Кіно

Вийшов офіційний трейлер історичного трилера «Ціна правди» про Голодомор

Стрічка «Ціна правди» — це історія про журналіста Ґарета Джонса, який у 1933 році вирушив до Радянського Союзу, щоб викрити правду про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні.

Режисером стрічки виступила номінантка на премію «Оскар» польська режисерка Аґнєшка Голланд. У широкий прокат фільм вийде 28 листопада.

Фільм спільного виробництва України, Польщі та Великої Британії знімали в нашій країні, а також у Польщі та Шотландії. В Україні зйомки проходили на найбільшій площі Європи у Харкові, яку на деякий час спеціально закрили для жителів і гостей міста.

Консультантом проєкту став професор Єльського університету Тімоті Снайдер, американський історик та письменник, який у своїй монографії «Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним» обґрунтував тезу про те, що радянський та нацистський режими знищили близько 14 млн мешканців на території України, Польщі, Білорусі, Прибалтики та в західних областях Росії.

«Ціна правди — це потужний та неймовірно важливий для українського та світового глядача фільм. Адже в епоху інформаційних фейків і постправди ми повинні насамперед самі залишатися справжніми та прагнути істини, як це робив головний герой – Ґарет Джонс. Тому важливо, що в цій історії ми можемо побачити багато паралелей з сучасністю», – зазначив продюсер Єгор Олесов.

Світова прем’єра стрічки відбулася в лютому 2019 року на Берлінському кінофестивалі, де вона брала участь в основному конкурсі.

Раніше глядачам був презентований фрагмент фільму, який був ексклюзивно опублікований виданням Variety.

Прем’єра історичного трилера в Україні відбудеться 28 листопада 2019 року.