Гід

Польща фестивальна: 4 івенти літа 2019 | ч.2

Для кожного любителя фестивального життя рано чи пізно настає мить, коли всі «домашні» події вивчено вздовж і впоперек, і погляд його летить у бік кордону: а що там, за обрієм? А там — Польща з її багатою культурно-музично-розважальною спадщиною, яка може запропонувати фестиваль на будь-який смак. До того ж події так розкидані територією країни, що, відвідуючи їх одну за одною, можна стати досвідченим мандрівником-дослідником. Отже, що пропонує польське літо фестивальним гурманам?

Lemkowska Watra

19–21 липня, Ждиня (Малопольща)

Lemkowska Watra

Найбільший фестиваль лемківської культури в Польщі — «Лемківська ватра». Якщо ви любите етнографічні свята, занурення в історію та традиції — пакуйте намет і вирушайте до Малопольщі. Лемки тремтливо ставляться до коріння й намагаються зберегти відчуття єдності своєї етнічної групи. Під час фестивалю проходять концерти, дискусійні панелі, спортивні заходи, виставки й майстер-класи. Щорічно обирається тема фестивалю, якій приділяють окрему увагу. Минулого року всю програму фестивалю було обіграно у формі лемківського весілля: у п’ятницю — заручини, в суботу — весілля, а в неділю — «поправини». На сцені виступали етногурти з Польщі й України, а ввечері вирували танці під живу музику. Територія фестивалю — 9 гектарів, там є навіть своєрідний музей. А не хочете жити у наметі — можна орендувати кімнату в сусідньому селі. Якщо вже етнотуризм, то на повну!

Карнавал майстрів циркового мистецтва

25–28 липня, Люблін

Карнавал майстрів циркового мистецтва

Люблін зазвичай називають Маленьким Краковом, однак туристів там поки що порівняно небагато, тому місто здатне запропонувати затишок і камерність. До того ж це чи не найдешевший авіанапрямок з української столиці. 1 година 20 хвилин часу та квиток вартістю до 1000 гривень в одному напрямку — все, що відділяє киян від Любліна і… свята. У липні завдяки Карнавалу майстрів циркового мистецтва місто перетворюється на циркову сцену, де виступають акробати, жонглери, фокусники, міми та вуличні артисти. Програму складено так, щоб цікаво було всім — від малюків до людей поважного віку. Понад 100 різних вистав просто неба і в циркових наметах, парад жонглерів, майстер-класи з жонглювання і крутіння обручів — вибрати є з чого. Особливо захоплива родзинка фестивалю — виступи канатохідців. Їхні линви натягнуті прямо між будинками Любліна високо над головами перехожих, від чого останнім подих перехоплює. Глядачі поступово перетворюються зі спостерігачів на учасників шоу, дорослі — на захоплених дітей. А кульмінацією Карнавалу стає парад і вогняне шоу. Ми вже зайшли в інтернет купувати квитки до Любліна, а ви?

Рок-фестиваль «Зупинка Woodstock»

1–3 серпня, Костшин-над-Одрою

Рок-фестиваль "Зупинка Woodstock"

Названий на честь знаменитого «старшого брата»,  польський «Вудсток» спершу був місцем збору радикальної молоді, яка відкидала авторитети й ігнорувала політику. Однак тепер концепція фестивалю змінилася, головним його девізом є «Любов, дружба і музика», а сама подія супроводжується благодійними й соціальними акціями. Чим така особлива «Зупинка Woodstock», що ви маєте зазначити дати цієї події червоним у календарі? По-перше, це один із найбільших музичних фестивалів регіону. По-друге, попри добірний список учасників, він абсолютно безкоштовний, тому що проводиться на спонсорські гроші. По-третє, основним музичним напрямом обрано рок, але зустріти тут можна як етно й метал, так і електронну та класичну музику. По-четверте, дістатися до Костшина-над-Одрою найпростіше з Берліна, адже містечко розташоване практично на кордоні з Німеччиною. Тому, якщо ви ще не були у столиці ФРН, неодмінно заплануйте поїздку так, щоб мати змогу хоч кілька днів погуляти цим незабутнім містом. Кого послухати у Przystanek Woodstock цього літа? Головну сцену фестивалю розриватимуть на шматки Ziggy Marley, Skunk Anansie, Avatar, Kult, Acid Drinkers, Testament, Perturbator, Decapitated, Parkway Drive, Black Stone Cherry, DUB FX, Happysad та The Adicts. Також є друга сцена, виконавців для якої обирають голосуванням слухачів, і нічна сцена.

Kraków Live Festival

16–17 серпня, Краків

чоловік на концерті

Найкрасивіше місто Польщі приймає фестиваль, який є окрасою європейського культурного життя. Виявляється, існують навіть своєрідні «Оскари» для найліпших фестивалів, і краківський оупен-ейр має таких два — як найкращий середньоформатний фестиваль Європи. На двох його сценах свого часу виступали Rihanna та Lily Allen, Missy Elliot, The Chemical Brothers і 30 Seconds To Mars. Цьогоріч хедлайнерами фестивалю стануть Кельвін Гарріс, DJ SNAKE, MACKLEMORE, Post Malone та Years & Years. Окрім музичних заходів, передбачена потужна культурна програма, до якої долучилися Національний музей, Музей сучасного мистецтва, Історичний музей. І не забудьте залишити час для романтичних прогулянок містом.