Фестивалі

Фестиваль «Додому на Різдво» в Києві

14 — 20 грудня у Національному центрі «Український дім» проходитиме фестиваль «Додому на Різдво». Це затишний осередок свята у самому серці Києва, гостинний простір, де гармонійно співіснують традиції та сучасність.

Фестиваль поєднує у собі святкову, мистецьку та просвітницьку складові.

Інсталяція «Гравітація» розкриває головну ідею фестивалю: традиції та сучасність можуть співіснувати гармонійно. Сучасний художник Антон Логов використав у своїй роботі зовсім нестандартний «матеріал» — українські рушники, взяті з найбільшої колекції рушників України, що належить Віктору Ющенку. За словами художника, у цій інсталяції рушники об’єднані в єдину композицію та уособлюють «гравітацію» поглядів у сучасному українському суспільстві — його тяжіння до пошуку діалогу та єдності.

Виставка «На гостини до родини» познайомить гостей з фантастичними світами українського наїву видатної родини Примаченків: Марії, Федора, Івана та Петра. Це традиційний народний живопис, сюжети з селянського побуту, яскраві квіти, диковинні тварини та міфічні істоти.

Читайте також: Найкращі класичні концерти грудня 2019 у Києві

Виставка «Видива» Івана Приходька представить кращі роботи заслуженого майстра народної творчості України, який уже понад 50 років плідно працює у сфері декоративного розпису, народної іграшки та дерев’яної скульптури.

Ярмарок подарунків та смаколиків — це must have будь-якого фестивалю. Він займатиме цілий поверх національного центру. Кращі майстри та handmade-виробники наочно покажуть, що етно — це стильно і трендово. Та й де, як не на ярмарку, шукати кращі презенти для родини та друзів.

19 грудня Український дім разом із наймолодшими гостями та їхніми батьками буде святкувати День святого Миколая. Святкове дійство для дітей «Ой хто, хто Миколая любить», підготовлене разом із Музеєм Івана Гончара, розпочнеться о 17:00 годині і закінчиться виставою за участі дитячого театру «Дай Боже» та дитячого фольклорного гурту «Орелі».

Фестиваль «Додому на Різдво» в Києві

Щодня у зоні майстерні проходитимуть майстер-класи з народних ремесл та виготовлення подарунків. Гості фестивалю зможуть навчитися: гончарству, ткацтву, акриловому малюнку на склі, ліногравюрі, виготовленню брошок та пряників, роботі з гарячою емаллю. Крім того, відбудуться ексклюзивні майстер-класи із виготовлення різдвяної зірки (18 грудня) та майстер-шоу з кераміки.

16 грудня о 18:00 відбудеться дискусія «Мистецтво і технології: вічний діалог». Дискусія інспірована публікацією книжок «Історія анімації» Микити Кравцова та «Леонардо і Тайна вечеря» Росс Кінга, що виходять у видавництві ArtHuss. Також буде представлено інтерактивний проект із доповненою реальністю на основі креслень Леонардо да Вінчі.

Читайте також: Ковзанки просто неба у Києві

Для охочих дізнатися більше про традиційні українські святкування — етнолабораторія Галини Олійник. Щовечора пані Галина розповідатиме про особливості справжнього Різдва по-українськи. Гості дізнаються про український традиційний різдвяний стіл та інші особливості національного святкування Різдва.