Час для насолоди мистецтвом: частина сьома

Разом із журналісткою, казкаркою та кураторкою міжнародних арт-проєктів Мирославою Макаревич запрошуємо до онлайн-галереї сучасних українських художників. Щотижня ми даруватимемо вам джерела доброго настрою та натхнення. Сьогодні представляємо художника Антона Логова.

Антон Логов закінчив Одеське художнє училище імені Грекова та Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури. Працює з абстрактним живописом, інсталяцією, фото та колажем. Відомий участю в таких проєктах, як: «Тіні забутих предків. Виставка», «Парк корупції», «Вкрадений Крим». Співпацює з арт-центром «Я Галерея». В квітні цього року переміг в конкурсі молодих художників Objects 2020.

– Антоне, що привело вас у мистецтво?

– Бажання бути в мистецтві.  Мені було 13 років. До того я вже закінчив музичну школу з класу баян. Але музика не була справою мого життя. Цікаво, що в приміщенні тієї ж музичної школи знаходився й клас з малювання, куди я вже самостійно записався, бо дуже кортіло. До цього я все літо кожен день старанно перемальовував картинки.

 – Ваше найяскравіше арт-враження дитинства? 

– Саме з дитинства пам’ятаю Одеський художній музей. До нього ми приїздили зі своїм класом з міста Роздільна, де я народився. Запам’яталися роботи Врубеля, Світлицького, Сєрова, Коровіна та Левченка. І скрип паркету в цьому музеї, звісно.

 – Як би ви охарактеризували своє мистецтво в 5 словах ?

– Час, простір, любов, космос, імпульс.

 – Ваше мистецтво це добре продумані дії або ж те, що йде з підсвідомості?

– Дуже часто – це імпульс із підсвідомості, який створює метафору. А вона вже втілюється по-різному: іноді одразу – спонтанно й непомітно, а іноді – шляхом багатьох ескізів. Спілкуючись з іншими художниками, я розумію, що мій метод втілення ідеї швидший.

Які проблеми ви включаєте у коло своїх мистецьких зацікавлень?

– Мені завжди була цікава природа як дуже сильне метафізичне явище. Тобто  її стихії: повітря, вода, вогонь і земля. З ними я працюю в просторі своєї уяви та фантазії.

Також я цікавлюся історією мистецтв як віртуальною структурою образів, знаків і значень, до яких постійно звертаєшся. Ну і, звичайно, людиною та її діями на Землі. Мене хвилюють такі питання: «що ми залишимо доброго після себе?» та «чи може людина зростати над собою, розвиватися все життя, незважаючи на перешкоди та негаразди?».

– Назвіть одну виставку, яка у вашій кар’єрі була особливо значущою? Чим вона запам’яталася?

– Одразу згадую масштабний проєкт «Тіні забутих предків. Виставка», що відбувся в «Мистецькому арсеналі» в Києві, а потім у львівському Палаці мистецтв. Кураторами були Павло Гудімов і Андрій Алферов. Я зробив тоді гігантську інсталяцію «Реінкарнація». Виникла ідея перевезти в Київ розібрану реальну гуцульську хату-ґражду. Це була точка відліку. Далі було багато ескізів і зустрічей з архітекторами, монтажною групою та технічним директором проєкту Андрієм Качурою. Зізнаюсь, що я і до виставки був фанатом «Тіней…» Сергія Параджанова. Мені хотілось реалізувати закарбовані в моєму серці емоції від цієї кінострічки у виразній формі в просторі.

– Чи продовжуєте працювати над новими темами, картинами сьогодні в режимі ізоляції?

– Так, я дуже часто відвідую свою майстерню і постійно працюю та розмірковую над новими темами. В майстерню ходжу пішки, тому з’явилася цікава фотосерія «Тіні карантину», яка вже бере участь в онлайн-проєкті «У нас всі вдома», що організовано Національним центром «Український дім».

– Поділіться лайфхаками вашого перебування на карантині в ці непрості для планети дні?

– Головне – це мати добрий настрій. Сил мені додають мої рідні. Став більше часу проводити з донькою. Читаю та дивлюсь фільми, на яких раніше не вистачало часу. Ну, і, звичайно, праця в майстерні.

– Заглянемо в майбутнє: як, на вашу думку, зміниться світ після пандемії? Розглядаємо, будь ласка, оптимістичний сценарій! 

– Світ вже змінився. Ми почали помічати один одного й нікуди не бігти. Ми зрозуміли, що для щастя багато не потрібно. Згадали про природу та дітей. Стали мудрішими, однозначно. Значить, радість і щастя ще чекають на нас попереду!