10 ідей для підвищення продуктивності персоналу
Але… щось не так. Робота йде повільно, наче «з-під палки». Ніхто не «горить» проектом, а подекуди у колективі спалахують суперечки. Хороша новина: цю проблему легко вирішити за допомогою простих у підготовці і недорогих внутрішніх івентів. Ідеями з нашими читачами поділилася Катерина Христиченко, засновниця агенції з організації заходів OBRANI CREW.
Командні види спорту
Ідея не нова, але за ефективністю їй майже немає рівних. Спортивна команда — це група взаємозалежних людей, які прагнуть досягти спільної мети. Проблема вашого персоналу у тому, що він втратив командний дух, перестав концентруватися на спільній задачі. Майже кожен співробітник побудував собі невидимий психологічний «бункер» і відсиджується там. Зруйнувати ці перепони допоможуть командні види спорту. Підійде будь-що: від футболу до перегонів на картах.
Cпільний сніданок
Якщо у спортивних змаганнях людям доводиться докладати значних фізичних зусиль та постійно конкурувати, то на спільних сніданках команда може об’єднатися, як кажуть, «без поту та крові». Просто розішліть персоналу запрошення у приємний заклад. Потурбуйтеся про різноманітне меню. Атмосфера ресторанчику та смачні наїдки за спільним столом зроблять свою справу.
Творча п’ятниця
Ідея наступна: раз на тиждень створюйте творчу атмосферу у колективі. Присвятіть декілька годин настільним іграм, величезним спільним розмальовкам та іншим заняттям, які потребують командної роботи і креативу. Це ефективно руйнує психологічні бар’єри та допомагає налагодити спільну роботу.
«Армійський принцип»
Це простий спосіб мотивації команди, яку треба швидко об’єднати та налаштувати на результат. На один день перетворіть офіс на казарму (звичайно ж, жартома) та призначте систему «покарань». Наприклад, 20 стрибків через скакалку за нецільове використання телефону. Головне, щоб це було весело і необразливо.
Солоденьке, коли сумненько
У кожній компанії є періоди «затишшя» або спаду. Коли немає цікавих проектів або кількість задач тимчасово скоротилася, колектив нудиться, будує песимістичні прогнози і переглядає вакансії. Щоб підняти настрій та продемонструвати, що ситуація тимчасова і контрольована, хоч раз на тиждень організуйте «день десертів». Пригощайте колектив солоденьким: випічкою, тістечками або ж морозивом.
Сюрприз на день народження
Створіть формат поздоровлення співробітників. Обирайте зручний варіант. Припустимо, можна організувати свято для всіх іменинників місяця. Захід може бути скромним, але небанальним: кожного місяця можна змінювати тему і меню. Подумайте про колективні розваги, які сподобаються всім. Наприклад, фотобудку зі святковим реквізитом та функцією збереження фото у Instagram.
Спільний вихідний
Раз на місяць (чи з іншою періодичністю) ініціюйте проведення спільного вихідного дня. Нехай це буде тематична вечірка, пікнік за містом чи спортивне сімейне свято — ідей насправді безліч. Подумайте про формат: напевне, більшості співробітників буде зручно приходити з власними сім’ями. Головне — створити атмосферу веселощів і єднання.
День подяки
Як часто ви дякуєте команді за успішно реалізований проект? Ні, мова не про премії і бонуси: на них співробітники очікують апріорі. Але треба ще дещо: ви маєте показати команді, наскільки цінними були її зусилля. Почніть практику організації «днів подяки» за кожен успішний етап у роботі компанії. Нехай це будуть вечірки, де знайдеться місце для мотивуючої промови топ-менеджера, розваг і подарунків.
«Літні канікули»
Найкращий захід для мотивації співробітників — організувати невелику спільну відпустку за межами вашого офісу. Такі «канікули» діють освіжаюче. Вихідні на пляжі у поєднанні з командними іграми дадуть довготривалий ефект. І не забудьте після такого відпочинку створити веселий фотозвіт з позитивними коментарями. У складні періоди члени команди будуть дивитись на світлини і згадувати про веселий колективний відпочинок.
Такі важливі корпоративи
Корпоративні вечірки на великі свята — звичайна практика для українських компаній. Але проблема у тому, що більшість розглядає їх досить шаблонно: ресторан, багато їжі, спиртне, ведучий і запрошена «зірка» (в межах бюджету). На ранок у колективу після таких корпоративів — тільки головний біль. Рекомендую розглядати такі свята як можливість підвищити мотивацію колективу. А власнику компанії варто сприймати себе як інвестора: ви вкладаєте кошти у майбутні результати вашої команди. І обов’язково зверніться до професійних організаторів, щоб підготувати справді вражаючу і ефективну корпоративну вечірку.