Кіно

Топ-7 ролей Лео Ді Капріо, за які він не отримав «Оскара»

Актор, продюсер, еко-активіст, улюбленець топ-моделей. 11 листопада Леонардо Ді Капріо святкує 45-річчя. Згадуємо 7 яскравих ролей актора, за які він не отримав «Оскара».

Про драматичну гонитву за «Оскаром», де за Ді Капріо вболівав увесь світ, пам’ятають, напевно, всі. Коли ж 2016-го за роль у картині «Легенда Г’ю Гласса» він нарешті здобув таку омріяну статуетку, то всі почали перейматися за холостяцький статус актора. А що? Яких тільки топ-моделей не було серед його зіркових пасій: Гелена Крістенсен з Данії, Жизель Бюндхен з Бразилії, Бар Рафаелі з Ізраїля, Тоні Гаррн з Німеччини… – якийсь інтернаціональний мікс. І все не те! Утім, Лео начебто нарешті знайшов ту одну. Проте знову модель – Каміла Мороне. Зовнішні дані нової пасії підкріплюються і зірковим статусом її вітчима – а це не хто-небудь, а сам Аль Пачино.

Дікапріо Лео

Останнім часом актор також серйозно переймається і проблемами довкілля. 2014-го Ді Капріо став послом доброї волі ООН з проблем клімату. Загалом, Лео вже пожертвував не один мільйон доларів організаціям, що опікуються питаннями екології. Також він часто порушує питання проблеми клімату на різних івентах і конференціях. А ще актор придбав  острів Блекадор поблизу Белізу, на якому відкрив екологічно чистий курорт. Завдяки йому світ вже побачив кілька документальних фільмів на цю тему. Ну а фото зустрічі Ді Капріо з відомою еко-активісткою Гретою Тунберг, напевно, вже всі бачили.

Шануючи такі зусилля, вчені назвали на честь Ді Капріо нововідкриті види членистоногих: Grouvellinus leonardodicaprioi. Що ж, тепер Ді Капріо фігурує не тільки в підручниках про кіно, а й у книгах про зоологію та біологію.

2016-го Лео навіть отримав премію Crystal Award — за внесок у захист довкілля. А загалом, упродовж свого творчого життя і кар’єри, Ді Капріо завоював понад 70 різних нагород. Був навіть і «анти-Оскар» – премія «Золота малина» — за найгірший акторський дует у фільмі «Людина в залізній масці». Утім, скільки разів він зупинявся за крок до заповітного «Оскара»! Отож, ми згадали топ-7 фільмів із Ді Капріо, за ролі в яких він точно міг би отримати золоту статуетку.

Читайте також: Дорослий хлопчисько Колін Фаррел

Життя цього хлопця. Правдива історія

Режисер: Майкл Кейтон-Джонс

Рік: 1993

У центрі сюжету – сімейна драма про складне життя підлітка Тобі (Леонардо Ді Капріо), якому стає дедалі складніше спілкуватися зі своїм новим вітчимом Двайтом (Роберт Де Ніро). Це – перша серйозна та велика роль тоді ще зовсім молодого Ді Капріо. Подейкують, що його серед сотень інших претендентів відібрав сам Де Ніро. Лео не залишився в боргу і зіграв так, що в деяких епізодах, здається, перевершив поважного майстра. За цю роль Ді Капріо отримав номінацію в категорії «Найбільш перспективний актор» від спілки кінокритиків США.

Що гнітить Гілберта Грейпа?

Режисер: Ласс Галстрем

Рік: 1993

Історія про мешканця маленького американського містечка Гілберта Грейпа (Джонні Депп), який ледве зводить кінці з кінцями, та ще й мусить доглядати молодшого психічно хворого брата (Ді Капріо). Проте все змінюється, коли до містечка заїжджає колона туристів із кемпінгами. Цікаво, що в попередній картині Ді Капріо в партнери обирав Де Ніро, а тут Джонні Депп, який на той час був уже відомий. Що ж, і там, і тут, Лео переграв своїх зіркових партнерів! За цю роль Ді Капріо отримав свою першу номінацію на «Оскар» і «Золотий глобус», і обидві, як відомо, від нього вислизнули.

Авіатор

Режисер: Мартін Скорсезе

Рік: 2004

І знову творчий тандем – Скорсезе та Ді Капріо – береться всіх вразити. Біографічна драма про мільйонера та винахідника Говарда Г’юза, якому міністерство оборони США замовляє розробку нових літаків. Але перш ніж виконати замовлення, відомому авіатору доводиться подолати свої внутрішні страхи та психічні розлади. Фільм отримав 5 «Оскарів», проте жодного не дісталось Ді Капріо.

Кривавий діамант

Режисер: Едвард Цвік

Рік: 2006

Історія картини розгортається на тлі громадянської війни в африканській країні Сьєрра-Леоне. Досвідчений авантюрист Дені Арчер (Ді Капріо) разом із журналісткою та місцевим рибалкою вирушають на надзвичайно небезпечні пошуки дуже великого та специфічного діаманту. Завдяки цій ролі Ді Капріо знову впритул наблизився до можливості отримати «Оскар», але кіноакадемія обмежилася лише номінацією.

Відступники

Режисер: Мартін Скорсезе

Рік: 2006

Серед такого зіркового складу — Метт Деймон, Джек Ніколсон, Марк Волберг, Мартін Шин — інший актор може й загубитися, але це не стосується Ді Капріо. Складна кримінальна драма про роботу агентів під прикриттям здобула чимало реверансів від кінокритиків і добрі касові збори. Ді Капріо знову отримує номінацію на «Золотий глобус», але вже традиційно головні нагороди обходять його стороною.

Дж. Едгар

Режисер: Клінт Іствуд

Рік: 2011

Біографічна драма від Клінта Іствуда про одіозного директора ФБР, який оголосив війну мафії, але водночас збирає досьє на відомих зірок із Голлівуду та суспільних діячів. Фільм критики сприйняли, загалом, прохолодно, але гру Ді Капріо знову відзначили всі. Як результат – номінація на «Золотий глобус», за якою могла підтягнутися і номінація на «Оскара». Однак і тут Лео залишився ні з чим.

Вовк з Волл-стріт

Режисер: Мартін Скорсезе

Рік: 2014

Біографічна драма про успішного брокера Джордана Белфорта (Леонардо Ді Капріо), який багатіє так швидко, що ним починає цікавитись ФБР. За цю роль Лео міг отримати аж два Оскара: як найкращий актор і як найкращий продюсер. І це при тому, що він мав  «Золотий глобус». А як кажуть у Голлівуді, хто отримав «Глобус», той на 80% отримає й «Оскара». Однак Лео знову потрапив у 20% невдах. Залишалося чекати 2016-го, аби знятися у «Легенді Г’ю Гласса» і, зрештою, перегорнути цю сторінку невдач.