Шефи

Скуштувати артишоки в Києві: страви від шефа

Чи любите ви артишоки? Донедавна по-справжньому закохатись у цей овоч в Україні було доволі складно, адже закладів, де його вміють готувати, у нас не так багато. Цю ситуацію заповзявся виправити шеф-кухар з Італії Гаетано Варко, який знає про артишоки все.

В рамках Фестивалю сицилійської кухні, який проходить у ресторані «Театро» готелю «Опера» до 10 березня, пан Варко презентував спеціальне меню на основі артишоків, страви з якого повністю змінюють уявлення про цей незвичайний, корисний та смачний продукт.

два шеф-кухарі

Автентична сицилійська кухня увібрала у себе найкращі кулінарні традиції греків, французів, іспанців, норманів й арабів. Останні принесли у регіон багато прянощів і цитрусових, завдяки чому народились нові страви та солодощі. Не менш важливим надбанням став артишок, який італійці одразу почали активно використовувати у всіх регіонах країни, від Лігурії та Риму до Сицилії і Сардинії.

Період збору врожаю триває з листопада по квітень, тому березень — найкращий час, щоби насолоджуватися артишоками. В ресторані «Театро» готелю «Опера» можна скуштувати справжні італійські артишоки, які Гаетано Варко привіз із містечка Черда, де розташовано його ресторан «Маркіз», для якого шеф-кухар власноруч відбирає усі продукти. Вже багато років Черда вважається столицею тематичної кухні Сицилії. Мешканці міста навіть встановили пам’ятник артишоку, щоб вшанувати цей видатний продукт, адже саме тут вирощується близько 50 мільйонів артишоків на рік.

страва з артишоку

Для Фестивалю сицилійської кухні сеньйор Варко підготував спеціальне меню, в якому майстерно поєднав артишоки з м’ясом, свіжими морепродуктами і овочами, створюючи шедеври інноваційної кухні з неповторним смаком. Серед авторських страв — креветки та крудите з артишоку в заправці з лимону та сицилійського апельсину. Підтверджую: всі компоненти ідеально доповнювали один одного, а соус відтінив трохи гіркуватий присмак основної складової страви.

салат із артишоку

Зіркою вечері стало тортіно з артишоку з м’ятою, броколі та фондю з сиру пекоріо, також привезеного з Італії. Страва вразила і подачею, і неймовірно ніжним смаком поєднання усіх інгредієнтів. Консистенція тортіно нагадала ідеально приготований десерт, а артишок, який подавали майже цілим, прекрасно тримав форму, зберіг колір й оригінальний смак завдяки мінімальній тепловій обробці.

артишок печений

Наприкінці вечері гостям запропонували хрусткий артишок з пастою казарече та рагу з молочного поросяти.

паста

Артишок також став основою соусу, в який маестро додав сицилійський мигдаль і який став прекрасним доповненням до соковитого тендерлойна.

стейк з артишоком

Після такого частування можна з упевненістю сказати, що деякі овочі, які мають зовсім звичайний вигляд, а іноді й дивний смак, приховують у собі дивовижні якості, що розкриваються завдяки сміливим поєднанням в умілих руках талановитих кухарів.

вечеря в ресторані

                                                                                                                                                                             Ніна Неронова

За нагоду познайомитися із сицилійською кухнею дякуємо готелю «Опера», послу Італії в Україні Давиде Ла Чечилія, директору Агентства зовнішньої торгівлі Італії в Києві Карло Феррарі, а також шеф-кухарям Гаетано Сгрої та Гаетано Варко.