Вихідні в місті

Де в Києві відсвяткувати Масницю 2019

Масниця, або ж тиждень перед початком Великого посту, – час веселощів, спілкування та смачнючих млинців і вареників. Ми дізналися, де цьогоріч можна відсвяткувати останні — й найцікавіші — дні Масниці в Києві «з вогником».

9–10 березня – «Масниця. Колодій», музей «Пирогово» 


Одні з найгучніших народних гулянь вже традиційно відбудуться в київському Національному музеї архітектури та побуту, відомому просто як «Пирогово», адже тут чи не найкраще знають усі українські традиції. Свято під назвою «Масниця. Колодій» вируватиме на вихідних. На відвідувачів чекають цікаві концерти, традиційні забави та гуляння, конкурси, змагання, танці, древні обряди, зокрема обряд Колодія, веселий ярмарок і багате святкове меню.

Вхід на свято: 50 грн

9–10 березня – Запальна Масниця на ВДНГ – 2019, ВДНГ

Пригощатися млинцями з різноманітними начинками та розважатися від душі кличуть усіх у ці вихідні на ВДНГ. Окрім традиційних забав, конкурсів та обрядів, передбачено великий святковий концерт за участі українських зірок: Ірини Федишин, Alyosha, гурту AVIATOR, Солохи, гурту SELFY, Михайла Грицкана та ін. Кульмінацією свята стане спалення опудала зими.

Вхід на свято: безкоштовний

9–10 березня – Масниця у Феофанії, парк «Феофанія»

Ще одна локація Голосіївського району столиці, де на вихідних буде смачно й весело, – парк «Феофанія». Починаючи з 13:00, можна взяти участь у розвагах для дітей та дорослих: перетягуванні канату, боях на мішках і народних атракціонах. Також у програмі концерт під відкритим небом і проведення обряду «Масниця» від Київського академічного театру «Берегиня», хороводи й танці навколо святкового багаття, анімаційна програма для дітей і, звісно, смачні млинці.

Вхід до парку: дорослі – 30 грн, школярі й студенти – 10 грн, діти до 7 років і пенсіонери – безкоштовно

9–10 березня – Козацьке селище «Мамаєва Слобода»

«Мамаєва слобода» запрошує на козацький «Колодій». Гостям обіцяють народні гуляння за участю фольклорних гуртів «Божедари», «Дивина», «Терлич трава» та троїстих музик, катання на запряжених кіньми санях чи возі, стрільбу з лука, пісні, танці, народні забави, ігри. Родзинкою свята буде змагання на швидкість поїдання млинців і вареників із сиром і сметаною під гаслом «Вареники чи “бліни”»!

Вартість квитка: 120 грн

9–10 березня – Колодій (Масниця) в етнографічному комплексі «Українське село»

Не дадуть замерзнути 9–10 березня і в «Українському селі». Відзначати Масницю тут будуть фольклорно-обрядовою програмою від гурту «Баламути» та «Майстерні українського свята». У програмі святкування: ігри на галявині, «сповивання колодки», весняні пісні, танці, народні забави для дітей і дорослих, чіпляння колодки неодруженим, спалення символу зими. Також працюватиме тематична фотозона, відбуватимуться майстер-класи з традиційних народних промислів; просто неба готуватимуть млинці, козацький куліш, шашлик, гарячі напої, глінтвейн у казані.

Вхід на територію комплексу та участь у народних гуляннях: безкоштовні

9 березня – Масниця в Музеї народної архітектури та побуту в Переяславі-Хмельницькому

Яскраве свято вируватиме і в Переяславі-Хмельницькому. В суботу о 12.00 там розпочнеться фольклорно-етнографічне свято Колодія з виступами фольклорно-етнографічних колективів, відтворенням народних обрядів, виконанням українських давніх танців, народними гуляннями, веселими розвагами, конкурсами для дорослих та дітей, майстер-класами від майстрів народної творчості, продажем традиційних страв і спаленням солом’яного опудала – символу зими, всього негативного та поганого.

Вартість квитка: 30 грн