перед собою реальні цілі. Навчіться ловити справжній кайф від тренувань і використовуйте кожну хвилину свого життя так, щоб потім не було шкода витраченого часу. Це єдине, що не підлягає поверненню.

Спілкувалася  Ірина Баранська