Виставки

Закоханим у Санторині: художня виставка у галереї «Митець»

Виставка робіт Сергія Олексюка з красномовною назвою «Спогад про Санторині» відкривається 21 вересня у київській галереї «Митець».

Коли: 21-30 вересня 2019 року
Де: вул. Велика Васильківська, 12
Вартість: безкоштовно
бiлi стiни

«Спогад про Санторині» – це відлуння 10-річного «санторинського» періоду життя українського художника. Це 12 пейзажів, на яких зафіксовано неповторний ландшафт грецького острова Санторині, залиті сліпучим сонцем міста білих стін і кольорових дахів із неодмінними елементами цих пейзажів – безкраїм небом і морем.

художник Сергій Олексюк

З 2000 до 2004 року Сергій Олексюк був «вільним художником» на туристичних вуличках Санторіні – у 40-градусну спеку малював олією й аквареллю пейзажі, портрети, інколи інтер’єри, які численні туристи виокремлювали серед безлічі кітчевих картинок made in China і перефотошоплених листівок. Згодом Сергій працював із місцевою галереєю, куди заходили ті, хто шукав унікальні мистецькі твори – більш витончені та медитативні, ніж вуличний крам.

погори на островi

В його пейзажах, які художник малював вечорами у майстерні, вибираючи на моніторі комп’ютера небанальні ракурси міської архітектури серед тисяч зроблених ним фотографій, спеціально приглушені, «притишені» кольори, знижена контрастність і зовсім немає людей. «Мене цікавить форма, світло, тіні», – пояснює автор. Якби не туристичні види та «сонячний» живопис, можна було б запідозрити Сергія Олексюка в любові до метафізичного пейзажу. Натомість маємо життєствердні полотна, написані олією й акрилом, які наповнюють інтер’єр романтикою біло-блакитного острова.

«Чим приваблює Санторині? Там немає тривоги, там людиною опановує душевний спокій. Ти сам на сам із природою, але тобі не страшно через це, а комфортно і безжурно. На Санторині кожний отримує якнайширший кут огляду, скільки сягає око – багато-багато кілометрів моря і дуже далекий горизонт. Там є кольорова і душевна насолода, там гармонія», описує маляр свої відчуття острова.

пейзаж на санитарiнi

Сергій Олексюк працює у техніці олійного, акрилового й акварельного живопису, виконує роботи олівцем, вугіллям, сангіною та іншими матеріалами. Має великий досвід в написанні портретів з натури, фотографії, жанрових картин та пейзажів. Експериментував із абстрактним живописом та інсталяціями. Сергій захоплюється фотографією, брав участь у міжнародних фотовиставках.

Одразу після закінчення Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури України відбулася перша персональна виставка автора в бібліотеці університету міста Стейт-Колледж (США). У 2013 відбулася його виставка «Простір проти площини» в галереї ЦЕХ (Київ), у 2016-му брав участь у виставці «Стрибок до Європи» у галереї ЦЕХ у Вільнюсі.

Твори Сергія Олексюка зберігаються у приватних збірках в Україні, країнах Європи, США, Канаді й Австралії.

Відкриття: 21 вересня о 17:00