Куди піти в березні 2019: художні виставки
До 14 березня 2019 р. триває виставка «Традиційні ґаджети».
Чим і як гралися наші пращури, можна побачити в Музеї історії Києва, який володіє однією з найбільших в Україні колекцій глиняних археологічних іграшок від давньоруської доби до нового часу. Докладно роздивитися іграшки можна не тільки у вітринах, а й на персональних ґаджетах за допомогою тривимірного моделювання. Окрасою виставки є її звуковий супровід: гру на свищиках ХVII–ХVIIІ ст. з музейної колекції записала Ната Жижченко, лідерка гурту ONUKA, завдяки якій звуки трьохсотлітньої давнини, що мовчали сотні років, залунали знову.
До 16 березня в «Щербенко Арт Центрі» триває виставка Олександра Ройтбурда «День закоханих».
У серії робіт один із найвідоміших українських художників розмірковує над історіями кохання. У ній є спокуса, відвертий еротизм, страждання, пожертва, флірт і романтичність, пропущені крізь призму світового мистецтва. Ця серія є своєрідним логічним продовженням попередньої — «Копії для підміни», – що стала реакцією Ройтбурда, який у 2018 році став директором Одеського художнього музею, на безпідставні звинувачення одеських чиновників у намірі розікрасти колекцію музею, а замість експонатів повісити свої копії.
До 22 березня — Виставка «Марія Примаченко. Фантасмагорії» (Національний музей українського народного декоративного мистецтва).
На виставці з нагоди 110-ї річниці від дня народження народної художниці України Марії Примаченко, про роботи якої захоплено відгукувався сам Пабло Пікассо, представлено понад 100 відомих і не відомих широкому загалу її робіт.
До 31 березня в Національному художньому музеї України триває виставковий проект «ЯВЛЕННЯ. Пам’ятки Братського монастиря» — унікальне представлення мистецтва українського бароко за допомогою сучасних технологій. Головні експонати виставки об’єднані спільним походженням із Києво-Братського Богоявленського монастиря на Подолі, заснованого в 1615 році й знищеного в 1935-му. Вперше за 80 років ці артефакти презентовані в одному виставковому просторі, що дає змогу уявити масштаби культурного осередку, яким був монастир протягом трьох століть.
До 17 березня в тому ж таки Національному художньому музеї України працює виставка Флоріана Юр’єва Modus Coloris Sintez.
Флоріан Юр’єв — архітектор (автор відомої «Тарілки» біля станції метро «Либідська»), художник, теоретик мистецтва, скрипковий майстер, музикант, педагог, книжковий графік і поет. У кожній сфері своєї професійної діяльності Юр’єв є новатором і винахідником, який випереджає час на багато десятиліть. Усі роботи митця, що представлені в експозиції, розподілені на три групи: архітектурні та скульптурні проекти; музичні інструменти і живописні експерименти.
До 6 квітня — Арт-проект «Авангард: у пошуках четвертого виміру» (Центр сучасного мистецтва М17)
У межах проекту експонуються роботи художників-авангардистів із музейних і приватних колекцій: Богомазова, Єрмилова, Екстер, Бурлюка, Петрицького, Косарєва, Родченка та інших. Музейна частина проекту доповнена аудіовізуальним шоу про світовий авангард. Також спеціально для M17 у внутрішньому дворі був створений мурал із мапою світового авангарду, на якій можна відшукати образи з історії новаторського мистецького напряму. Крім того, глядачі зможуть побачити агітаційні плакати, книжковий дизайн, ескізи до театральних декорацій та залишитися на перегляд авангардного кіно.
До 7 квітня — Виставка Future Generation Art Prize 2019 (PinchukArtCentre).
Тут представлено роботи 21 митця із 17 країн світу, що є номінантами на здобуття премії Future Generation Art Prize. Виставка представить нові й недавно створені роботи, що розкривають дві основні теми. Перша присвячена «археології майбутнього», в якій минуле і сьогодення розглядаються крізь призму завтрашнього дня. Звертаючись до нових технологій, художники піднімають питання про можливість інтерпретації знань у сучасному світі. Друга тема пов’язана з дослідженням особистості. Виходячи з індивідуальних соціокультурних цінностей і традицій, художники розмірковують про розбіжності між цими традиціями і реаліями глобалізованого світу, що постійно змінюються.
Вхід вільний.