Огляди

Ресторан Interno: готують засуджені

Яскраві тропічні квіти на стінах, рожеві штори, саморобні дерев’яні меблі, барвисті подушки — ресторан Interno в туристичній Картахені (Колумбія) може видатися типовим хіпстерським закладом, якби не одне вагоме але.

Його працівники не тільки готують страви і обслуговують клієнтів — вони відсиджують свої терміни.

Ресторан, розрахований на 60 гостей, працює у жіночій в’язниці Сан-Дієго на околиці Картахени. Ця тюрма — несуворого режиму, і вона є останньою «зупинкою» для засуджених перед звільненням.

Interno відкрився у грудні 2016 року, і того часу ресторан допоміг десяткам ув’язнених набути навичок, котрі можуть допомогти реінтегруватися у звичне життя. Деяким жінкам особливо пощастило: їх учив готувати володар мішленівської зірки іспанець Колдо Міранда, котрого називають одним з найкращих авангардних шеф-кухарів світу.  Серед зіркових позицій у меню — севіче в кокосовому молоці та posta cartagenera, колумбійська страва з яловичини.

Ініціатором проекту виступила некомерційна організація Acción Interna, котра переймається поліпшенням якості життя ув’язнених і нещодавно звільнених. Вона планує відкрити ще один заклад, котрий називатиметься Externa. Там працюватимуть колишні ув’язнені.

 

Адреса: Calle 39, Barrio San Diego, Картахена, Колумбія

Забронювати столик: restauranteinterno@gmail.com.