5 культурних подій осені 2019, які не можна пропустити
Видавці та всі-всі-всі
Цієї осені відбудеться 26-й за ліком найдавніший і наймасштабніший книжковий фестиваль країни — Book Forum, або Львівський форум видавців. Зустрічі з українськимий іноземними авторами, автограф-сесії, презентації, тематичні кластери та спецпроекти, тисячі книжок, а ще унікальна Ніч поезії та музики відбудеться у Львівському палаці мистецтв та у понад 35 локаціях міста. Почесною гостею стане лауреатка Букерівської премії індійська письменниця Арундаті Рой.
Портрети Гогена
«Пізній» Гоген — це портрети, багато портретів. І майже 50 з них можна буде побачити на виставці в Національній галереї у Лондоні. Вперше у фокусі арт-кураторів — перехід митця від імпресіонізму до символізму.
Серед представлених картин серія автопортретів Гогена в різних образах, зокрема —Ісуса Христа. Картину «Христос в оливковому саду» (1889 р.) надає для показу Галерея Нортон у Вест-Палм-Біч. Виставку організовують спільно з Національною галереєю Канади.
Нове німецьке кіно
ЛьвIв, МарIуполь, ДнIпро, ЧернIвцI
Фестиваль «Нове німецьке кіно» — це поглиблений експрес-курс останніх подій німецької кіноіндустрії, добірка найкращих прем’єр і фестивальних хітів за минулий рік. У цьогорічній програмі — стрічка «Золота рукавичка» володаря нагород кінофестивалів у Каннах, Венеції, Берліні Фатіха Акіна, а також «Робота без авторства» Флоріана Хенкеля фон Доннерсмарка, «Ґундерманн» Андреаса Дрезена, «У моїй кімнаті» Ульріха Кьолера. До 100-річчя архітектурного стилю баугауз демонструватиметься документальна стрічка «Дух Баугаузу».
Зриваючи Dakh
Їм аплодують Париж, Сієтл і Сан-Франциско, про них пишуть The New York Times та Rolling Stone. Їхня творчість — це поєднання екстравагантних образів, класичних інструментів та експериментального звучання. Так, це вони — фрик-кабаре Dakh Daughters з програмою, що підкорила півсвіту. Український фолк, французький реп, реггі-джеми — дівчата грають інтелектуальну музику для сучасних людей. У Міжнародному центрі культури і мистецтв (Жовтневому палаці) прозвучать композиції з альбому «If», а також пісні, що можна почути лише на живих виступах колективу.
Геніальний Леонардо
Без перебільшення найочікуваніша художня подія року, присвячена 500-м роковинам зі смерті генія.
Влаштувати такий блокбастер до снаги лише Лувру, що є власником третини всіх уцілілих робіт Леонардо да Вінчі. Однак до власного надбання паризької скарбниці додадуть артефакти з інших музеїв: полотна, малюнки, ескізи. Зірковою гостею виставки обіцяє стати картина «Спаситель світу», яку 2017 року було продано на аукціоні Christie’s за рекордні 450 мільйонів доларів.
Квитки на виставку потрібно купувати онлайн на сайті музею, бронюючи день і навіть час візиту.
«Мозаїка»: етно & електро
На сцену Міжнародного центру культури і мистецтв (Жовтневого палацу) повертається успішна колаборація електронного гурту ONUKA та Національного академічного оркестру народних інструментів України. На цей раз прозвучать пісні з другого студійного альбому ONUKA в супроводі НАОНІ, створюючи мікс між сучасними трендами й віковічними музичними традиціями. Більш ніж 50 музикантів на сцені, понад 40 українських інструментів, серед яких усім відомі бандура, цимбали, кобза, дримба та більш екзотичні басоля, ліра, телинка, козобас, бугай, флояра, дуда, рубель, а ще — цікавий відеоряд.
Це шоу просто неможливо пропустити!