Виставки

Переможець конкурсу виставкових проєктів у Мистецькому арсеналі

Мистецький арсенал обрав переможця конкурсу виставкових проєктів на 2020 рік. «Енциклопедія архітектури України» — таку назву має ідея виставки, що перемогла на конкурсі.

Автори проєкту Олексій Биков, Олександр Бурлака, Євгенія Губкіна беруться дослідити, як суспільства формують архітектуру та як архітектура формує людину. Для цього вони систематизують знання й артефакти з архітектурної царини, розпорошені по різних архівах та інституціях; простежать, як змінювалися стилістичні парадигми, роль архітектора та уявлення про те, що таке архітектура; візуалізують елементи, стилi та зміни у часі української архітектури, яка має в своєму спадку сліди багатьох імперій, держав, катаклізмів та будівельних бумів.

«Для нас це був непростий вибір — всього на конкурс надійшло 12 цікавих проєктів. Програмній раді Мистецького арсеналу довелось тричі збиратися, щоб остаточно погодити переможця. Радію, що обраний проєкт буде міжрегіональним, мультидисциплінарним і дослідницьким. Вірю, що ця виставка допоможе відвідувачам краще розуміти міста, в яких ми живемо, їхню історію та архітектурну спадщину», – розповідає директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

Читайте також: Відкриття постійної експозиції «Модернізм в Україні» в НАМУ

Конкурс виставкових мистецьких проєктів Мистецького арсеналу відбувається втретє. Першим переможцем конкурсу був проєкт «Швидкорозчинний час» (авторки ідеї і кураторки Вікторія Бавикіна і Ася Цісар). Виставка тривала у Мистецькому арсеналі з 12 липня по 12 серпня 2018 року. Під час другого відкритого конкурсу обрано проєкт, присвячений українській графіці XIX-XX століть (кураторки Катерина Підгайна та Ірина Боровець). Проєкт буде реалізовано у Мистецькому арсеналі навесні 2020 року.

До участі у конкурсі запрошувались куратори, митці та мистецькі групи, музейники, галеристи і колекціонери з проєктами, що відповідають місії і цінностям Мистецького арсеналу, які порушують актуальні суспільні питання та знайомлять із видатними явищами художньої й інтелектуальної культури, та мають потужний освітній компонент.

Мистецький арсенал є флагманською інституцією культури, місія якої — сприяти модернізації українського суспільства та інтеграції України до світового контексту, спираючись на ціннісний потенціал культури.