Переможець конкурсу виставкових проєктів у Мистецькому арсеналі
Автори проєкту Олексій Биков, Олександр Бурлака, Євгенія Губкіна беруться дослідити, як суспільства формують архітектуру та як архітектура формує людину. Для цього вони систематизують знання й артефакти з архітектурної царини, розпорошені по різних архівах та інституціях; простежать, як змінювалися стилістичні парадигми, роль архітектора та уявлення про те, що таке архітектура; візуалізують елементи, стилi та зміни у часі української архітектури, яка має в своєму спадку сліди багатьох імперій, держав, катаклізмів та будівельних бумів.
«Для нас це був непростий вибір — всього на конкурс надійшло 12 цікавих проєктів. Програмній раді Мистецького арсеналу довелось тричі збиратися, щоб остаточно погодити переможця. Радію, що обраний проєкт буде міжрегіональним, мультидисциплінарним і дослідницьким. Вірю, що ця виставка допоможе відвідувачам краще розуміти міста, в яких ми живемо, їхню історію та архітектурну спадщину», – розповідає директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.
Читайте також: Відкриття постійної експозиції «Модернізм в Україні» в НАМУ
Конкурс виставкових мистецьких проєктів Мистецького арсеналу відбувається втретє. Першим переможцем конкурсу був проєкт «Швидкорозчинний час» (авторки ідеї і кураторки Вікторія Бавикіна і Ася Цісар). Виставка тривала у Мистецькому арсеналі з 12 липня по 12 серпня 2018 року. Під час другого відкритого конкурсу обрано проєкт, присвячений українській графіці XIX-XX століть (кураторки Катерина Підгайна та Ірина Боровець). Проєкт буде реалізовано у Мистецькому арсеналі навесні 2020 року.
До участі у конкурсі запрошувались куратори, митці та мистецькі групи, музейники, галеристи і колекціонери з проєктами, що відповідають місії і цінностям Мистецького арсеналу, які порушують актуальні суспільні питання та знайомлять із видатними явищами художньої й інтелектуальної культури, та мають потужний освітній компонент.
Мистецький арсенал є флагманською інституцією культури, місія якої — сприяти модернізації українського суспільства та інтеграції України до світового контексту, спираючись на ціннісний потенціал культури.