Виставки

Німецький національний одяг очима фотографа-українки

У серці Німеччини, старовинному університетському Марбурзі, де писали свої казки брати Грімм, відкрилася виставка німецького фотографа українського походження Анни Шайдеманн «Національний одяг Гессена. Подорож у майбутнє», яка триватиме до 18 жовтня у мерії міста.

В Україні Анна Шайдеманн мала успішну кар’єру в сфері маркетингу. 5 років тому назад вона переїхала до Німеччини та професійно захопилася фотографією. На сьогодні у Анни за плечима два професійні курси у New York Film Academy, персональні виставки в Україні, Італії та Німеччині. Її роботи друкуються у відомих виданнях, зокрема журналі Vogue, вона працює над багатьма міжнародними проектами.
На виставці у Марбурзі представлено фотографії, які презентують національний одяг як у традиційному вигляді, так і у сучасній інтерпретації. Фотоекспозиція вдало синтезована з старовинними картинами, наданими музеєм міста.

«Хочу показати світу своє бачення краси та оригінальності національного одягу через об’єктив фотоапарату. — розповідає Анна Шайдеманн. — Таким чином, наступні покоління будуть знати та цінувати свою культурну спадщину. Мені дуже подобається, що і в Україні, звідки я родом, сьогодні молодь і люди поважного віку із задоволенням носять вишиванки, чим засвідчують повагу до своєї нації. Це дуже по-європейському!» одягНімецький національний одяг «трахт» сповнений ретельних візерунків, що містять глибокі історичні коди. Водночас, національний одяг доповнює сучасну німецьку моду. Національні елементи, акценти підкреслюють індивідуальність людини.

На фото зображені люди різних поколінь, які щиро цікавляться національним одягом і виявили інтерес до проекту Шайдеманн. Однак культурна подія має й благородну соціальну мету: «Усі зібрані кошти від продажу фотографій підуть на підтримку проведення літнього табору в Німеччині для українських підлітки, які постраждали через ситуацію на сході України, який вже четвертий раз проведе українсько-німецьке благодійне об’єднання «Марбург Обоз Плюс», — ділиться Анна.