Вихідні в місті

Меморіальний знак на честь Ігоря Стравинського у Києві

Нещодавно у Києві з’явився ще один арт-об’єкт. Пам’ятний знак на честь видатного композитора та диригента Ігоря Стравинського відкрили на фасаді будинку по вулиці Лютеранській, 28/19.

Саме в будинку за цією адресою, який, на жаль, не зберігся, митець жив і творив, коли приїжджав до Києва. Стравинський бував тут досить часто, адже одружився з киянкою Катериною Носенко, а зупинявся він у будинку свого тестя Гаврила Тимофійовича Носенко, який служив при київському Тюремному замку.

Нижче на стіні під погруддям розміщений QR-код, за допомогою якого можна дізнатися про історію скульптури. Цікавий нюанс: якщо поглянути на меморіал зліва, то музичні ноти утворюють профіль композитора. Це зображення колись створив геніальний Пабло Пікассо. Меморіальний знак відкрито в межах проекту «Видатні особистості, які змінили світ», ініціатором якого виступає класичний ювелірний дім «Лобортас». Цим проектом передбачається встановлення пам’ятних арт-об’єктів у Києві, а реалізовується він під патронатом КМДА й особисто київського міського голови Віталія Кличка.

віталій клічко відкрил меморіал

Відкриття меморіального знаку на честь Ігоря Стравинського у Києві за участі київського міського голови Віталія Кличка

Ігор Федорович Стравинський — композитор і диригент, син співака Федора Гнатовича Стравинського, соліста Київського оперного театру. Родина Стравинських має козацьке коріння й походить з Волині. За своє довге життя він створив численні фортепіанні, камерні, хорові, вокальні твори, а також понад 20 балетів та опер. Значну частину своїх творів Стравинський писав на українській землі. Автори проекту вважають, що саме таких людей, дотичних до української культурної спадщини, потрібно шанувати й робити все, аби майбутні покоління про них не забули.