Фестивалі

7 яскравих і незвичних фестивалів світу 2020 року

Чи багато знайдеться людей, які ніколи не чули про карнавал у Ріо-де-Жанейро? Широко відомі також іспанська битва томатами Ла Томатіна й німецький фестиваль пива Октоберфест. А як щодо менш розрекламованих, але не менш цікавих, яскравих і навіть дивних фестивалів світу?

Наприклад, таких:

ФЕСТИВАЛЬ ЛЬОДЯНОЇ МУЗИКИ

Коли: 7-9 лютого
Де: Норвегія / Гейло

Три години потягом від Осло – і ви на головному гірськолижному курорті Норвегії. Саме тут у першу повню року між білосніжними вершинами відбувається один із найбільш незвичних музичних фестивалів. Справа в тому, що всі інструменти – від арф до духових – виготовляються зі справжнього льоду. Унікальні льодяні мелодії звучать зі спеціальної снігової сцени, яка, як і інструменти, ефектно підсвічується.

ФЕСТИВАЛЬ ЛИМОНІВ

Коли: 15 лютого – 3 березня
Де: Франція / Ментон

Французька Рив’єра вміє приваблювати туристів не лише у теплу пору року. Наприкінці зими сотні тисяч людей їдуть сюди на Фестиваль лимонів.  На щастя, битви лимонами немає у програмі. Вони, разом з апельсинами і грейпфрутами, слугують будівельним матеріалом для велетенських скульптур, які провозять містом на машинах-платформах, а потім встановлюють у парку.

Щороку тема для творчості нова, і близько 140 тон цитрусових перетворюються на казкових персонажів, відомі будівлі тощо. На фестивалі також можна скуштувати лимонні делікатеси і помилуватися феєрверком.

БИТВА АПЕЛЬСИНАМИ

Коли: 20 -26 лютого
Де: Турин / Івреа

А от битва апельсинами, як не дивно, існує.  11 000 тонн помаранчів перетворюються на зброю в руках мешканців древнього міста у Північній Італії. Ці бої – частина Історичного карнавалу в Івреї, який проводять з 1956 року. Щоб узяти участь у битві, потрібно зареєструватися в одну з дев’яти команд, адже глядачам жбурляти апельсини заборонено. А оскільки зброя таки тяжкого ураження, необхідно запастися і надійним шоломом та обладунками.

ДНІ ЗАМОРОЖЕНОГО МЕРЦЯ

Коли: 13 – 15 березня
Де: Колорадо / Недерленд

Ласкаво просимо до Недерленда. Усього година автомобілем від столиці Колорадо Дервера – і ви можете взяти участь у перегонах трун, параді катафалків, конкурсі двійників замороженого мерця та багатьох інших моторошно-веселих розвагах. Виявляється, таке можливе і в західних цивілізаціях.

А все почалося з того, що у 1989 році один житель Недерланда відмовився ховати свого батька і тримав його у саморобній кріокамері в надії клонувати у майбутньому. Історія набула розголосу, і з 2002 року тут почали збиратися любителі екстриму, пива і нестандартних веселощів.

КЛЯТВЕНИЙ ТИЖДЕНЬ

Коли: 20 липня
Де: Німеччина / Ульм

Колись давно в Ульмі вирувало протистояння між місцевими гільдіями і патриціями. Але у XIV ст. вони вирішили помиритися, на знак чого промовили урочисті клятви. Так народилося одне із найбільш видовищних свят регіону. Відкриває його романтична «Серенада світла»: береги Дунаю наповнюються вогнями тисяч ліхтарів, які супроводжують світлове шоу та феєрверки. На суші влаштовують лицарські турніри, костюмовані вистави і спортивні змагання. А кульмінацією свята стає річковий парад оригінальних плавзасобів, і це справді варто один раз побачити, аніж сто разів почути.

ФЕСТИВАЛЬ ВУДУ «ФЕТЕ ГЕДЕ»

Коли: 31 жовтня – 01 листопада
Де: Гаїті / Порт-о-Пренс

Це гаїтянська версія Дня мертвих, одне із найважливіших свят послідовників релігії вуду. Вразливим людям і дітям відвідувати не рекомендується. А ті, хто любить полоскотати нерви, можуть вирушити на центральний цвинтар столиці Гаїті, куди з усієї країни звозять чорні свічки, квіти і пляшки перченого рому. В усіх вудуїстських храмах відбуваються моторошні ритуали з екстатичними танцями еротичного характеру. Це моторошно і вражаюче водночас.

Тож який фестиваль мрієте відвідати ви?