Кіно

Стрічку «Номери» Сенцова та Сеітаблаєва покажуть на «Берлінале»

Фільм «Номери» за однойменною п'єсою Олега Сенцова вперше вийде на екран 18 лютого 2020 року в межах спеціальних показів, присвячених 70-му ювілею Берлінського міжнародного кінофестивалю.

Як повідомляє «Держкіно», фільм «Номери» був зрежисований дистанційно і є унікальним явищем для української кіноіндустрії. Над стрічкою працював тандем двох режисерів — Олега Сенцова, який під час роботи над фільмом перебував у колонії суворого режиму на півночі Росії, і Ахтема Сеітаблаєва, який допомагав втілювати задум на знімальному майданчику разом з продюсеркою фільму Анною Паленчук. Робочий процес Олег і Ахтем обговорювали у листах, яких, за словами Анни, було більше сотні.

Ахтем Сеітаблаєв, співрежисер

Текст п’єси «Номери» Олег Сенцов написав ще до ув’язнення, у 2011 році. В 2018 році на основі п’єси було створено виставу, над якою працювали режисер-постановник Тамара Трунова та художник-постановник Юрій Ларіонов, відомі своїми роботами в Україні та за кордоном, — йдеться у повідомленні.

Анна Паленчук, продюсерка

Прем’єра фільму в Україні запланована на осінь 2020 року.

Картина є копродукцією України (435 FILMS) та Польщі (Apple Film Production) за підтримки Міністерства культури України та Польського інституту кіно.