Національний музей «Київська картинна галерея» відновив свою роботу
Виставка «Автопортрет. Світ художника» продовжує програму «Види і жанри мистецтва» і є другою з проекту «Обрані часом». Портрет має давні художні традиції. Автопортрет є різновидом цього жанру й чи не найскладнішим випробуванням для будь-якого митця. В музейній збірці представлені численні твори цього найпоширенішого жанру. Близько 70 творів живопису, графіки, скульптури другої половини XIX-XX ст. з фондів музею розкривають тему рефлексії, самоідентифікації, складну психологію творчої особистості. Експозиція дає уявлення про еволюцію цього жанру впродовж півтора сторіччя, знайомить із типологією й різновидами портрету.
Як автопортрети, так і зображення представників близького оточення, невід’ємного від світу самого художника (дружин, дітей тощо) презентовані не тільки в традиційних формах, а й у складних композиціях із включенням елементів інших жанрів; пейзажу, інтер’єру, тематичної картини, ню і побутового жанру.
Експозиція побудована за хронологічним принципом. Окремі майстри презентовані комплексно. Низкою робіт представлені М.Ге, І. Крамськой, І.Рєпін, М.Нестеров, З.Серебрякова, Б.Кустодієв. Серед експонатів виставки неперевершені живописні й графічні взірці портретного мистецтва – автопортрети пензля В. Перова, М. Ге, М. Врубеля, З. Серебрякової, С. Герасимова.
Виставка «Aves. Народжені літати»
Виставка присвячена темі «Птахи в зображувальному мистецтві». Окрім робіт з колекції НМ ККГ будуть представлені твори з приватних зібрань міста Києва: живописні, графічні твори та предмети декоративно-ужиткового мистецтва.
Увагу глядачів неодмінно привернуть твори, виконані невідомими художниками кінця XVIII – початку XIX ст., котрі поєднали талант живописця, рисувальника і знання орнітолога. Особливе захоплення викликає дивовижне забарвлення екзотичних птахів: синьої котінги, червоноплечого чорного трупіала, австралійської славки, жовточеревої еуфонії.
Широкої популярності в мистецтві набули композиції із щигликом – символом пристрастей і жертовності. Невеликі роботи «Композиція з трояндами і щиглем на гілці» і «Щиголь на кошику з фруктами і ягодами», виконані в техніці гуаші, відзначені увагою до чарівних дрібниць та майстерністю виконання.
До зображення птахів зверталися не тільки натуралісти або художники-анімалісти, але й майстри пейзажу та натюрморту серед яких такі відомі майстри як В.Котарбінський «Жінка з голубами», «Годування ібісів», «Бій кентаврів з лапіфами», Б.Кустодієв «Омар, фазан», А.Рилов «Чайки», П.Свєдомський «Музиканти», К.Юон «Лебеді».
В експозицію увійде також вітрина з предметами декоративно-ужиткового мистецтва, зокрема фарфор із зображенням птахів: посуд, скульптура, дрібна пластика.
Правила відвідування музею:
- Відвідування можливе лише з одягненою санітарною маскою;\
- Перед входом до музею адміністратор зобов’язаний провести температурний скринінг. Якщо температура відвідувача перевищує 37,3 C, музей вимушений відмовити у відвідуванні;
- Санітайзери для рук знаходяться біля входу, гардеробу та в санітарній кімнаті;
- Дотримуйтесь дистанції 1,5 м;
- В експозиції музею можливе перебування з розрахунку один відвідувач на 5 м.кв. Просимо зачекати своєї черги у випадку, якщо в експозиції знаходиться максимальна кількість відвідувачів.
Тривалість виставок: до 31 липня 2020р.
Національний музей «Київська картинна галерея»
м. Київ. Вул. Терещенківська, 9