Зiрвати джекпот. Джордж Клунi

Цьогоріч у травні відбулася прем’єра міні-телесеріалу «Пастка-22», знятого за однойменним романом Джозефа Геллера. Режисером, продюсером і виконавцем однієї з ролей виступив улюбленець публіки Джордж Клуні. В ексклюзивному інтерв’ю Event Ukraine актор розповів про сімейне життя, ставлення до історичної пам’яті та свої політичні амбіції.

В Америці вислів «Пастка-22» став відомим завдяки однойменному роману Джозефа Геллера. Але навіть ті, хто ніколи не читав книжку, хоча б раз вживали вираз або принаймні його чули. Зазвичай він використовується для позначення бюрократичної пастки — наприклад, молодим людям для влаштування на роботу як умова потрібен досвід, а щоб його мати, потрібно спершу отримати роботу. У таких випадках і кажуть: «Catch-22». Цей вираз походить з армійського жаргону, яким і користувалися герої роману Геллера, дія якого відбувається наприкінці Другої світової війни. У ньому головний герой, молодий пілот бомбардувальника, хоче звільнитися з армії, але не може вирватися із зачарованого кола військової машини.

Джордж Клуні з режисером Грантом Гесловом і директором Paramount Pictures Джимом Джанопулосом.

Світова прем’єра серіалу пройшла 7 травня у знаменитому Китайському кінотеатрі в Лос-Анджелесі. Натовпи шанувальників захоплено зустрічали Джорджа Клуні. Такої гарячої зустрічі удостоювалися далеко не всі президенти США. Але й Джордж не розчарував своїх фанатів, він бадьоро бігав по перекритому спеціально для цієї події Голлівудському бульвару, роздаючи автографи й позуючи для селфі. Важко повірити, що за день до цього заходу йому виповнилося 58 років. Окрім скромного святкування у вузькому сімейному колі, він провів півдня в нескінченних інтерв’ю, яких у нього було не менше ніж півсотні.

Нам теж пощастило стати частиною цього заходу. Стрункий красень, Джордж Клуні з’явився у залі готелю Four Seasons в елегантному чорному костюмі й темно-синій сорочці. Попри його безумовну харизму й посмішки, втома таки була присутня на його обличчі. Виявилося, справа не лише в пізньому святкуванні дня народження, а й у безсонній ночі через застуду донечки (Джордж і Амаль мають двійнят — Еллу і Олександра). Джордж відверто поділився подробицями: дівчинка плакала, тому батьки взяли її до себе в ліжко, але й там вона була неспокійною, тому в якийсь момент практично виштовхнула тата з ліжка. Йому нічого не залишалося, як піти спати на диванчику в дитячій кімнаті, обклавши численними подушками ліжко на випадок падіння дитини.

клуні та журнал event ukraine

George Clooney. Photo: Magnus Sundholm for the HFPA

Попри втому, Джордж не втратив здатності зачаровувати. Його хриплуватий низький голос не хочеться переривати, до того ж він сам любить поговорити, вставляючи в свої розповіді нескінченні жарти, копіюючи вираз обличчя й голоси відомих людей. Він рідко дивиться прямо у вічі, і це навіть добре, тому що його очі затягують в себе як вир. Якби не його здатність до самоіронії, то спілкуватися з ним було не так просто. Він явно знає про той ефект, який справляє на інших, і мудро розпоряджається ним, намагаючись не зловживати, але й повною мірою насолоджуючись їм. А я ловлю себе на думці про те, що після зустрічей з багатьма знаменитими й талановитими людьми, і якби мені випала нагода вибору, я хотіла би бути саме Джорджем Клуні. Людиною, у якого є все для щастя. Так, саме ним.

—Джордже, учора всі телевізійні канали сповіщали про головну новину — поповнення в королівській сім’ї у Великій Британії. Й тепер син Меган і Гаррі святкуватиме день народження в один день з вами…

— Ми з Амаль живемо у Лондоні недалеко від резиденції Меган і Гаррі й добре з ними знайомі. Нам часто доводилося вечеряти разом. Вони прекрасні молоді люди, веселі, добрі, і я тішуся за них. Водночас не приховую стурбованості, адже в день мого народження, який завжди був до цього лише моїм днем, відтепер згадуватимуть і про хлопчика з королівської сім’ї, який просто вкрав його у мене! (Сміється.)

 

Я вважаю, що надважливо пам’ятати саме про історичні помилки. Як вийшло, що фашизм поширився світом? І хіба сучасний світ не скочується знову до авторитаризму? Тому набагато ліпше, коли ми всі працюємо разом, а не кожен окремо.

— Зате сьогодні тільки й розмов про прем’єру вашого нового серіалу. За цією книжкою вже був знятий фільм. Що вас переконало визначитися з рішенням зробити ще й телесеріал?

— Звісно, я читав роман Геллера в школі, яку, як усім відомо, я закінчив лише дев’ять років тому. (Сміється.) Відтоді я не перечитував книжку, і в моїй пам’яті залишилися спогади про неї, як про класичну літературу. Тому, коли мені запропонували зняти на її основі серіал, мене не надто зацікавив цей проект. Але прочитавши блискучий сценарій, я загорівся ідеєю використовувати можливості телесеріалу, щоб докладніше розповісти про героїв роману. За той короткий час, що відведений їм у фільмі, глядачі просто не встигають перейнятися до них симпатією, до того, як вони загинуть. Тому у своїй роботі ми цілком сфокусувалися саме на цьому аспекті.

клуні та амаль клуні

CANNES, FRANCE – MAY 12: Actor George Clooney and his wife Amal Alamuddin Clooney attend the ‘Money Monster’ premiere during the 69th Cannes Film Festival on May 12, 2016 in Cannes, France.

— Тепер, коли у вас, окрім кар’єри, є сім’я, власна марка текіли…

— Саме завдячуючи текілі у моєму житті з’явилася сім’я. (Сміється.)

…що для вас є головною мотивацією в роботі?

Я працював над цим проектом протягом останніх двох років. Ми знімали переважно на Сардинії і тільки вісім днів тому закінчили комп’ютерну обробку. Звісно, коли віддаєш так багато часу роботі, просто неможливо не захоплюватися нею.

— Чим саме захопив вас цей проект?

— Мало хто сперечатиметься з тим, що уроки історії надзвичайно важливі для розвитку людства. Водночас ми повсюдно спостерігаємо падіння інтересу до історичного досвіду минулого. У багатьох школах США скасовані заняття «Держава і право». Особисто я не просувався у своєму розвитку завдяки успіху. Я рухався вперед завдяки тому, що висновував зі своїх помилок і помилок інших. Тому я вважаю, що надважливо пам’ятати саме про історичні помилки. Багато хто говорить тепер про гідну війну. Саме такою була для багатьох Друга світова війна. Але згадаймо, як вийшло, що фашизм поширився світом? Якою насправді абсурдною є війна. І хіба сучасний світ не скочується знову до авторитаризму? Ми спостерігаємо зростання ультраправих сил у Польщі, Угорщині, Бразилії й навіть у США! Тому так важливо пам’ятати про те, що набагато ліпше, коли ми всі працюємо разом, а не кожен окремо.

— Що вас вразило найбільше під час вивчення історичних фактів того часу, коли відбувається дія серіалу?

— О, я багато дізнався про абсурдність війни! Приміром, коли німецькі війська відступали, вони підірвали всі мости Флоренції. А американці, щоб прорвати німецьку оборону за допомогою бомбардувальників, повністю зруйнували абатство Монте-Кассіно, в якому не було німецьких військ. Велика кількість прекрасних місцин були зруйновані саме через абсурдність війни. І про це потрібно говорити невтомно, повсякчас нагадуючи людям, які руйнування несе із собою війна.

—Ви відомі не лише своїм артистичним талантом, а й активною політичною позицією. Чи збираєтеся ви балотуватися в президенти у 2020 році? Наприклад, президентські вибори в Україні виграв актор, який, на відміну від вас, ніколи не був лауреатом премії «Оскар». Упевнена, що вас підтримала б досить велика частина людей.

— О, так. Я чув цю новину, мої вітання! Але сам я не збираюся йти в політику. Я завжди казав, що занадто задоволений своїм життям, аби займатися політикою. Для того щоб брати участь у роботі уряду, треба бути готовим до безлічі компромісів. Відверто кажучи, я не готовий приносити самого себе в жертву. Мені набагато ближче твердо відстоювати свої переконання мірою того, як складаються події. Навіть якщо це тягне за собою протести в мій бік, як це було за часів, коли після моїх виступів проти війни в Іраку натовпи людей влаштовували протести біля кінотеатрів, в яких демонструвалися фільми за моєї участі. І це нормально. Я доросла людина й чудово розумію, що свобода слова справедлива для всіх.

Відверто скажу: я найщасливіша людина у світі! Поруч зі мною така жінка, про яку мріяв, і я почуваюся привілейованим від того, що поряд з нею.

— Ваша дружина Амаль відома своєю правозахисною діяльністю. Як її робота впливає на стиль вашого спільного життя?

— Я неймовірно пишаюся своєю дружиною, якій не один раз доводилося ризикувати своїм життям заради захисту клієнтів. Розслідуючи злочини «Хізбулли», вона навіть спускалася до бункеру. Відверто скажу: я найщасливіша людина у світі! Поруч зі мною така жінка, про яку мріяв, і я почуваюся привілейованим від того, що поряд з нею. Учора в мене був один з найліпших днів народження в житті! Протягом останніх двох років ми з дружиною щовечора обговорювали прогрес у справі про звільнення з в’язниці М’янми двох журналістів агентства Reuters. І ось учора прийшло повідомлення про те, що обидва журналісти нарешті звільнені. Ми дізналися про це під час святкової вечері. Амаль плакала від щастя, а я був радий тому, що мені довелося бути свідком цієї події. 

фільм сиріана

Ветеран ЦРУ Роберт «Боб» основі серіал, Барнс зі стрічки «Сиріана».

— Вашим дітям незабаром виповниться два роки. Якою мовою вони розмовляють?

— Ми переважно живемо в Італії, тому вирішили, що італійська буде обов’язковою. Вони вивчають і англійський алфавіт, і італійський. Діти вже вміють рахувати до двадцяти італійською, а я не можу цього робити навіть англійською. (Сміється.) А все тому, що вони обоє успадкували гени моєї дружини. А ще вони страшенно веселі. А наш син уже вдало тренується в розіграшах.

— Це як?

— Ну, приміром, коли я намазую арахісове масло на край його черевичка, він кличе маму й, показуючи на таткове неподобство, каже: «Мама, пу-пу?». А потім ще й витирає його пальчиком і, зрештою, зводить маму з розуму. (Сміється.)

— Почуття гумору вам, звісно, не позичати. Це те, що вам допомагає рухатися далі?

— Гумор — найліпший еліксир життя. Окрім того, як на мене, за допомогою гумору найкраще боротися з противниками. Сарказм і гумор може жалити набагато ефективніше, ніж звична критика. З гумором жити веселіше!

Лєна Бассе, Лос-Анджелес