Книжки

Що почитати собі й дітям: рекомендації письменників

У столиці відшуміла-відфестивалила найбільша літературна подія року – «Книжковий Арсенал». Ми попросили відомих українських письменників коротко відповісти на два запитання: «До якої книжкової новинки ви причетні як письменник/перекладач/редактор?» та «Яку книжку ви б порекомендували читачам?». І ось які відповіді отримали.

Доросле

Андрій Курков, письменник, журналіст, кіносценарист, президент Українського ПЕН-клубу:

«Мій останній роман “Сірі бджоли” розповідає про пригоди бджоляра, який рятує від українсько-російської війни свої вулики, шукаючи прихистку у Криму в татарина».
Що: сучасна проза.
Видавництво: «Фоліо», 2018 р.

«Усім раджу нон-фікшн австрійця Мартіна Поллака Мрець у бункері. Історія мого батька”. Автор розповідає про свого батька, який був нацистом, практично одним з ідеологів, про те, як він все своє життя несе цей спадок, власний досвід переживання великих історичних подій».
Що: історичний роман-дослідження.
Видавництво: «Видавництво XXI», 2014 р.

Володимир Винничук, письменник, редактор, журналіст, :

«Останній мій роман – “Нічний репортер” про львівського журналіста, який у 1938 році береться розслідувати вбивство кандидата у президенти міста».
Що: історична проза.
Видавництво: «Фоліо», 2019 р.

«Книжка, яка мені дуже сподобалася, ― “Астарот” хорватського письменника Іво Брешана. Герой роману продав душу дияволові, він омолоджується й переживає різні пригоди».
Що: сучасна проза.
Видавництво: «Комора», 2017 р.

Андрій Кокотюха, письменник-белетрист, журналіст:

«Я сьогодні дізнався, що вже видано 72 мої книжки. Найпопулярніша зараз на моєму авторському стенді ― новинка Вигнанець і чорна вдова”. Це книжка з нового циклу ретророманів».
Що: ретродетектив.
Видавництво: «Vivat», 2019 р.

«Раджу всім прочитати Марка Форсайта Коротка історія пияцтва”. Вважайте, що це моя біографія».
Що: нон-фікшн.
Видавництво: «Фоліо», 2019 р.


Дитяче

Іван Малкович, поет і видавець, власник і директор видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га». Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка:

«Як редактор я востаннє був причетний до книжки нідерландської письменниці Тоски Ментен “Мій братик мумія і золотий скарабей”. Це книжка, яка принесла мені найбільше задоволення за останні два роки. Вона дуже звичайна і водночас незвичайна, написана у стилі Роальда Даля. Її ж і рекомендую всім читачам».
Що: фантазійна повість для молодшого та середнього шкільного віку.
Видавництво: «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га», 2019 р.

Іван Андрусяк, поет, дитячий письменник, прозаїк, літературний критик, перекладач, видавець:

«Наше колективне супербімбисько – це антологія сучасної української казки “Фонтан казок”. Це історії від 20-ти топових сучасних казкарів, ілюстровані найкращими українськими художниками. Це казки від малявських-шмакодявських до серйозних філософських, які зрозумілі дітям і сподобаються дорослим».
Що: казки для дошкільного і молодшого шкільного віку.
Видавництво: «Фонтан казок», 2019 р.

«Рекомендую дитячий детектив “Рожевий записник детектива Стасика” Лесі Мовчун. Детектив у памперсі розслідує справи, за які не беруться жодні інші професіонали, наприклад, чому манна каша в садочку з кожним днем стає все рідшою. Тексти прописані дуже смачною соковитою легко зрозумілою українською мовою. І малюнки від класнючо-прикольної художниці Марійки Рудюк».
Що: казки для дошкільного віку.
Видавництво: «Фонтан казок», 2019 р.

Сашко Дерманський, дитячий письменник:

«Моя найновіша книжка називається У пошуках себе. Це віршована казка, історія дівчинки, яка мріяла співати, бути артисткою, але її зовнішність відрізнялася від звичних стандартів співачки. Ця історія пов’язана певним чином із гуртом “Казка”, що виконав відомий хіт “Плакала”».

«Враження, яке вже триває років зо п’ять і дотепер мене не відпускає, ― дитяча повість“Вафельне серце” Марії Парр. Ця книжка мене надзвичайно зворушила. Рекомендую її і дорослим, і дітям».
Що: пригодницька повість для дітей від 6 до 12 років.
Видавництво: «Теза», 2011 р., 2015 р.

Юлія Смаль, письменниця, авторка віршів і прози для дітей та дорослих, журналістка, учителька, хімік і філолог:

«Маю дві новинки: для дорослих і для дітей. Перша з них ― “Як я була ботом”. У мене виникла ідея показати свій досвід, як ця кухня “обкатувалася”, а вийшло, що я описала, як наш президент прийшов до влади».
Що: автобіографічна публіцистика.
Видавництво: «Комора», 2019 р.

«Друга книжка – про цікаві хімічні експерименти хлопчика Лесика “Лесеві історії. Експериментуй і дізнавайся”. Мені так подобається, як вона намальована, навіть попри те, що це моя книжка. Ілюстрації Наталі Олійник просто дивовижні».
Що: пізнавальна книжка для молодшого шкільного віку.
Видавництво: «ВСЛ», 2019 р.

Підліткове

Валентина Захабура, дитяча письменниця, бард, бібліотекар:

«Моя новинка ― це повість “ Лепрекони” для старших підлітків, де описані реальні пригоди реальних дітей».
Що: підліткова повість.
Видавництво: «ВСЛ», 2019 р.

«Раджу почитати модерне фентезі “Гессі” Наталії Матолінець. Це така книжка, як цукерка, водночас мереживна й глибока. Найбільше підійде для дівчаток-підлітків та їхніх мам».
Що: підлітковий роман-фентезі.
Видавництво: «Vivat», 2018 р.

Антон Санченко, письменник, перекладач, видавець, розробник інформаційно-пошукових і аналітичних систем:

«Моя найновіша робота, яку я й рекомендую, – переклад повісті Ред’ярда Кіплінга Зухвалі капітани: повість Великої Банки”. Це гарна історія, пригоди 14-річних підлітків, які півмісяця рибалять в Атлантиці. Я давно мріяв перекласти цю книжку, бо колись бачив фільм, знятий за цим сюжетом».
Що: повість для середнього і старшого шкільного віку.
Видавництво: «Навчальна книга – Богдан», 2019 р.