Виставка Влади Ралко «Зона тиші. Фрагменти»

Новий проєкт одної з найбільш знакових сучасних українських мисткинь Влади Ралко демонструватиметься з 21 лютого по 23 березня в Києві.

Коли: 21 лютого - 23 березня 2020
вт-сб з 11:00 до 20:00
Де: «Щербенко Арт Центр», вул. Михайлівська, 22B, Київ

«Щербенко Арт Центр» презентує виставку Влади Ралко «Зона тиші. Фрагменти». Роботи створені художницею влітку 2019 року під час перебування в арт-резиденції «ЧервонеЧорне» в Каневі. Назва виставки відсилає до табличок із вимогою дотримуватися тиші довкола Чернечої гори в Каневі – місця, де похований Тарас Шевченко.

«Таке регламентоване замовчування обертається насиллям, коли мова, а саме мова мистецтва, уособлена в поетичному слові, підлягає німоті», – зазначає художниця. Зважаючи на постать поета, інструменталізовану радянською ідеологією та розтиражовану номенклатурою часів незалежності, Влада Ралко задалася питанням щодо ролі художника і мистецтва в формуванні людини та суспільства.

Серії полотен, малюнків і фотографій, об’єднані в проекті «Зона тиші», транслюють напружене зіставлення «зовнішнього та внутрішнього». Вміло нав’язаних патетичних лозунгів та цінностей, що складають умову можливості людського співбуття. Замовного мистецтва, що має «антигуманну природу», та мистецтва такого, що покликане «апелювати до людського в людині».

В межах виставки відбудеться презентація книжки Влади Ралко «Зона тиші». Видання ознайомить читачів із репродукціями полотен, малюнків і фотографій, що увійшли до однойменного проєкту, створеного в Каневі, та авторським текстом-коментарем до нього.