Фестивалі

5 яскравих подій «Французької весни» 10-17 квітня 2019

16-та «Французька весна» − сміливий, творчий і водночас грайливий «підліток», що подорожує Україною. Чого чекати від нього наступні 7 днів?

10 квітня

Що: концертне виконання опери Гектора Берліоза «Засудження Фауста»


Концертне виконання опери Гектора Берліоза «Засудження Фауста» стане головною оперною подією в межах міжнародного фестивалю «Французька весна в Україні – 2019». На одній сцені одночасно зберуться понад 150 артистів у складі найкращих музичних колективів України, а також всесвітньовідомі оперні співаки з Франції та України. Безсмертний твір геніального французького композитора прозвучить у виконанні Національної капели «Думка» та Національного симфонічного оркестру України під керівництвом Володимира Сіренка.

Вартість квитка: 100–1500 грн
Де: Київ, Національна опера України, вул. Володимирська, 50

11–17 квітня

Що: ретроспектива. Шарман Легран. Музика французького кіно.


«Шарман Легран і музика французького кіно» – ретроспективна програма, яка складається з робіт великого композитора Мішеля Леграна та визначних музичних фільмів останніх років з Франції. У доробку Леграна – класика французької музики, три премії «Оскар», п’ять «Ґреммі» і «Золотий глобус». Українським глядачам композитор відомий насамперед мелодіями з «Шербурзьких парасольок». Окрім мюзиклу, ушанованого свого часу «Золотою пальмовою гілкою» Каннського кінофестивалю, в програмі ретроспективи також покажуть мюзикл «Дівчата з Рошфора» з Катрін Денев та музичні драми «Барбара» Матьє Амальріка, «Едем» Мії Хансен-Леве і «Джеронімо» Тоні Гатліф.

Вартість квитка: 60 грн
Де: Київ, кінотеатр «Київ», вул. Велика Васильківська, 19

11–16 квітня

Що: виставка Аделін Кель «Земна симфонія»

Художник-фотограф Аделін Кель вирішила по-іншому поглянути на Клесівський кар’єр, переосмислюючи його крізь власний творчий підхід і особливе мистецьке бачення. В основі її творчого методу – теоретичне осмислення об’єкту за допомогою ключових слів, які вона виокремлює під час дослідження території проекту: гібридне сузір’я, дефлаграція, зворотне переміщення, фракція. Аделін занурюється у візуальне дослідження обраної теми за допомогою фрази «повторювана послідовність декількох подій, які трансформують матерію».

Офіційне відкриття і творча зустріч з Аделін Кель відбудеться 13 квітня о 15:00.

Вартість квитка: безкоштовно
Де: Рівне, Міський будинок культури, вул. Соборна, 3Д

13 квітня

Що: концерт «Андре Жід та музика» від струнного квартету DANOS


Струнний квартет DANOS з міста Авіньйон презентує унікальний проект під назвою «Андре Жід та музика» з нагоди святкування 150-річчя з дня народження лауреата Нобелівської премії з літератури письменника та поета Андре Жіда. У межах мистецького вечора прозвучить музика найвидатніших композиторів-класиків Моріса Равеля, Франца Шуберта, Фредеріка Шопена та представників сучасного класичного музичного мистецтва П’єра Тійюа, Івана Карабиця та Мирослава Скорика. Яскравими вкрапленнями в це надзвичайне музичне дійство стане поезія Андре Жіда, а також українських поетів епохи модерну.

Вартість квитка: 80–120 грн
Де: Чернівці, Чернівецька обласна філармонія імені Дмитра Гнатюка, пл. Філармонії, 10

14 квітня

Що: вечір франко-українського балету. Гала-концерт зірок за участі Леонор Болак та Франсуа Алю


Унікальний проект, народжений як результат творчої співпраці балетних шкіл України та Франції. Перший соліст балету Паризької опери Франсуа Алю та солістка Елеонор Болак виступлять у Києві разом з українськими танцівниками Анастасією Шевченко, Катериною Ханюковою та Нікітою Сухоруковим. Програма складається як із класичних творів їхніх репертуарів, так і більш сучасних номерів, які поєднаються в цілісний та новаторський виступ.

Вартість квитка: 250–4200 грн
Де: Київ, Національна опера України, вул. Володимирська, 50