Виставки

У Києві відкривається виставка про успішні урбаністичні рішення нордичних країн

Як повернути природу до наших міст? Як зробити громадський транспорт більш привабливим у місті, пристосованому для автомобілів? Як впоратися з дедалі більшим обсягом відходів? Відповіді на ці запитання й надихнутися успішно реалізованими рішеннями нордичних країн можна на виставці «Сталі нордичні міста», що відкриється в арт-просторі SET 7 листопада та триватиме 10 днів.

Міста в усьому світі мають справу зі схожими проблемами — від неекологічного громадського транспорту, забруднення повітря, затоплень, нестачі зелених зон і зон активного відпочинку до самотності серед літніх людей. Нордичні країни вже мають готові рішення трансформацій міських просторів у більш придатні та привабливі для життя.

Опубліковано Embassy of Sweden in Kyiv Вівторок, 15 жовтня 2019 р.

На виставці Nordic Sustainable Cities будуть представлені приклади таких рішень — від сфери охорони здоров’я, безпечного й чистого транспорту, низьковуглецевих технологій, циркулярної економіки до пристосування міст до змін клімату, над якими працюють нордичні архітектори та інженери.

Виставка охоплює п’ять тем — фізичний та психологічний добробут громадян, пристосування міст до змін клімату, безпечний і чистий транспорт для всіх, зростання міст без збільшення викидів і перетворення відходів на цінний ресурс.

Nordic Sustainable Cities буде цікава не лише архітекторам та урбаністам, а всім, кому небайдуже, як виглядають та функціонують наші міста. В межах виставки планується ряд заходів, наприклад, лекція фінської архітекторки Пії Іллонен «Рамки для життя — нові концепції житла в Гельсінкі». Детальніше про кожний захід можна дізнатися  на сторінці виставки у фейсбуці.
Над створенням виставки працювали Danish Architecture Center (Данія), Design and Architecture Norway (Норвегія), ArkDes&Form/Design Center (Швеція), Iceland Design Center (Ісландія) та Archinfo (Фінляндія). Україна є першою країною за межами Нордичних країн, де експонуватиметься виставка. Організаторами виставки в Києві є Посольства Данії, Норвегії, Фінляндії та Швеції, CANactions, Comixans та Програма розвитку ООН.

Коли:
7-17 листопада 2019, з 12:00 до 21:00
Де: Art space SET, вул. Ярославів Вал 14, Київ