Виставки

Національний музей «Київська картинна галерея» відновив свою роботу

Національний музей «Київська картинна галерея» відновлює свою роботу для відвідувачів. До 31 липня в експозиційних залах буде презентовано два проекти: «Автопортрет. Світ художника. Живопис, графіка, скульптура другої половини ХІХ-ХХ ст. з колекції музею» та «Aves. Народжені літати». Постійну експозицію музею тимчасово зачинено для відвідувачів. Відкриття залів проводитиметься поступово.

Виставка  «Автопортрет. Світ художника» продовжує програму «Види і жанри мистецтва» і є другою з проекту «Обрані часом». Портрет має давні художні  традиції. Автопортрет є різновидом цього жанру й чи не найскладнішим випробуванням для будь-якого митця. В музейній збірці представлені численні твори цього найпоширенішого  жанру. Близько 70 творів живопису, графіки, скульптури другої половини XIX-XX ст. з фондів музею розкривають тему рефлексії, самоідентифікації, складну психологію творчої особистості. Експозиція дає уявлення про еволюцію цього жанру впродовж  півтора сторіччя, знайомить із типологією й  різновидами портрету.

Як автопортрети, так і зображення представників  близького оточення, невід’ємного від світу самого  художника (дружин, дітей тощо)  презентовані не тільки в традиційних формах, а й у складних композиціях із включенням елементів інших жанрів; пейзажу, інтер’єру, тематичної картини, ню і побутового жанру.

Експозиція побудована за хронологічним принципом. Окремі майстри презентовані комплексно. Низкою робіт представлені М.Ге, І. Крамськой, І.Рєпін, М.Нестеров, З.Серебрякова, Б.Кустодієв. Серед експонатів виставки неперевершені живописні й графічні  взірці портретного мистецтва – автопортрети пензля В. Перова, М. Ге, М. Врубеля, З. Серебрякової, С. Герасимова.

Виставка «Aves. Народжені літати»

Виставка присвячена темі «Птахи в зображувальному мистецтві». Окрім робіт з колекції НМ ККГ будуть представлені твори з приватних зібрань міста Києва: живописні, графічні твори та предмети декоративно-ужиткового мистецтва.

Увагу глядачів неодмінно привернуть твори, виконані невідомими художниками кінця XVIII – початку XIX ст., котрі поєднали талант живописця, рисувальника і знання орнітолога. Особливе захоплення викликає дивовижне забарвлення екзотичних птахів: синьої котінги, червоноплечого чорного трупіала, австралійської славки, жовточеревої еуфонії.

Широкої популярності в мистецтві набули композиції із щигликом – символом пристрастей і жертовності. Невеликі роботи «Композиція з трояндами і щиглем на гілці» і «Щиголь на кошику з фруктами і ягодами», виконані в техніці гуаші, відзначені увагою до чарівних дрібниць та майстерністю виконання.

До зображення птахів зверталися не тільки натуралісти або художники-анімалісти, але й майстри пейзажу та натюрморту серед яких такі відомі майстри як В.Котарбінський «Жінка з голубами», «Годування ібісів», «Бій кентаврів з лапіфами», Б.Кустодієв «Омар, фазан», А.Рилов «Чайки», П.Свєдомський «Музиканти», К.Юон «Лебеді».

В експозицію увійде також вітрина з предметами декоративно-ужиткового мистецтва, зокрема фарфор із зображенням птахів: посуд, скульптура, дрібна пластика.

Правила відвідування музею:

  • Відвідування можливе лише з одягненою санітарною маскою;\
  • Перед входом до музею адміністратор зобов’язаний провести температурний скринінг. Якщо температура відвідувача перевищує 37,3 C, музей вимушений відмовити у відвідуванні;
  • Санітайзери для рук знаходяться біля входу, гардеробу та в санітарній кімнаті;
  • Дотримуйтесь дистанції 1,5 м;
  • В експозиції музею можливе перебування з розрахунку один відвідувач на 5 м.кв. Просимо зачекати своєї черги у випадку, якщо в експозиції знаходиться максимальна кількість відвідувачів.

Тривалість виставок: до 31 липня 2020р.

Національний музей «Київська картинна галерея»
м. Київ. Вул. Терещенківська, 9