Жінка майбутнього Лідія Лісімова

Сучасній українській жінці вдається поєднувати кар’єру й дім, досягати професійних успіхів. А коли вона зосереджується на домашніх справах і вихованні дітей, то робить це із приголомшливою відданістю. Саме таких вшановують на щорічній церемонії «Жінка III тисячоліття». Засновниця премії Лідія Лісімова розповідає про критерії відбору, дуалізм жіночності й джерела натхнення.

Лідія сама є взірцем успішної леді, соціально активної й жіночної, харизматичного керівника і коханої дружини. Вона з власного досвіду знає, через які складнощі доводиться сучасним українкам пройти на шляху до самореалізації, і як важливо в часи важких випробувань отримати стимул для подальшого руху. Одним із таких стимулів уже 12 років є щорічна премія «Жінка ІІІ тисячоліття», яка вшановує найдостойніших представниць аж ніяк не слабкої статі.

— Пані Лідіє, розкажіть, як еволюціонувала премія «Жінка III тисячоліття» за дванадцять років свого існування?

— Проект змінюється з часом, як і все в житті. Мені здається, жінки, яких ми нагороджуємо, стали комунікабельнішими, сучасними й динамічними. Життя прискорюється, і нам треба тримати цей ритм. Проте критерії, за якими ми відбираємо кандидатів, залишилися ті самі. Для нас завжди було важливо, щоб претендентка була соціально активною й успішною. До того ж ми прагнемо до представництва жінок із різноманітних сфер діяльності. Це необов’язково має бути публічна фігура чи людина, відома на всю країну. Вона може бути вагомою постаттю у своєму місті чи регіоні.

— Що для вас є успішна жінка? Як ви вважаєте, чи змінюється сенс цього поняття з часом?

— Ми пропагуємо насамперед сімейні цінності. Ми за те, аби розподіляти ролі жінки й чоловіка і вважаємо не зовсім правильним, коли жінка заходить на територію чоловіка й починає виконувати його функції. На жаль, наразі часто можна почути від успішних жінок, що вони самодостатні, їм не потрібні чоловіки. Я не підтримую такі погляди. Сьогодні жінка у професійному, діловому плані справді стала на один рівень з чоловіком. Проте для нас важливо, щоб вона водночас залишалася жіночною. Навіть якщо вона присвячує себе традиційним жіночим заняттям — вихованню дітей, створенню родинного затишку, — вона сприяє успіху свого чоловіка.

— Можна сказати й навпаки, що чоловік може відігравати важливу роль у професійному успіху жінки.

— Хай там що, а жінка прагне бути привабливою для свого чоловіка, інакше навіщо тоді перебувати в стосунках. І успіх їй потрібен, щоб нею пишалися близькі. До того ж розумні ділові леді змудровують робити так, щоб їхні чоловіки пишалися ними і як успішними людьми, і як жінками. Звичайно, їм допомагають у господарстві прибиральниці й няні, але ж за ними однаково залишається відповідальність за виховання дітей і домашній затишок. Сучасна жінка має вміти мудро поєднувати роботу й дім.

Сьогодні жінка у професійному, діловому плані справді стала на один рівень
з чоловіком. Проте для нас важливо, щоб вона водночас залишалася жіночною.

— Розкажіть детальніше про номінації премії. Хто до них потрапляє?

— У нашої премії не номінації, а рівні. У премії їх чотири: «Знакова постать», «Рейтинг», «Перспектива» і «Надія України». До першої потрапляють жінки, які відомі не лише в Україні, а й за її межами. В «Рейтинг» ми відбираємо жінок, які успішно поєднують роботу, соціальну активність і сім’ю. Зазвичай вони добре відомі у своєму регіоні. У цій категорії ми нагороджуємо найбільшу кількість жінок — приблизно двадцять на кожній церемонії. У «Перспективі» представлені молоді дівчата, які вже заявили про себе, за ними майбутнє. Тут ми обираємо 4–5 переможниць. І нарешті, в «Надію України» потрапляють зовсім маленькі дівчатка, які вже встигли досягти певних успіхів.

— Окрім премії «Жінка ІІІ тисячоліття», які заходи відбуваються під егідою вашої організації?

— Ми організуємо різноманітні гуманітарні й соціальні проекти. Зазвичай це зустрічі, на яких виступають цікаві спікери. Обговорюємо теми, які цікавлять жінок: краса і здоров’я, фінансова грамотність, дієтологія, виховання дітей. Інколи учасниці розповідають про свої бізнес-проекти, знаходять однодумців і ділових партнерів. Такі зустрічі відбуваються і локально, і на всеукраїнському рівні, коли ми запрошуємо гостей із різних областей. Окрім того, за нашої підтримки проходить міжнародний дитячий фестиваль «Світ талантів». Також ми беремо участь у благодійних акціях і підтримуємо тих наших жінок-переможниць, які потребують допомоги.

З учасниками фестивалю дитячої
творчості «Планета зірок» в «Артек-Буковель».

— Що вас надихає й допомагає досягати цілей?

— Насамперед мені допомагають гармонійні стосунки з моїм чоловіком. Він дає мені змогу займатися тим, чим я хочу, завжди підтримує мої ініціативи й дає доречні поради. Також мене надихають історії жінок, які досягають успіху, долаючи важкі випробування. Їхня зовнішня краса й прекрасний вигляд не означають, що їм все легко дається. За 12 років існування премії я познайомилася з багатьма такими героїнями і знаю: їм довелося пережити і злети, і падіння, і розчарування, і депресії. Кожна з них варта, аби про неї написали книжку. Я також через все це пройшла. І знаю: щоб знайти в собі сили йти далі, обов’язково потрібна підтримка, мотивація. Саме це усвідомлення підштовхнуло мене створити наш проект, аби відзначати жінок, які пройшли непростий шлях і можуть тепер слугувати взірцем для тих, хто зіштовхнувся із розчаруванням і негараздами.

З коханим чоловіком.

Ще одна мета — показати, що роль жінки набагато важливіша, ніж її сьогодні сприймає держава. Щоб у країні була гармонія, треба допускати жінок до державницьких інституцій, давати змогу ухвалювати рішення на рівні з чоловіками. На жаль, наразі цього не відбувається. Я вважаю, що це одна з причин негараздів у нашій країні.

Спілкувався Дмитро Максютенко