Книжки

5 книг до зимових свят, які радить Біл Гейтс

У своєму щорічному списку рекомендованих до читання книг Білл Гейтс поділився тими, що йому найбільше сподобалися в 2019 році. «Грудень – чудова пора для того, щоб підбити підсумки всього, що зроблено за рік, та яки книжки було прочитано» – звертається він у своєму блозі.

Філантроп і засновник компанії Microsoft приділив набагато більше уваги художній літературі, ніж зазвичай. «Це не було свідомим рішенням, але, схоже, мене затягнули історії, які дозволяють вивчати інший світ», – поділився Гейтс, додавши, що до кінця року планує дочитати «Хмарний атлас» Девіда Мітчелла.

«Американський шлюб»

Таярі Джонс

Ця художня книга розповідає про драматичні наслідки несправедливого ув’язнення. «Головні герої історії – темношкіра пара, чий шлюб розвалюється через жахливу несправедливість. Автор змушує тебе співчувати обом головним героям роману навіть після того, як один з них ухвалює складне рішення. Тема не проста, але змушує багато про що задуматися».

«Ці істини: історія Сполучених Штатів»

Джилл Лепор

Джилл Лепор, історик із Гарварду і жителька Нью-Йорка, знайомить читача з повною історією США менш ніж на 1000 сторінках книги. Авторка досліджує головні цінності країни та протиріччя, наголошує на основному принципі — свободи, а також на практиці рабства. «Мені сподобалася книга, і я сподіваюся, що багато хто її прочитає», – пише Гейтс. «Це чесна розповідь про американську історію, яку я читав, і одна з найкрасивіших».

«Зростання»

Вацлав Сміл

Чесько-канадський професор Вацлав Сміл використовує свій науковий погляд, щоби дослідити зростання в різних сферах життя і в різних масштабах: від виробництва продуктів харчування до розширення великих міст.

«Зростання» дає глибше розуміння того, як працює сучасна цивілізація. «Книга дала мені нову оцінку того, скільки розумних людей повинні були щось випробувати, помилитися і в підсумку – досягти успіху», – пише Гейтс.

«Підготовлені»

Діана Тавеннер

У 2003 році педагог Дайана Тавеннер стала співзасновником першої державної школи нового типу Summit, мета якої – прищепити дітям навички, необхідні не тільки для вступу в коледж, але і для досягнення успіху в реальному світі. Гейтс відвідав школу кілька років тому і був глибоко вражений її методиками.

У «Підготовлених» Тавеннер пояснює філософію, на якій базуються її школи: самостійне навчання, проєктне навчання та наставництво. «Підготовка дітей до вступу в коледж, до побудови кар’єри та життя як такого – довгий шлях, – пише Гейтс. – Діана склала чудовий путівник, щоб допомогти всім нам зробити життя пригодою».

«Навіщо ми спимо. Нова наука про сон і сновидіння»

Меттью Вокер

У книзі розповідається, як сон пов’язаний з психічним і фізичним здоров’ям, а також з творчими здібностями та навичками вирішення проблем. Метью Вокер, директор Центру з вивчення сну людини при Каліфорнійському університеті в Берклі, відповідає на кілька загальних питань про сон, наприклад, скільки потрібно спати і як ми можемо поліпшити сон.

«Всі знають, що здоровий сон дуже важливий, але що таке здоровий сон? І як цього можна досягти? Вокер переконав мене змінити звички. І якщо в новому році ви вирішили задуматися про своє здоров’я, його книга стане вам відмінним помічником».