Що робити в Iзмірі

Дістатися до одного із семи чудес світу можна менше ніж за дві години рейсом МАУ. І знайома-незнайома Туреччина стала ближчою.

Древня Смірна, як називали Ізмір за часів античності, сьогодні не туристично показове місто, а справжнє й живе. На центральній площі, що зветься Кенак Мейдані, завжди шумно й людно. Це серце міста, а ритм його відбиває годинник на кам’яній вежі заввишки 25 метрів. Її фасад оздоблений бежевим мармуром в отоманському стилі й особливо чарівний у нічному освітленні.

Неподалік від Годинникової вежі — історичний ліфт Асансер, спроектований на початку 1900-х років французькими й італійськими інженерами для підйому на високу скелю. До його появи треба було долати 155 крутих сходинок. Після нещасного випадку на цих сходах і з’явився підйомник, цеглу та камінь для якого привезли аж із Марселя. На верхівці скелі розміщений затишний ресторанчик і чудовий оглядовий майданчик, з якого можна помилуватися панорамою Ізмірської затоки.

Ще одна цікавина Ізміра — ринок Кемералті. Це ціле базарне містечко у місті й один із найстаріших ринків Османської імперії, що вирує ще з XVII століття. Це різноманітні магазини, майстерні, кав’ярні, мечеті, чайні сади та закусочні. І це справжній, не туристичний дух міста.

жінка робить килим

Як дістатися

літаком авіакомпанії МАУ,

яка цілорічно виконує щоденні регулярні прямі рейси до Ізміра за зручним розкладом. ціна квитка стартує з 2120 грн. Незабаром на борту — широкий вибір товарів duty free з можливістю їхнього передзамовлення під час онлайн-реєстрації на рейс.
Тури в регіон Ізміра можна придбати в одному з офісів мережі турагенцій Coral Travel

Що робити в околицях Ізміра

Підкорити фортецю Кадіфекале й гору Сіпіл Кадіфекале, або ж Оксамитова фортеця, ймовірно була збудована в горах Ізміра ще у ІV столітті до н. е.  Нині від колись величезної споруди лишилося п’ять веж, південна стіна, внутрішні будівлі та руїни древніх цистерн для води. Фортеця у досить занедбаному стані, але вона й дотепер зберегла залишки колишньої величі, а з верхівок веж відкриваються неймовірні краєвиди.

Гору Сіпіл згадував у своїх творах сам Гомер, а древні лікійці вважали її серцем своєї країни. Її висота 1517 метрів, а розташована вона всього за 5 кілометрів від Ізміра. Обрисами Сіпіл нагадує силует людини, про неї складено чимало легенд, але найсумніша з них — про скелю Ніоби.

Ніоба втратила своїх дітей і блукала в сльозах, аж доки не перетворилася на камінь. Скеля утворена з пористого вапняку, тож краплі дощу просочуються крізь неї, і камінь справді «плаче».

Скуштувати вино в Шириндже

За найкращим турецьким вином треба їхати до Шириндже, мальовничого й автентичного села, що розкинулося на пагорбах. Тут вам запропонують неймовірно багатий асортимент цього напою лише найвищої якості. А доки виберете саме свій букет, безкоштовно надегустуєтеся від душі. Після того вже можна вирушати в давній Ефес, що розташований неподалік.

люди сидять на руїнах будівлі

Театр у Ефесі чудово зберігся до наших часів і справедливо вважається одним із найвелич-ніших пам’ятників минулого.

Надихнутися історією в Ефесі

Якщо ви любите античність і цікавитеся життям давніх цивілізацій так, як люблю їх я, вам неодмінно треба відвідати Ефес. Язик не повертається назвати руїнами ці величні будівлі, які зачаровують подихом вічності. Місто не втратило здатності вражати уяву людей і тепер. Сюди з’їжджаються звідусіль, щоб побачити римську агору, терми, Мармурову вулицю, храм Адріана, Будинок кохання (він же дім терпимості). Дві найпопулярніші вцілілі споруди міста — бібліотека Цельса і Великий театр. Перша — ідеальне місце для фотосесії та роздумів про вічність. Амфітеатр вражає розмахом: колись тут поміщалося 25 000 глядачів! Ця арена бачила жорстокі гладіаторські бої, театральні вистави й публічні суди. Також в Ефесі колись було розташоване одне з семи чудес світу — Храм Артеміди. На жаль, нині від нього лишилася одна самотня колона.

стародавни руїни з людьми

Бібліотека Цельса, найвідоміша будова і символ Ефеса, була споруджена в 114–135 роках за правління римського імператора Адріана.

Поклонитися Діві Марії

За 9 кілометрів від Ефесу, на Сольов’їній горі, розташувалося священне для християн місце — дім Діви Марії. Вважається, що тут Богородиця провела останні роки земного життя. Поруч священні джерела: любові, здоров’я і щастя. Хоча Ватикан не визнав цей будинок офіційно, але він став місцем паломництва. Люди вірять, що Діва Марія зцілює і допомагає жінкам пізнати радість материнства. Також на території комплексу є Стіна бажань, схожа на єрусалимську Стіну плачу, де люди залишають записки з бажаннями. Щороку 15 серпня, у день Успіння Богородиці, їх спалюють, щоб бажання досягли небес.

старовинна споруда

Каплиця у відреставрованому домі Богородиці — місце паломництва християн.

Подорожувала Жанна Лаврова