Виставки

Куди піти на новорічні вихідні 2020: 5 художніх виставок у Києві

Тривалі вихідні вже стартували. Впевнені, ви вже відвідали різдвяні базари та покаталися на ковзанці. Чому б тоді не насолодитися мистецтвом в теплі й затишку? Тим більше, що в січні є на що подивитися.

MUST HAVE

Коли: До 20 січня 2020
Де: Mironova Foundation
Пров. Лаврський 9

Назва виставки — Must Have — однозначно говорить сама за себе. Куратору Тетяні Мироновій вдалося зібрати разом твори найбільш відомих і впливових у світі українських художників. На виставці представлені роботи Арсена Савадова, Олега Тістола, Ігоря Гусєва, Максима Мамсікова, Олександра Сухоліта, Анатолія Криволапа, Юрія Соломка, Іллі Чичкана, Артема Волокітіна, Романа Мініна, Назара Білика, Матвея Вайсберга. Одне слово, must see.

Іван Світличний. Grammar. Fix

Коли: До 26 січня 2020
Де: Voloshyn Gallery
Вул. Терещенківська, 13

Voloshyn Gallery представляє персональний проєкт одного з найцікавіших українських художників — Івана Світличного (учасника Венеціанської бієнале, номінанта премії Pinchuk Art Prize, призера премії імені Казимира Малевича). За освітою Світличний скульптор, але в процесі роботи перейшов до експериментального візуального та звукового мистецтва. В своєму новому проєкті митець використовує графічні малюнки та світло, звук і відео та розмірковує про те, що таке нова візуальність. Проєкт створений в 2019 році й експонується вперше.

Лесь Подерв’янський. Kultur-Natur

Коли: До 26 січня 2020
Де: Dymchuk Gallery
вул. Ярославська, 21

Якщо ви знаєте Леся Подерв’янського лише як культового сатирика та легендарного матюкальщика, можливо, настав час познайомитися і з Подерв’янським-художником. Тим більше, що за освітою він саме художник, художниками були дід і батько Леся.

До циклу Kultur-Natur увійшли 7 живописних робіт, написаних протягом останніх двох місяців. У них художник поєднує реальне та фантазійне, розмірковуючи про слід людини в природному середовищі.

Євген Світличний, Володимир Шапошников. «Це коло ти залишиш»

Коли: До 12 лютого 2020
Де: Національний художній музей України

Спільний проєкт Світличного (нар. 1948 р.) та Шапошникова (1949-2017 рр.) тривав десять років — перші роботи датовані 1986-м, останні — 1999 роком. Він починався швидше як гра, коли один автор допрацьовував роботи іншого. Поступово цей принцип набув форми і концептуальності. Наприклад, живопис пишеться на аркушах ватману, рулони якого передають із рук в руки (художники жодного разу не працюють одночасно і в одному просторі); розмір деяких робіт сягає 4 метрів.
Відповідальність за концепцію експозиції покладено на Івана Світличного — знаного художника і сина Євгена Світличного.

Ukraine WOW

Коли: До 29 лютого 2019
Де: Київський центральний залізничний вокзал, 14 колія

Інтерактивну виставку Ukraine WOW, до входу на яку протягом всіх вихідних утворювалися довжелезні черги, продовжили до 29 лютого.

«Від рожевого вагона, в якому звучать сни та мрії, до віртуальної реальності, в якій ви літаєте над Батьківщиною-матір’ю, гуляєте відновленим Невицьким замком та зсередини побачите «дев’ятку» — найпотужнішу доменну піч у Європі. А ще це можливість озвучити мультфільми про видатних українців та подивитися, як тчуть прямо тут, наживо, унікальні українські гобелени» — так розповідають творці виставки про її наповнення.