Виставки

Де і коли помилуватися цвітом весною 2019?

Для багатьох людей однією з найулюбленіших щорічних подій є весняне квітування природи. Щоправда, у місті не так багато місцин, де можна вповні насолодитися цим природним атракціоном. Однак, ми їх знаємо й любимо. А є такі квіти, за якими й сотні кілометрів не шкода проїхати. Отже, топ-5 квітучих улюбленців і де й коли ними можна помилуватися.

Магнолія

Коли: просто зараз

Магнолії отримали «київську прописку» ще у 1905 році. У Ботанічному саду імені М. М. Гришка сад магнолій було закладено у 1966 році. Тут розташована найбільша в Східній Європі колекція білих квітів, які цвітуть найпершими. А в Ботанічному саду імені О. В. Фоміна досі росте дерево магнолії віком понад 80 років, привезене з Німеччини. Сад магнолій тут заклали у 1976 році. На території близько двох гектарів зараз квітує понад 150 магнолій.

Де:
• Київ, Ботанічний сад ім. О. В. Фоміна, вул. Симона Петлюри, 1 (вхід безкоштовний);
• Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка НАН України, вул. Тімірязєвська, 1 (вхід для дорослих – 50 грн, для школярів – 20 грн, для дітей до 7 років, пенсіонерів і відвідувачів пільгових категорій – безкоштовно).


Сакура

• Сакура по-київськи
Коли: середина – друга половина квітня

Алея сакур у парку «Кіото» − найдовша алея в Україні й найдовша алея сакур у світі − її довжина становить близько 988 метрів. Вона була створена у 2011 році на честь 40-річчя дружніх відносин між Києвом і Кіото. Члени японської делегації на чолі з мером Кіото Дайсаку Кадокава, а також столичні школярі висадили 360 молодих дерев 15 сортів сакури − національного символу Японії.

Де: Київ, парк «Кіото», вул. Кіото, 21 (ближче до ст. метро «Лісова»).

Сакура по-закарпатськи
Коли: 12–27 квітня

У другій половині квітня в столиці Закарпаття очікується пік цвітіння сакури. Найбільше цих дерев насаджено вздовж вулиць Довженка і Ракоці, а також на прилеглій до набережної площі Пушкіна (так звана Алея сакур). У ці дні традиційно відбувається міське свято «Сакура-фест». 12–13 квітня в межах «Сакура-фесту» пройде Другий міжнародний фестиваль-конкурс WOW SHOW FEST з майстер-класами від артистів світового рівня, фіналістів «Танцюють всі» й викладачів Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв. Також у програмі — виставка писанок на набережній Незалежності, Міжнародний хіп-хоп чемпіонат Get 2 Groove, низка спортивних заходів. А з 12 по 18 квітня Ужгород прийматиме III фестиваль камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури», в якому візьмуть участь театральні колективи з Києва, Львова, Івано-Франківська, Луцька й Ужгорода.

Де: м. Ужгород, локації залежно від розміщення дерев і програми фестивалю.

 

Бузок

Коли: кінець квітня – початок травня

Колекція бузку Національного ботанічного саду ім. Гришка складає 21 вид (з 28, що існують в природі), близько 90 сортів і більше ніж 90 декоративних гібридів селекції НБС. Усього в саду бузків росте близько 1500 кущів. Будівництво саду почалося в 1948 році, а його площа становить 2,45 га. З найвищого місця саду відкривається чудова панорама Дніпра й Видубицького монастиря.

Де: Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка НАН України, вул. Тімірязєвська, 1
Вартість квитка: для дорослих – 50 грн, для школярів – 20 грн, для дітей до 7 років, пенсіонерів і відвідувачів пільгових категорій – безкоштовно.


Каштан

Коли: кінець квітня – початок травня

За легендою, у 1842 році тодішній генерал-губернатор Києва Бібіков вирішив зробити приємне царю Миколі I, який збирався до Києва з візитом, і завіз з Балкан «невідому рослину, яка тішить погляд і запахом приємна». Каштани висадили на Бібіковському бульварі (нині бульвар Шевченка). Однак імператорові алея не сподобалася, і каштани було наказано замінити на пірамідальні тополі. Викорчувані дерева розібрали й посадили у дворах городяни. А історики вважають, що каштани у Києві ростуть з 1826 року, і завезли їх, імовірно, з Угорщини.
Де: по всій столиці.

 

Нарцис

Коли: перша половина – середина травня

«Долина нарцисів» є найбільшим у світі природним масивом червонокнижного нарциса вузьколистого. За місцевою легендою, у Хустському замку жив князь з дружиною і дочкою-красунею Русею. На честь її 18-річчя князь влаштував велике урочисте свято, на яке кожен запрошений приносив особливі дари. Захотів зробити подарунок княжні і юнак Іван, який жив на околиці міста. Він приніс чудову вазу, на якій, як живі, мерехтіли витончені білі квіти нарциса. Молоді люди покохали одне одного й стали таємно зустрічатися в долині між річками. Коли про це дізнався князь, то сильно розлютився і жбурнув подаровану вазу зі скелі. Ваза розбилася й розлетілася на тисячі кристаликів. А на ранок на цьому місці виросло ціле поле чудових квітів.

Де: Закарпатська обл., урочище Кіреші поблизу с. Хуст (щоденно з 8:00 до 21:00)
Вартість квитка: 30 грн
Як дістатися: до Хуста потягом 013К «Київ – Солотвино» чи автобусом з Мукачева або Ужгорода. До самої долини в будні курсують автобуси з вулиці Героїв Небесної сотні, а у вихідні можна дістатися на таксі.