Кіно

Онлайн-фестиваль єврокіно: 8 хітів покажуть безкоштовно

Перший онлайн-фестиваль європейського кіно стартував сьогодні, 21 квітня, і триватиме до 27 квітня. У програмі – 8 тріумфаторів світових фестивалів. Всі вони демонструють розмаїття Європи та її громадян.
Подію організовано за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні спільно з європейськими культурними інституціями. Європейський Союз виділяє Україні 190 мільйонів євро на боротьбу з поширенням коронавірусу – та закликає всіх дотримуватись правил карантину. Провести цей час із задоволенням та користю організатори пропонують із найкращими зразками європейського кіно. Всі фільми можна переглянути безкоштовно і без реєстрації на сайті фестивалю.
Більшість стрічок доступні мовою оригіналу з українськими субтитрами та в українському озвученні («Велика краса» демонструється в українському дубляжі; «Король бельгійців» – лише з субтитрами.
Кожен фільм анонсують кінокритики Олександр Гусєв й Анна Дацюк. Глядачі також можуть перевірити свої знання про представлені стрічки та виграти призи, взявши участь у вікторині «Евроквіз».

Холодна війна, 2018

Режисер: Павел Павліковський

Пристрасна історія кохання між чоловіком і жінкою різного походження та темпераменту, які смертельно несумісні і все ж приречені бути разом. Події відбуваються на тлі Холодної війни 1950-х років у Польщі, Берліні, Югославії та Парижі – неможливі почуття у неможливі часи.

  • Номінації на премію «Оскар» за найкращий іншомовний фільм, режисуру та операторську роботу, 2019
  • Премія за найкращу режисуру, Каннський кінофестиваль, 2018

Велика краса, 2013

Режисер: Паоло Соррентіно

Апатичний і розчарований 65-річний Джеп Гамбарделла – письменник і журналіст, що не розлучається зі склянкою джина з тоніком. Він спостерігає за світським життям Риму – цим парадом впливових, але порожніх і розгублених людей, які справляють на нього гнітюче враження. Запаморочлива картина втрати моральних орієнтирів розгортається в розкішній атмосфері римського літа. Вічне місто схоже на мертву діву.

  • Премія «Оскар» за найкращий міжнародний фільм, 2014
  • Премія «Золотий глобус» за найкращий міжнародний фільм, 2014

Малюк Джо, 2019

Режисер: Джессіка Гауснер

Мати-одиначка Еліс працює старшим агрономом у корпорації з виведення нових видів. Вона створила незвичайну малинову квітку: якщо її тримати при ідеальній температурі, правильно підживлювати та регулярно розмовляти з нею, ця рослина робить свого власника щасливим. Всупереч політиці компанії, Еліс забирає одну з рослин додому як подарунок для власного сина, підлітка Джо. Вони називають її «малюк Джо», але разом із квіткою починають рости і підозри Еліс: це творіння може бути не таким невинним, як його ім’я.

  • Премія за найкращу жіночу роль, Каннський кінофестиваль, 2019

Анджело, 2018

Режисер: Маркус Шляйнцер

Відень, початок XVIII століття. Африканський хлопчик-раб Анджело потрапляє під опіку графині: вона вирішує хрестити його і дати йому освіту. Досягнувши повноліття, Анджело стає знаменитим талісманом віденського двору, поки не вирішує таємно одружитися на білій жінці.

Король бельгійців, 2016

Режисер: Петер Бросенс, Джессіка Хоуп Вудворт

Трагікомічне роуд-муві про подорож короля Бельгії зі свитою. Йому доведеться повертатись із Туреччини додому сушею через усі балканські кордони. Стрічка відзначена Гран-прі Одеського міжнародного кінофестивалю та претендувала на звання найкращої комедії за версією Європейської кіноакадемії.

У моїй кімнаті, 2018

Режисер: Ульріх Кьолер

Нова картина від володаря «Срібного ведмедя» Берлінале Ульріха Кьолера. Головний герой драми – фрілансер, у якого мало грошей, але багато вільного часу. Одного разу він прокидається і розуміє, що людство зникло з лиця землі. Прем’єра фільму відбулася в межах програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю.

Франц, 2016

Режисер: Франсуа Озон

Події мелодрами дворазового номінанта Каннського фестивалю, французького режисера Франсуа Озона, відбуваються після закінчення Першої світової війни. Німкеня Анна щодня приходить на могилу свого нареченого Франца, який загинув у Франції. Одного разу вона бачить француза, який теж приніс квіти на могилу її коханого. Поява цього юнака кардинально перевертає життя героїні.

Чемпіони, 2018

Режисер: Хав'єр Фессер

Тренер з баскетболу, засуджений до громадських робіт, отримує завдання зробити чемпіонів з команди людей з ментальними порушеннями. Стрічка стала тріумфатором іспанської національної премії Гойя: із 11 номінацій фільм було відзначено у трьох – за найкращий фільм року, найкращу пісню та найкращого актора-дебютанта.
  • Конкурсна програма «Особливий погляд», Каннський кінофестиваль, 2019