Не знаєш, що робити? Викликай SOS!
Слова «краса», «атмосфера» і «емоція» є ключовими у нашій історії, адже наразі ми ділитимемося враженнями від діяльності двох чарівних засновниць незвичайного Ательє SOS (Special Occasion Service) – Марією Дідковською, власницею ресторану Citronelle і засновницею Благодійного фонду «Відкрита музика міста», та Мар’яною Павлович-Томовски, маркетологом і коучем, розповідь яких вражає, зачаровує і надихає на створення справжньої краси й затишку навколо себе.
– Які основні напрями діяльності включає SOS?
– Марія Дідковська: Назва SOS (Special Occasion Service) перекладається як «Сервіс з особливої нагоди», адже спектр заходів, у організації яких ми допомагаємо, справді дуже широкий. Ми не обмежуємося лише організацією свят. Ми навчаємо правилам етикету, створюємо сімейні традиції і затишок, які з часом виростають у цікаву й довготривалу історію.
– Мар’яна Павлович-Томовски: Для нас організація заходів – це не просто їжа й шоу-програма. Це набагато глибший і масштабніший процес, адже тут важливі насамперед ідея і мотивація. У нас немає готових пропозицій з переліком свят і сценаріїв, бо щоразу це цілком нова, індивідуальна композиція, яка народжується поступово під час спілкування з конкретною людиною. Ми дбаємо про атмосферу, декор оселі та іншого обраного простору, аромати, імідж і вбрання власників, план заходу, персонал і будь-які організаційні нюанси, бо кожна, ніби й дрібничка, проте має величезне значення і саме вона може вплинути на загальне враження. В усьому має панувати краса. Для когось – це розкішна вечеря з п’яти страв, для когось – витончений сніданок
у парку, а для когось – сімейна чи дружня зустріч вдома.
– Чи часто до вас звертаються? І чи багато замовлень отримуєте?
– М. Д.: Наша діяльність – це не конвеєр, а індивідуальна робота, тому їх просто не може бути дуже багато, адже над кожним із них ми працюємо довго й ретельно. Спілкуємося, встановлюємо дружні стосунки, ставимо багато запитань. І на основі відповідей розуміємо, як краще влаштувати людині свято. Ми створюємо ідеологію і її продовження. Не одноразовий захід, а початок красивої історії – сімейної, дружньої чи партнерських відносин, – і щоразу це нове цікаве завдання. Від домашніх прийомів гостей, званих вечорів, традиційних сімейних свят і освідчення в коханні до підписання важливого контракту. І наше завдання – максимально глибоко вивчити запит і розуміти, що варто пропонувати для досягнення результату.
– М. П.-Т.: Людей, які до нас звертаються, ми не можемо назвати клієнтами або замовниками. Вони стають нашими друзями, бо ми заходимо до їхнього дому, спілкуємося з кожним членом родини, знайомимося зі звичками й особливостями їхнього життя, тому це переходить
в цілком іншу площину.
Наше завдання – подарувати яскраві та позитивні враження, адже до нас звертаються в пошуках свята
– У чому полягає основна мета й допомога ательє SOS?
– М. Д.: Насамперед – у створенні певної атмосфери. Одні прагнуть дивувати, іншим потрібен релакс, хтось хоче навчитися створювати навколо себе затишок. Це дуже цікавий і тонкий процес зміни ставлення людини до певних ситуацій і деталей. Коли вона починає звертати увагу не лише на функціональність речей, а й на їх декоративні принади, поступово змінюючи не лише своє оточення, а й власний внутрішній світ.
– Хто ваша основна аудиторія?
– М. Д.: Це люди, які цінують красу та щирі взаємини, завдяки чому ми можемо експериментувати з ідеями й насправді цікавими та незвичайними речами. Маючи наразі такий великий організаційний досвід, ми розвиваємось і розширюємо нашу аудиторію. Ми певні, для того щоб створити правильну атмосферу й затишок, не завжди потрібні великі кошти. Іноді простий кошик для пікніка з накрохмаленою скатертиною, келихами й свічками може подарувати справжнє свято і зовсім інший настрій.
Ми дбаємо про атмосферу, декор оселі, аромати, імідж і вбрання
власників — кожна дрібничка має величезне значення і може вплинути на загальне враження
– Що є найголовнішим у вашій роботі?
– М. П.-Т.: Надійність, довіра, професіоналізм і особистий контакт.
– М. Д.: Для мене це емоції. Оскільки у певну мить нашого життя – це найцінніше, що ми маємо. І наше завдання – подарувати яскраві та позитивні враження, адже до нас звертаються не в пошуку готового рішення чи концепту, а в пошуку свята.
– Яка частина роботи найскладніша?
– М. Д.: Це психологічний момент, оскільки для деяких людей дуже важко зізнатись у тому, що вони чогось не вміють, або не знають, чого хочуть. А наше завдання – показати, навчити й запустити естетичний механізм, який потім має працювати без нашої допомоги або з мінімальним втручанням. Проте все це ми мусимо робити максимально тонко й тактовно.
– М. П.-Т.: Складність завжди відчувається на першому етапі знайомства, коли необхідно домогтися довірливих і щирих взаємин. Та коли цей процес позаду – починається справжня дружба.
– А найулюбленіша?
– М. Д.: Спершу ми малюємо собі певний образ. І я щиро тішусь, коли ця картинка оживає. Коли вона «звучить» і «пахне». Найсолодша мить – це завершальні штрихи за кілька годин до того, як прийдуть гості. Коли все готово, але залишились невеличкі дрібнички. Також дуже цікаво спостерігати за реакцією господарів, коли вони радіють під час заходу від того, що їхнім рідним і друзям комфортно, тепло й смачно. Коли всі ми бачимо результат своєї роботи.
– М. П.-Т.: Це усвідомлення того, що ми створюємо красу, і від того моє життя стає ще прекраснішим. Рука, що дарує троянду, пахне трояндою.
– Чи влаштовували ви заходи поза межами України?
– М. Д.: Так, звісно. У цьому сенсі для нас не існує обмежень. Ми працювали в країнах Європи й США. Тут питання лише в тому, що на підготовчий процес йде більше часу.
– Які заходи запам’яталися найбільше?
– М. Д.: Кожний з них неповторний. Та особливе захоплення викликала історія з вечерею в стилі фільму «Красуня»: з оперою і неймовірним вечором. Це справді було неймовірно красиво й вишукано! Також сподобалася витончена трапеза на території французького виноградника за участю місцевих виноробів і незвичайним вином, яке вони презентували.
– А із локальних заходів?
– М. П.-Т.: Це була вечірка на честь дня народження, після якої ми відразу отримали кілька замовлень від гостей заходу. Ми знайшли приміщення, яке нагадувало звичайний ангар, і на один вечір відтворили в ньому атмосферу та інтер’єр паризького готелю Ritz. Ми цілком змінили цей простір: починаючи з фасаду будівлі, встановлення генераторів, облаштування гардеробу та кухні й закінчуючи антикварними меблями, вишуканим посудом і флористичними композиціями з квітами й свічками. Усе було витримано до дрібних деталей. Піраміда з келихів шампанського, незвичайні страви від шеф-кухаря École de Cuisine Alain Ducasse Марка Вільямса та шефа відомого на весь світ паризького ресторану Mulino Mule Марини Кербицької. Весь вечір відповідав особливому французькому стилю art de vivre – «мистецтво жити»!
– Від організації якого заходу ви б відмовилися?
– М. Д.: Від банального. У нас немає жодної готової схеми, бо кожний захід від Ательє SOS – це унікальне свято зі своєю власною атмосферою.
Спілкувалася Ніна Неронова