Кіно

Фільми про видатних дизайнерів

Сезон показів триває, і вся можна тусівка якраз переїхала до Парижа — однієї з чотирьох світових столиць моди. Саме в Парижі жили й творили дизайнери, фільми про яких ми радимо подивитися.

«Коко до Шанель»

Про легендарну засновницю дому Chanel знято безліч фільмів, проте цей, мабуть, найпопулярніший. Дизайнерку грає Одрі Тоту, й до прем’єри стрічки багато кінокритиків скептично висловлювалися щодо Одрі: мало хто міг уявити її в ролі ділової жінки з сильним і складним характером, яка проходить крізь серйозні життєві випробування, аби досягти успіху. Втім, акторка впоралася на відмінно і створила дуже переконливий образ майбутньої зірки на злеті.

«Сен-Лоран. Стиль — це я»

Бертран Бонелло, який зняв цей фільм, завжди був більше музикантом, ніж кінематографістом. Сам він якось зізнався, що береться знімати тільки якщо відчуває в головному герої «певну внутрішню музику». В центрі уваги усіх його стрічок — складні суперечливі особистості. Власне, Ів Сен-Лоран не був винятком. Йдеться про події кінця 1960-х, коли дизайнер був на піку популярності й вів богемне життя. Вочевидь режисера цікавила не лише творчість, а й біографічні подробиці, проте в фільмі не має таблоїдного смакування смажених фактів. Це радше портрет митця у пошуках натхнення.

«Таємниці Лагерфельда»

Мабуть, це єдиний загальнодоступний відеоматеріал, в якому славетного дизайнера можна побачити без сонцезахисних окулярів, ще й дізнатися, чому Лагерфельд постійно їх носив. Перед тим, як узятися за документальну стрічку про дизайнера, французький режисер Родольф Марконі зняв кілька сильних ігрових драм, проте саме цю свою роботу він вважає найдраматичнішою. Він записав понад 150 годин відео приватного життя головного героя. В фільмі є відверті відповіді на особисті питання, які Карл Лагерфельд старанно оминав під час всіх попередніх інтерв’ю.