Старт крутих змін

Бігати зранку, ходити до залу, дихати та медитувати, зменшуючи стрес, їсти корисну їжу, брати участь у марафонських забігах та інші прикмети ЗСЖ уже давно перейшли з категорії «Вау! Це щось!» до розряду «Норми життя». Та й самі спортивні клуби поступово трансформуються з альянсів людей, схиблених на перемогах, рекордах і нескінченному самовдосконаленні, у спільноти, які об’єднує здоровий спортивний інтерес, дружба та прагнення розкрити в собі ще кілька невідомих «я».

Великі ідеї народжуються мимохідь за філіжанкою кави, коли люди, які дивляться на світ приблизно під однаковим кутом, випадково зустрічаються, обговорюють актуальне й розуміють, що ідея, яка близька трьом, може стати цікавою ще багатьом людям, а на додаток виявитися прибутковою. Приблизно так два роки тому в кав’ярні поблизу станції метро «Олімпійська» в Києві Наталія Ємченко, Вячеслав Сухомлинов і Вячеслав Баранський вирішили створити ком’юніті для любителів спорту. Так виник проект LIVE. LOVE.

Про його особливості та фішки ми розмовляли майже дві години, але стисло суть проекту можна сформулювати так: більшість людей, що ніколи не тренувалися, не впевнені у власній здатності – проплисти дистанцію, пр обігти марафон, та навіть тричі підтягнутися на турніку. А в LIVE. LOVE – ні, бо це спорт для аматорів, які не прагнуть до спортивних рекордів, а просто вчаться отримувати задоволення від нового відчуття свого тіла. І взагалі, всі, в кого є тіло, – вже атлети – це один з принципів філософії проекту. У цьому спортивному клубі немає жорсткої фіксації на якомусь виді спорту чи програмі. Можна обрати біг, плавання, триатлон, танці (ще й спів!) – щось одне або мікс занять: є різні варіанти програм. Усі ці активності чергуються у часі в різних локаціях (проект орендує приміщення і не прив’язаний до конкретного місця) і головне – базуються на спілкуванні та дружбі між членами спільноти. Основне, що об’єднує всіх лівлавовців (а їх уже понад 2000), – бажання змінити своє тіло й своє життя.

І зміни відбуваються. Окрім суто зовнішніх – від зменшення ваги й нарощування гарних кубиків на пресі до появи азарту спробувати свої можливості на новій дистанції: пробігти черговий марафон – складніший за попередній, подолати вплав чергову відстань – довшу за колишню. Це не просто старт у точці А і фініш у Б. Можна переплисти Дніпро, Босфор або, взагалі, повторити втечу графа Монте-Крісто – стрибнути з замку Іф у Середземне море та доплисти до берега поблизу Марселя, пробігти марафонські кілометри в Ризі, Лісабоні, танцювати фламенко в Мадриді, танго у Відні – спорт органічно поєднується з туризмом і перфомансом, коли ти, приміром, танцюєш на вулицях Львова і знімаєш водночас про це кіно.

Сучасний аматорський спорт – це ще самореалізація, здійснення потаємних мрій, відкриття в собі нових можливостей і талантів: сьогодні – це біг, плавання, спів, завтра – малювання, велоспорт, польоти на параплані. Проект весь час у динаміці та пошуку нових активних занять. Зміни від початку тренувань накривають цілі родини, адже коли хтось один потрапляє до спільноти, незабаром за ним підтягуються рідні – і ось вже спорт поступово перетворюється на сімейний спосіб життя. Або корпоративний – трапляється, що проект згуртовує професійні команди. У LIVE. LOVE одружуються, знаходять бізнес-партнерів, але, мабуть, найглобальніші – то внутрішні трансформації, які змінюють якість життя, погляди, ставлення до себе та світу.

Новий поворот 
Якби головному редактору проекту Event Ukraine Жанні Лавровій хтось сказав два роки тому, що вона незабаром перепливе Босфор, вона б покрутила пальцем біля скроні. Але після підготовки до запливу в LIVE. LOVE дізналася, що насправді може це зробити. І не лише це. Найдрайвовіші плани після одного сміливого кроку вже не здаються недосяжними. «Усе почалося з мрії – участі в чемпіонаті Oceanman в іспанському Бенідормі – запливі на п’ять з половиною кілометрів, – згадує Жанна Лаврова. – Наразі, рік по тому, я з усмішкою згадую, якою була наївною і самовпевненою – відразу подолати велику дистанцію у відкритому глибокому морі. Моя самовпевненість зникла, щойно я прийшла на перше тренування в LIVE. LOVE, коли тренер пояснив, що я «пересуваюся водою», а не плаваю, бо справді – я плавала елегантним «пляжним» брасом, а не кролем. Відтоді тренування в басейні стали частиною мого життя, моєю медитацією і насолодою. Бенідорм було подолано, потім Босфор, затим участь в інших міжнародних і українських запливах. У липні цьогоріч я несподівано для себе стала срібним призером у запливі через Дніпро. Я тішусь з того, що людей в аматорському спорті дедалі стає більше, бо це передусім здоров’я, радість і щастя. А ще – можна щомісяця купувати новий купальник».

Проплисти свій перший кілометр після двомісячної підготовки за програмою LIVE. LOVE Юрій Лобунець, топ-менеджер аграрного холдингу Ukrlandfarming, вирішив півтора року тому. Тоді мав вагу в 115 кілограмів і не надто вірив у те, що завдання реальне. Однак ефект регулярних тренувань був надзвичайним: частково зникла задишка, з’явилася витривалість, а через два місяці він проплив свій перший кілометр без зупинки з результатом 23 хвилини 43 секунди. Вагань – чи варто далі продовжувати тренування – вже не було. «Позаду півтора року регулярного спорту, десяток цікавих змагань з плавання і підкорених дистанцій, сотні нових друзів, зрозумілі цілі й шляхи їх досягнення – і це вже не тільки про спорт, – розповідає Юрій. – Проте найбільший бонус, який я отримав, – це здоров’я: мінус 15 кілограмів, задоволена спина та здоровий сон».

Динаміка, рух, оновлення – ще один пункт, що відрізняє цей спортивний проект від інших. У амбіційних планах на наступний рік – відкриття велоспорту, організація спортивних сімейних кемпів, де можна буде заздалегідь готуватися до змагань, запуск мобільного додатка, який допоможе учасникам проекту легше орієнтуватися у його житті, ще більше корисних лекцій у лекторіях і цікавого на власному каналі на Youtube, ще більше нових людей і щасливих змін у їхньому житті.

Вячеслав Сухомлинов 
співзасновник проекту, фінішер серій IRONMAN, Ötillö Swimrun
Як разом з LIVE. LOVE змінювалося моє життя? Досить динамічно. У мене з’явилося дуже багато нових знайомих, народилася друга дитина, до спорту долучилася дружина, за цей час я організував другу компанію, яка наразі є офіційним представником GTD в Україні. Та головне – я бачу великий сенс цього проекту, задля чого ми все це робимо. Я тішуся з того, що проект змінює життя багатьох – люди самі про це кажуть. Наші люди отримують задоволення на тренуваннях, на фінішних дистанціях, на тренінгах і лекціях – вони змінюються зовні, змінюється їхнє мислення. Це наповнює моє життя сенсом, змістом, ти розумієш, навіщо прокидаєшся щоранку».

Наталя Ємченко
співзасновник проекту, марафонець 

Усі ми родом із країни високих досягнень у спорті, роботи на результат, але наш проект – про спорт як спосіб життя, результат у ньому – не головне. Наша екосистема влаштована так, що кожний, хто потрапляє у спорт, залишається в ньому назавжди. Ми його вписуємо в життя дорослих, успішних людей, адже це спорт, яким займатися легко, класно, комфортно. Нас цінують за те, що ми стислі, зрозумілі, до нас можна повернутися в будь-яку мить. У нас немає залів і басейнів, але ми пропонуємо не стіни, а навички, які набагато важливіші за нові роздягальні. LIVE. LOVE – проект про нове ставлення до свого тіла, коли ти паралельно зі своїм життям проживаєш ще кілька життів. Особисто мені важливо знайти, де, в чому наші люди можуть проявити себе більше, розкрити інші світи всередині себе. У нашому житті замало мрій, нас просто не навчили мріяти, а ми даруємо людям мрії й супроводжуємо їх на шляху до здійснення.

Слава Баранський
співзасновник проекту, фінішер ультрамарафонів, п’яти запливів серії OCEANMAN,
фінішер Ötillö Swimrun
LIVE. LOVE вельми розширив мої кордони в спілкуванні. Після тренувань ми сідали за келих пива з новими знайомими – банкірами, юристами, лікарями, – й виявлялося, що нам є про що поговорити. Нам цікаво! Й не важливо, у кого скільки грошей, або хто якою мовою розмовляє, – спорт розриває усі шаблони спілкування. А потім з цієї спільноти ти з легкістю можеш увійти в будь-яку потрібну нішу. Проект великою мірою живе як комунікаційна платформа, люди знаходять один одного, разом мандрують, спілкуються, створюють сім’ї, нові власні проекти й дружні галасливі компанії.

Вікторія Куриленко