Де в Києві відсвяткувати Масницю 2020
Масниця. Колодій в Музеї просто неба
Одні з найгучніших народних гулянь вже традиційно відбудуться в київському Національному музеї архітектури та побуту, адже тут чи не найкраще знають усі українські традиції. Свято під назвою «Масниця. Колодій» вируватиме на вихідних. На відвідувачів чекають цікаві концерти, традиційні забави та гуляння, конкурси, змагання, танці, древні обряди, зокрема обряд Колодія, веселий ярмарок і багате святкове меню.
Вхід на свято: 50 грн (дорослі)
Запальна масниця на ВДНГ – 2020
Пригощатися млинцями з різноманітними начинками та розважатися від душі кличуть усіх у ці вихідні на ВДНГ. Окрім традиційних забав, конкурсів та обрядів, передбачено великий святковий концерт за участі українських викнавців: Артура Боссо, GROSU, Олега Кензова, LAUTA, Олі Цибульської, гурту AVIATOR, етно-рок гурту DrymbaDaDzyga. Кульмінацією свята стане спалення опудала зими.
Вхід на свято: безкоштовно
Масниця у парку «Феофанія»
Ще одна локація Голосіївського району столиці, де на вихідних буде смачно й весело, – парк «Феофанія». Починаючи з 13:00, можна взяти участь у розвагах для дітей та дорослих: перетягуванні канату, боях на мішках і народних атракціонах. На гостей очікують концерт за участю фольклорних колективів, хороводи і танці навколо святкового багаття, звісно, смачні млинці.
Вхід до парку: дорослі – 30 грн, школярі й студенти – 10 грн, діти до 7 років і пенсіонери – безкоштовно
Козацьке селище «Мамаєва Слобода»
«Мамаєва слобода» запрошує на козацький «Колодій». Гостям обіцяють народні гуляння за участю фольклорних гуртів і троїстих музик, катання на запряжених кіньми санях чи возі, стрільбу з лука, пісні, танці, народні забави, ігри.
Всі знають як святкується російська «Маслєніца»: з млинцями та спаленням опудала зими. А чи відомо вам, які самобутні традиції були у нас в Україні по обидва береги Дніпра? Чи знаєте ви, що цей тиждень перед Великим постом на козацьких землях України красномовно називався «Бабським тижнем», або ж Сиропустом, Пущенням, Масляницею, Масницею. Однак, найпоширеніша назва цього свята – Колодій, а головною стравою були вареники з сиром та сметаною. «В конце февраля приходит Масляница; женщины волочат колодку, т.е. идут по домам и привязывают парубкам и дивкам небольшую колодку к ноге, в наказание за то, что не вступили в брак в прошлый Мясоед. Эту колодку можна снять не иначе как за некоторый выкуп; на собраные деньги пируют и вместо блинов московских подают вареники со сметаною; на маслянице это главное блюдо», – писав етнограф Микола Маркевич.
Колодій (Масниця) в комплексі «Українське село»
Відзначати Масницю в «Українському селі» будуть фольклорно-обрядовою програмою від гурту «Баламути» та «Майстерні українського свята». У програмі святкування: ігри на галявині, «сповивання колодки», весняні пісні, танці, народні забави для дітей і дорослих, чіпляння колодки неодруженим, спалення символу зими. Також працюватиме тематична фотозона, відбуватимуться майстер-класи з традиційних народних промислів; просто неба готуватимуть млинці, козацький куліш, шашлик, гарячі напої, глінтвейн у казані.
Вхід на територію комплексу та участь у народних гуляннях: безкоштовні