Кіно

Польська військова драма «Дивізіон надії»

Польський фільм «Дивізіон надії» вийшов в український прокат. Картина розповідає про польських пілотів, з яких було сформовано елітний Дивізіон 303 — один з найкращих і найефективніших підрозділів під час Другої світової війни.

Події стрічки (оригінальна назва — «Dywizjon 303») розгортаються під час Другої світової війни. Це історія про мужніх польських повітряних асів і створення Ескадрильї-303, елітного винищувального підрозділу. Після підписання польським командуванням 6 жовтня 1939 року акту про капітуляцію ці пілоти втекли до Франції, а після захоплення Франції нацистами — у Велику Британію. Там вони приєдналися до Королівських повітряних сил (RAF — Royal Air Force). Молоді поляки, яких спочатку недооцінюють, стають легендою. У битві за Британію польська ескадрилья завдала 126 точних ударів — рекорд серед винищувальних авіапідрозділів. У фільмі представлені не лише ефектні повітряні бої, у ньому також оповідується про приватне життя повітряних асів. Кого вони кохали, кого втратили та за ким сумували.

драма «Дивізіон надії»

В основі сюжету фільму — однойменний бестселер Аркадія Фідлера — журналіста, який особисто бачив і записав історію легендарного бойового підрозділу. В Польщі книгу «Дивізіон 303» перевидавали 30 разів, переклали багатьма мовами світу, зокрема англійською, французькою, португальською, голландською і німецькою. Цей фільм — єдиний, що схвалила і підтримала родина Фідлера.

У фільмі використали орендований у Великій Британії справний екземпляр винищувача HawkerHurricane Mk.XII, подібний до винищувачів, які використовувалися під час Другої світової війни. Бюджет фільму склав 8 мільйонів доларів, значну частину яких витратили на захопливі бойові сцени та видовищні спецефекти.