Водохреще ‘2020 у Києві
Напередодні свята – 18 січня – заведено дотримуватися такого самого строгого посту, як і в Різдвяний Святвечір. 19 січня віряни йдуть до водойм, де священники спершу освячують молитвами вирубану в кризі ополонку або хреста «Йордан». Цьогоріч криги на водоймах немає, вода тепліша, але однаково варто заздалегідь готуватися до цього купання.
Основні локації у Києві, де можна зануритися на Водохреще:
Оболонська набережна біля Свято-Покровського собору – традиційне місце, де з року в рік збираються віряни, аби пірнути в холодну воду Дніпра, яку традиційно тут освячує митрополит Київський.
Хрест «Йордан» біля каплиці Хрещення Господнього в Гідропарку – дуже популярне місце для купання на Водохреще серед політиків і зірок шоу-бізнесу. Умови тут справді комфортні: на пляжі є кабінки для переодягання, чергують медичні працівники та рятувальники. До того ж тут весь день проходять святкові гуляння.
У парку «Муромець» теж добре готуються до свята. Окрім купання з виділеними комфортними зонами для переодягання, тут можна взяти участь у різноманітних гуляннях з цікавими конкурсами або погрітися в кафе горнятком гарячого чаю.
На Дніпровській набережній теж можна змити із себе негаразди, занурившись у водичку біля Храму Святого благовірного князя Ярослава Мудрого перед Йорданським хрестом.
Парк «Феофанія», парк «Веселка» і Труханів острів також готуються до 19 січня. Тут будуть облаштовані спеціальні ділянки для тих, хто бажає зануритись у воду.
Ще одна популярна локація на Водохреще – це Паркове озеро та пляж у Пущі-Водиці. Тут є кабінки для переодягання і пляжне кафе. Щоправда, це, радше, тераса просто неба, тому зігріватися доведеться гарячим чаєм і теплим одягом.
Для купання на Водохреще важливо взяти із собою великий рушник і халат, зручні капці, купальник чи плавки, теплий зимовий одяг, шерстяні шкарпетки й шапку. Варто взяти з собою термос з гарячим чаєм.
Усім охочим зануритися варто попередньо проконсультуватися із сімейним лікарем і, в разі відсутності протипоказань, за кілька місяців починати загартовування, поступово готуючи організм до пірнання в крижану воду.
Правила безпеки на Водохреще:
- за годину до купання потрібно поїсти
- перед купанням важлино трохи розігрітися та розім’яти м’язи, але не спітніти
- не варто йти до ополонки босим
- в воду потрібно заходити поступово, щоб не провокувати підвищення тиску
- під час першого пірнання не варто залишатися у воді більше15 секунд
- не бажано плавати в холодній воді, це може викликати судому
- виходячи з води треба розтертися рушником і швидко надягнути теплий одяг, а потім випити гарячого чаю.
Протипоказання до занурювання:
Не дозволяється купатися людям з хворобами серцево-судинної системи, з бронхіальною астмою, захворюваннями лор-органів, діабетом, ожирінням, хворобами сечостатевої, центральної та периферичної нервової системи, тим, хто страждає на псоріаз і екзему. Категорично заборонено занурюватися у стані алкогольного сп’яніння.
Хай Водохреще ‘2020 принесе очищення і міцне здоров’я!