Виставки

Виставка французької авангардистки з Одеси Cоні Делоне відкривається в Києві

Соня Делоне – художниця світового масштабу, одеситка єврейського походження, яка в ранньому віці поїхала з України до Санкт-Петербурга, а потім до Парижа, де і стала відомою. Її ім’я досі звучить сильніше за кордоном, але, на жаль, не в Україні. Масштабна виставка про художницю «Соня Делоне: ритм кольору» відкривається 15 листопада в Києві.

У своїй творчості Соня поєднувала музику і живопис, лекції і перформанс. Її авангардні ідеї втілювалися не тільки в образотворчому мистецтві, але і в дизайні, текстилі, моді, декораціях до театральних вистав тощо. Наразі одне з найбільших зібрань її робіт знаходиться у паризькому Центрі Помпіду.

 

Виставка представлена не лише особистими речами художниці та прикладами її мистецької діяльності, але й авторською студією «Сила творчості». У ній взяли участь митці, чиї роботи органічно продовжують спадок авангарду. Мисткині Яся Хоменко і Lesia Khomenko покажуть перформанс; відомий український архітектор Флоріан Юр’єв – живопис; дизайнерка Masha Reva перетворить простір на художню майстерню; засновниця майстерні OLK manufactory Оксана Левченя представить масштабні інсталяції; французька художниця Ева Толуа застосує текстиль як техніку в об’єктах своєї творчості та натхнення.

Виставка організована Французьким інститутом в Україні / Institut français d’Ukraine та агенцією культурного менеджменту Port.agency.

Соня Делоне: Ритм кольору

Коли: 15 листопада – 15 грудня 2019
Де: Set Art Space, вул. Ярославів Вал, 14а