КонцертиФестивалі

В Одесі розпочинається фестиваль класичної музики Odesa Classics

Цьогорічні концерти відбуватимуться з 10 по 23 серпня на чотирьох локаціях: в Одеському оперному театрі, в філармонії, на Потьомкінських сходах та у Зеленому театрі.

Президентові фестивалю Олексію Ботвінову вдалося не тільки значно зберегти програму, яку було оголошено до пандемії, але й організувати додаткові концерти та інші події! Детальна програма та біографії виконавців на офіційному сайті фестивалю.

Олексій Ботвінов Одеса Класік

Президент фестивалю Олексій Ботвінов.

Всі концерти проходитимуть з чітким дотриманням рекомендацій МОЗ України щодо безпеки в часи пандемії.

10 серпня: Цюрихський балет YEN HAN BALLET COMPANY ZURICH, Олексій Ботвінов (фортепіано соло)
Одеський театр опери та балету

Сучасний швейцарський балет, відомий на весь світ своїми експериментами, вперше приїде до України. Протягом багатьох років Олексій Ботвінов грав наживо з артистами танцювальних труп Хайнца Шперлі та Йена Хана та мріяв про можливість привезти танцюристів до рідної країни. 5 вистав хореографів Хайнца Шперлі, Йена Хана та Філіпе Португала за один вечір – це має бути незабутньо!

11 серпня: П’єтро де Марія (фортепіано)
Одеська обласна філармонія

Італійський піаніст П’єтро де Марія став справжнім відкриттям минулорічного ODESSA CLASSICS. Він підкорив публіку особливим відчуттям Шопена. Концерт довго обговорювали в соцмережах, глядачі просили керівництво фестивалю запросити музиканта знову.

12 серпня: Олексій Ботвінов (фортепіано), Бурхан Очал (перкусія)
Зелений театр

Цей концерт – грандіозний експеримент, який почався більш ніж 10 років тому. Український піаніст Олексій Ботвінов та турецький перкусіоніст Бурхан Очал почали грати Голдьберг-варіації Баха – один з найскладніших в історії класики творів – і, здається, не змогли зупинитися. Після Баха вони «замахнулися» на музику інших композиторів: від Мусоргського до Рахманінова. Тобто, кожного разу виходить щось нове, тому один концерт не схожий на інший, адже в цьому музичному тандемі Олексій відповідає за класичну частину, а Бурхан – за імпровізаційну.

14 серпня: AIR: A BAROQUE JOURNEY – Даніель Хоуп (скрипка) з міжнародним бендом музикантів
Одеський театр опери та балету

Цей концерт відрізняється від всього, що ви чули про концерти музики в стилі бароко. Даніель Хоуп, видатний британський скрипаль, художній керівник двох оркестрів, у Швейцарії та США, президент Бетховенського дому в Бонні, ще й відомий популяризатор класики. Створюючи цей проєкт, артист придумав зробити його не тільки музичним, але й розмовним. До кожного твору, який звучить на AIR: A BAROQUE JOURNEY він розповідає цікаву історію з блискучим гумором і неймовірним відчуттям слова.

Даніель Хоуп Одеса Класікс

Даніель Хоуп. Фото Віти Іскокової.

15 серпня: Даніель Хоуп (скрипка) і Олексій Ботвінов (фортепіано)
Одеський театр опери та балету

Колаборація Олексія Ботвінова та Даніеля Хоупа народилася 3 роки тому на фестивалі ODESSA CLASSICS-2017. Відтоді в артистів було багато спільних виступів, а минулого літа вони здійснили велику гастрольну подорож Німеччиною разом з оркестром із Сан-Франциско NEW CENTURY. Нещодавно Ботвінов та Хоуп зробили запис диску музики Шнітке на відомому лейблі Deutsche Grammophon. Ще одна надзвичайна річ, запланована на вечір: прем’єра нового твору сучасного українського класика Валентина Сильвестрова «Пасторалі 2020», який було написано на замовлення ODESSA CLASSICS та Beethoven Haus, Bonn.

16 серпня: Даніель Хоуп (скрипка), камерний оркестр Одеської філармонії, диригент Беньямін Юсупов
Одеська обласна філармонія

Даніель Хоуп і Беньямін Юсупов ще ніколи не зустрічались, але Одеса їх поєднає. На жаль, через посилений карантин в Ізраїлі камерний оркестр ISRAEL SOLOISTS приїхати не зможе, проте керівник колективу, диригент та композитор Беньямін Юсупов таки приїздить! Його твори, які зазвичай виконують найвідоміші віртуози світу (за співпадінням, хедлайнери ODESSA CLASSICS минулих років – Максим Венгеров, Міша Майській та Вадим Репін), цього року зіграють камерний оркестр Одеської філармонії та Даніель Хоуп.

17 серпня: ГЕЛГОТАС і камерний ансамбль NICO
Одеська обласна філармонія

Якщо ви вперше чуєте ім’я Гедімінаса Гелготаса, це якась помилка, тому, що він, його музика та його камерний ансамбль New Ideas Chamber Orchestra NICO збирає аншлаги у всіх країнах західної Європи. Революційних литовських музикантів вже прозвали рок-зірками класичної сцени, і це не перебільшення. По-перше, музику самого Гелготаса нелегко обмежити якимось одним жанром. По-друге, саме на їхні концерти в Європі почала ходити молодь – на відміну від України, в Старому світі середній вік слухача досить дорослий. По-третє, атмосфера тих концертів, і справді нагадує атмосферу рок-концертів. Звичайно, NICO грає не тільки твори свого музичного керівника. В програмі одеського концерту – Бах, Гласс, Вівальді та Пярт.

18 серпня: Вадим Репін (скрипка), камерний оркестр Одеської філармонії, диригент Ігор Шаврук
Одеська обласна філармонія

Вадим Репін – один з найулюбленіших скрипалів-хедлайнерів ODESSA CLASSICS. У 2017-му році публіка йому аплодувала стоячи, як зазвичай це роблять слухачі в найкращих залах планети. Минулого разу на Репінському концерті був переаншлаг і в зал Одеського оперного театру не змогли потрапити всі охочі. Цього року карантинні обмеження, за якими в залах буде лише 50 відсотків заповнених місць, ще збільшать кількість тих, хто чекатиме на його наступний приїзд.

19 та 20 серпня: Себастіан Кнауер, світова прем’єра проєкту
Одеська обласна філармонія

Себастіан Кнауер вже двічі виступав на фестивалі. Два роки тому він презентував революційну алюзію на музику Баха авторства Араша Сафаяна ÜberBach, а цього року Кнауер зіграє новий твір Сафаяна Beethoven Variations. Проєкт, який обіцяє стати новим суперхітом світової класичної сцени, вперше зіграють в Одесі! Крім того, Себастіан Кнауер погодився зіграти другий концерт – замість одного з тих, що були відмінені через пандемію. В програмі – Бах, Мендельсон та Шуберт.

22 серпня: Олексій Ботвінов, Національний симфонічний оркестр України, диригент Володимир Сіренко
Потьомкінські сходи, концерт просто неба

Олексій Ботвінов вважається одним з найкращих виконавців музики Рахманінова в Європі. Його другий концерт –  дин з найпопулярніших творів фортепіанної літератури, його виконували й записували сам Рахманінов, Володимир Горовіц, Святослав Ріхтер та Артур Рубінштейн. Окрім Рахманінова, оркестр зіграє Моцарта, Березовського, Бортнянського, Лисенка та Скорика.

Національний симфонічний оркестр України – один із найбільш відомих у Східній Європі симфонічних колективів. З оркестром у різні роки виступали Артур Рубінштейн, Ісаак Стерн, Ієгуді Менухін, Давид Ойстрах, Святослав Ріхтер, Еміль Гілельс, Мстислав Ростропович, Леонід Коган, Монсеррат Кабальє, Хосе Каррерас, Пласідо Домінго, Андреа Бочеллі, Гідон Кремер.

23 серпня: Лінус Рот (скрипка), камерний оркестр Одеської філармонії, диригент Ігор Шаврук
Одеська обласна філармонія

Зірковий скрипаль Лінус Рот зіграв в Одесі вже два концерти і кожного разу публіка запитувала, чи повернеться музикант знову. Скрипаль-віртуоз закриватиме програму фестивалю хітом скрипкового романтичного репертуару, знаменитим концертом Мендельсона мі-мінор.