Книжки

Книжки, які варто прочитати для саморозвитку

Є книжки «на один вечір», про які забуваєш, щойно перегорнувши останню сторінку. А є такі, що перевертають усе життя, провокують на зміни й самовдосконалення. Сьогодні у нашій добірці – цікаві книжки для саморозвитку.

Дари недосконалості. Як полюбити себе таким, як ти є

Брене Браун
«КСД», 2017 р.

Щодня суспільство, телебачення та інтернет нав’язують нам безліч моделей «правильної» поведінки і життя. Нам розказують, ким і як бути, а невідповідність «ідеальним» шаблонам примушує нас почуватися неповноцінними. Доктор філософії й авторка бестселера за версією New York Times «Дари недосконалості» Брене Браун дає десять потужних розгорнутих порад щодо того, як навчитися приймати й любити себе такими, які є.

Маленька книжка ікігай. Секрети щастя по-японському

Кен Могі
«Рідна мова», 2019 р.

Ікігай – це поняття японської культури, яке перекладається як «причина прокидатися вранці». Це можуть бути і зовсім дрібні мотивації на зразок ароматної чашки кави, і глибокі переконання: міцне здоров’я, улюблена робота. У будь-якому разі це шлях до щастя й успіху. У цій книжці для самовдосконалення поєднуються японська історія, культура, філософія, а також історії конкретних людей, що знайшли свою дорогу до гармонії через ікігай.

Rework. Ця книжка змінить ваш погляд на бізнес

Джейсон Фрайд, Девід Ханссон
«КСД», 2016 р.

Це книжка про бізнес, у якій ви не знайдете порад, як складати бізнес-плани чи шукати інвесторів. Джейсон Фрайд переконаний, що для успішного бізнесу потрібно значно менше, ніж думає більшість людей. Лише потрібно припинити говорити й почати працювати.
Саме тому, як це зробити, він і навчає читачів. Дізнайтеся, як стати більш продуктивними, й отримайте безліч цікавих ідей і порад, що надихають та мотивують.

 

бібілотека

Шлях митця

Джулія Кемерон
«Видавництво Старого Лева», 2017 р.

Безсумнівний бестселер Джулії Камерон – це 12-тижневий курс для саморозвитку, який допоможе вам розкрити свою творчу натуру. Пройдіть шлях від «У мене недостатньо таланту» до визнання свого потенціалу як митця. Крок за кроком змінюйте своє життя та уявлення, позбувайтеся блоків, страху, обмежень і провини. Нехай на зміну їм прийдуть впевненість у власних силах і натхнення. «Шлях митця» дає змогу зробити творчий процес звичною складовою вашого життя.

7 звичок надзвичайно ефективних людей

Стівен Кові
«КСД», 2012 р.

Є книжки для саморозвитку, а є бестселери для саморозвитку. Ця книжка Стівена Кові практично миттєво стала бестселером, адже читаючи її, люди усвідомлювали, що раніше рухалися у зворотному від успіху напрямку. Прийшло розуміння того, як багато існує простих речей, які уможливлюють направляти життя у бажане русло. Окрім очевидних і зрозумілих сенсів, книжка має багато прихованих змістів, які треба вміти правильно відчитати. Обережно: якщо ви прислухаєтеся до цих порад, зміни на краще неминучі.

Життя без обмежень

Нік Вуйчич
«Форс», 2016 р.

Ця книжка – фонтан натхнення й мотивації, тому її варто згадати в нашому ТОПі книжок для саморозвитку. Як часто ми скаржимося, що нам чогось бракує для щастя? Нік Вуйчич не скаржиться ні на що, попри те, що не має ні ніг, ні рук. Ця надзвичайна людина змогла не просто жити самостійним повноцінним життям, а й заробляти мільйони та насолоджуватися кожним днем. Мотиваційний спікер, що користується успіхом у всьому світі, вчить нас, що найважливіше завдання кожного – знайти ціль свого життя, попри всі труднощі, й прагнути досягти її попри всі перешкоди.

дівчина у бібліотеці

Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди

Марі Кондо
«КСД», 2016 р.

Японська консультантка з прибирання Марі Кондо підносить наведення ладу в домі на новий рівень і обіцяє, що правильна організація речей у приміщенні гарантує порядок назавжди. Її система передбачає поступовий, ретельний, вдумливий підхід до прибирання, внаслідок якого купи мотлоху приречені перекочувати на смітник. Марі дає деталізовані поради, як визначити, які речі в домі «випромінюють радість», а які ні. Не дивно, що, позбуваючись зайвого та прибираючи в домі, ви поступово упорядковуєте свої думки й наводите лад у своєму житті.

Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем

Марк Менсон
«Наш формат», 2018 р.

Суперзірка-блоґер Марк Менсон вчить читачів, як перестати намагатися увесь час бути позитивними і нарешті стати кращими і щасливішими. Популярність автора зробила так, що його книжка постійно входить до всіляких топів книжок для саморозвитку. Тут жодного підсолоджування проблеми – тільки не причесана, подекуди груба й завжди відверта правда про те, чому намагання постійно виглядати щасливим зовсім не гарантує справжнього щастя. У цій книжці багато гумору, історій і неприкритої чесності – це своєрідний ляпас суспільним смакам або ж чарівний пендель, який примушує замислитися й отямитися.

Монах, який продав свій «Феррарі»

Робін Шарма
«КМ-Букс», 2019 р.

Чудова притча про те, як досягти гармонії з собою і світом. Це надзвичайна історія багатого адвоката Джуліана Ментла, який зіткнувся з духовною кризою. Він звертається до древньої культури, і це змінює його життя, відкриваючи новий світ, де можна бути справжнім, не витрачати час даремно, мислити позитивно й жити за покликом серця. «Монах, який продав свій «Феррарі» — дуже корисна книга для саморозвитку.

тунель з книг

Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств

Кейт Ферраці
«КСД», 2016 р.

Якщо коротко, то «Ніколи не їжте наодинці» − це підручник з комунікації та налагоджування зв’язків. Його автор Кейт Ферраці пройшов шлях від бідняка до студента Гарварду та топ-менеджера кількох компаній. І все завдяки вмінню заводити знайомства. Він описує свою стратегію та філософію, ділиться стратегіями найуспішніших комунікаторів світу, дає практичні поради та попереджає, що «невидимість» − гірша за поразку.

Сила волі. Шлях до влади над собою

Келлі Макгонігал
«Наш формат», 2017 р.

Доктор філософії та психолог здоров’я Келлі Макгонігал написала книжку про те, що таке сила волі й чому вона дуже важлива для кожного. Макгонігал стверджує, що сила волі − не вроджена риса, а біологічна функція, яку можна розвивати за допомогою вправ, здорового сну та правильного харчування. Люди, що добре контролюють свою увагу, емоції та дії, здоровіші, щасливіші й успішніші. Ця книжка про самовдосконалення містить поради та вправи, що допомагають розвивати таку потрібну всім силу волі.

Коротко і по суті. Мистецтво розставляти пріоритети

Грег Маккеон
«Наш формат», 2017 р.

«Коротко і по суті» − книжка не про те, як зробити більше за меншу кількість часу. Вона про те, як робити лише потрібні речі. Це також не стратегія тайм-менеджменту чи техніка підвищення продуктивності. Це ціла наука про те, як визначати головне, відкидати все другорядне й таким чином приділяти найбільше часу й уваги лише тому, що насправді має значення.

книги

Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати

Сьюзан Кейн
«Наш формат», 2016 р.

Щонайменша третина всіх людей – інтроверти. Люди, які радше слухатимуть, ніж говоритимуть, які воліють працювати наодинці, аніж у команді, які талановиті, але ненавидять рекламувати себе. Сьюзан Кейн стверджує, що ми багато втрачаємо, недооцінюючи інтровертів, та демонструє недоліки «екстравертної» орієнтації суспільства. Також вона розповідає неймовірні історії цікавих інтровертів, примушує переглянути ставлення до цієї категорії людей. Цікава й нетривіальна тема, свіжий погляд — ось чому цю книжку варто прочитати.

Кради як митець. Креативні «фішки», про які тобі ніхто не розповість

Остін Клеон
«КСД», 2016 р.

Молодий письменник і художник Остін Клеон переконує нас, що зовсім не обов’язково бути генієм, а от собою бути необхідно. Основна думка цієї цікавої книжки для самовдосконалення: творчість, креативність є скрізь і доступна усім. «Кради як митець» − це маніфест епохи діджитал, підручник з творчості, який допомагає кожному розкрити у собі митця за допомогою ілюстрацій, вправ і прикладів. І, звісно ж, віри у власні сили.

Історія Starbucks. Усе почалося з чашки кави…

Говард Шульц
«Наш формат», 2017 р.

У 2008 році, у розпал світової економічної кризи, Говард Шульц покинув комфортну посаду президента Starbucks, щоб стати… CEO цієї ж компанії.  Йому здавалося, що Starbucks збилася зі свого шляху, і він був сповнений рішучості відновити не лише фінансове, а й духовне здоров’я своєї улюблениці. Ця книжка – дивовижна історія того, як у складні часи Starbucks знову стала успішною і прибутковою компанією, водночас не забуваючи про людяність. Це втілення філософії Говарда Шульца: головне – не перемога, а спосіб, у який ти її досягаєш.

Звісно ж, це далеко не всі найкращі корисні та цікаві книжки українською мовою для саморозвитку і самовдосконалення. Ми переконані, що кожен із вас може доповнити цей перелік своїми улюбленими творами, які надихають і мотивують. А найголовніше – справді допомагають змінити життя на краще.