Виставки

Арт-вечори в галереї «Лавра»

Галерея «Лавра» запроваджує новий формат арт-вечорів, який об’єднує декілька мистецьких презентацій в межах однієї події.

Коли: 3-10 жовтня 2019
Де: Малий зал галереї мистецтв Лавра (провулок Лаврський, 7)
картина

Першою з низки подій стане проєкт FASHION. ICON художницi Дашi Кандинської, який стартує 3 жовтня о 19.00 з ТРІАРТ evening.

Ікони freak-стилю: Анна Пьяджi, Вів’єн Вествуд, Айріс Апфель, Леді Гага, Ізабелла Блоу та інші зображені на картинах проекту FASHION ICON з використанням іконографічного канону православної релігії. За ідеєю художниці, це Freak saints (потворні святі) – вони зображені в фотонегативі, що передає суть клеріканства в релігії. Фотонегатив веде на протилежний бік матеріального світу, в метафізику в візуальному її втіленні. «Лик» ікони апелює до поняття «особистість», що по суті є олюднення абстрактного обожнюваного образу. В деякій мірі образи модного глянцю дублюють цей принцип з точністю до навпаки. Ідеалізовані образи fashion-індустрії тяжіють до знеособлення обожнюваного об’єкта. Людина без «лику», без особистості, лише порожня маска для поклоніння та обожнювання.

Експозицію доповнює скульптура «Carpe Diem» авторства В’ячеслава й Олександра Притул. Робота уособлює в собі образ, наповнений думками: не завжди чистими, проте і не завжди черствими. Робота рефлексує на глядача – кожен бачить в ній особистий досвід та себе самого. В той же час робота піднімає тему розмиття меж між чорним та білим – людство приходить до усвідомлення того, що жити стає все важче, а вчинки та рішення стають досить відносними.