Гольф як спосіб життя Олени Рудік
Гольф-турніри наразі є ще досить неординарними й рідкісними для нашої країни спортивними подіями. Тим цікавіше дізнатися більше про жіночий турнір і розвіяти деякі стереотипи щодо гольфа.
— Пані Олено, як виникла ідея організувати жіночi гольф-турніри?
— Коли я почала серйозно займатися гольфом, то із задоволенням їздила на різні турніри закордон. Для мене стало відкриттям, що там дуже багато гольфісток різного віку, і для них проводиться багато змагань. Адже у нас в країні гольф є переважно чоловічим заняттям. Подумалося, а чому б не залучити більше жінок до цього виду спорту й відродити жіночі турніри в Україні? Створилася ініціативна група гольфісток, і за підтримки клубу «ГольфСтрім» ми організували щорічний турнір Open Ladies Golf Cup.
Ми пройшли досить довгий шлях від своєрідного «клубного турніру» раз на рік до досить масштабного заходу Open Ladies Golf Tour. У 2019-му турнір у межах програми розвитку жіночого гольфа Федерації став туром з п’яти етапів і фіналу, які проводяться в різних гольф-клубах Києва та Харкова. Зустрічаємося раз на місяць з квітня по серпень, а у вересні, вже за традицією, пройде фінал. Також у межах заходу щомісяця проводиться Школа гольфа для новачків. Я дуже вдячна членам нашої команди організаторів Анні Свец, Тетяні Рибченко, Вероніці Растворцевій, Альоні Терещук, Національній Всеукраїнській федерації гольфа за ініціативу й активну участь у створенні та реалізації проекту. А також гольф-клубам і тренерам за участь і підтримку.
— А чи є якісь відмінності між жіночим і чоловічим гольфом?
— Ніякої різниці немає, це все однакові світові нормативи й загальні правила. Ми збираємося, щоб грати в гольф. Це повноцінний турнір, а не тріскотня про моду чи косметику. Ми — це більше півсотні жінок, які займаються спортом на свіжому повітрі. Ми заряджені на результат, ми позитивні, ми кайфуємо! Існує хіба що маленька відмінність — адже у нас, жінок, усе трошки гарніше та красивіше. (Сміється.)
— Із чого почалося ваше захоплення гольфом?
— Усе сталося досить несподівано: друзі запросили в гольф-клуб. Я подивилася, як вони грають, вирішила спробувати. І мене «вкусив жучок гольфа» — так кажуть, коли хтось закохується в цю гру. Загалом, це такий вид спорту, який або «заходить», причому відразу, або ні. Я на нього підсіла.
Відтоді пройшло вісім років, і тепер я не уявляю життя без гольфа. Один вихідний обов’язково проводжу в клубі, граю, спілкуюся, підтримую фізичну форму й отримую задоволення. Гольф дає змогу набратися сил на тиждень наперед.
— Що для вас ця гра? Адже багато її не вважають навіть за спорт.
— Передусім гольф — точно спорт! Тим, хто не згоден, пропоную просто походити півдня величезним полем.
Для мене гольф порівнюється з медитацією. Поясню: під час турніру ти наодинці сам із собою протягом 5–6 годин. І весь цей час ти мусиш впоратися із собою, тримати себе в певному емоційному стані, не вимудровувати чогось. Ось я йду від лунки до лунки, налаштовую себе на правильний лад. Це сильніше всіляких модних йога-ретритів десь в Гоа чи Непалі.
Це спорт, який мотивує вдосконалюватися й не здаватися. Не вийшов один удар — це не кінець усьому. Програна битва — ще не програний бій. Загалом, гольф на мене діє заспокійливо і вчить володіти ситуацією.
— А як взагалі складалися ваші стосунки зі спортом?
— Зізнаюся, мені складно себе змусити пройти 10 тисяч кроків на день, у спортзалі нецікаво, а біг — не моє. До 30 років я вважала, що спорт і я — це несумісно. Проте гольф дає рівномірне — і немаленьке — фізичне навантаження.
Приміром, Кубок України триває три дні. За цей турнір я пройшла пішки майже 40 кілометрів. А потрібно ще й робити удари.
Знаєте, гольф надихає й тримає в тонусі. Пам’ятаю, якось на закордонному турнірі я побачила дам учасниць, вік яких визначити мені було складно — але точно під 80.
Я подивилася, який вони мають класний вигляд, які вони красиві й моложаві, й подумала: «От бий собі так у 80 років…». Ці жінки ходили полем пішки з широкою усмішкою. Це такий вид спорту,яким можна займатися і у 20, і у 80.
І це чудово!
— Яким ви бачите майбутнє українського жіночого гольфа?
— Я — радник президента Всеукраїнської федерації з розвитку жіночого гольфа в Україні. Багато людей все ще думають, що гольф —чоловічий спорт. Наші жіночі турніри доводять протилежне. У нас прекрасне товариство жінок,об’єднаних улюбленим заняттям. До речі, ми завжди раді новачкам і допомагаємо їм — це у нас такий своєрідний податок на успіх. Адже хтось колись допоміг тобі.
Загалом, я певна в тому, що коли ти віддаєш — тобі неодмінно повертається. Коли займаєшся тим, що любиш, — просто кайфуєш від процесу. І люди легко підтягуються, і партнери та спонсори на ці заходи легко відгукуються. Тому що все йде від душі.
А ще мені хочеться, щоб у нас з’являлося більше полів. За кордоном гольф не такий «елітний» вид 23 спорту, яким він дотепер вважається у нас. У багатьох країнах є муніципальні поля, пограти на яких досить доступно за ціною.
— Ви коли-небудь запитували себе — навіщо вам це все потрібно? Адже ви зайнята людина, а організувати такий великий турнір — точно не справа на пару днів.
— Іноді мені складно відповісти на це запитання. Проте я точно знаю, що отримую колосальне задоволення від очей, що загоряються від духу спортивного суперництва. Коли бачу, як інші кайфують від того, що відбувається, як мої зусилля приносять радість, — забуваю, скільки на це все витрачено часу. Емоції переповнюють, що всі отримали неймовірний заряд і море позитиву. І я теж, звісно. Такий собі обмін енергією.
— Я так розумію, що гольф — це ще й спосіб знайти близьких людей, стати частиною ком’юніті.
— Відбір людей, близьких по духу, — так би я сказала. Ми з дівчатами проводимо багато часу разом: подорожуємо, робимо якісь проекти. Наші гольфістки — дуже цікаві особистості, кожна чимось зайнята й привносить щось своє в наше товариство.
Хтось збирається на вихідних на дачу, хтось запрошує на гостини до себе додому, хтось виїздить на природу до лісу. А ми приїжджаємо до гольф-клубу. Щоби поспілкуватися, пограти, отримати частку фізичної активності.
Гольф — це мікс спорту, свіжого повітря, естетики. Це щонайменше п’ять годин єднання з природою, слухаючи спів птахів.
— І коли можна до вас приєднатися?
— Наступний етап нашого Open Lady Golf Tour відбудеться 14 липня в клубі «ГольфСтрім», потім, 9 серпня, ми приїдемо до харківського гольф-клубу «Суперіор», а фінал пройде 8 вересня у «ГольфСтрім». У нас ніхто не сумуватиме — працюватиме школа гольфа для тих, хто хоче навчитися впоруватися з ключкою, проходитимуть майстер-класи від справжніх профі, розважальна програма та інші цікаві активності. Неодмінно приїздіть і проведіть день в оточенні природи й цікавих людей. І загалом, в житті все потрібно спробувати хоча б заради того, щоб скласти власну думку.
Cпілкувалася Марія Васильківська