Кіно

Топ 7 фільмів, що мотивують

Деякі стрічки здатні не тільки приносити естетичне задоволення, а й надихати на звершення. До вашої уваги – 7 найкращих мотиваційних фільмів.

Людина без мотивації – наче автомобіль без іскри запалювання. Навіть маючи повний бак бензину, не може зрушити з місця. Є різні способи виправити ситуацію. Та, мабуть, найбільш приємний – це подивитися цікаве кіно, яке може надихнути на дії. Отже, якщо у вас немає сил і бажання щось робити, але є пара годин вільного часу – перегляньте щось із цієї добірки найбільш мотиваційних фільмів. Цілком імовірно, що після перегляду у вас з’явиться та сама іскра, якої вам бракувало.

Король говорить

Велика Британія, 2010

Режисер: Режисер Том Гупер

Мабуть, це один з найкращих мотиваційних фільмів, заснованих на реальних подіях. У ньому йдеться про герцога Йоркського Альберта, згодом короля Великої Британії Георга VI. У головного героя, як і в його історичного прототипу, були серйозні проблеми з дикцією – він сильно заїкався, особливо коли йому доводилося виступати публічно. При цьому він міг абсолютно нормально розмовляти, коли залишався наодинці. Зусилля логопедів були марними, аж поки майбутній монарх не потрапив до лікаря-любителя, який практикував дуже екстравагантні, але дієві методи. Завдяки його зусиллям, а також завдяки власній цілеспрямованості королю вдається побороти дефект і почати говорити плавно і переконливо. Фільм справді надихає на те, щоб працювати над собою, попри невдачі та насмішки, адже навіть королі натрапляють на подібні труднощі.

Завжди кажи “Так”

США/Велика Британія, 2008 р.

Режисер: Режисер Пейтон Рід

Головний герой стрічки – звичайний, нічим не примітний банківський клерк (наскільки непримітним може бути герой у виконанні Джима Керрі). Як і всім людям, йому час від часу доводиться використовувати слово «ні», щоб відмовитись від сумнівних чи нецікавих, на його думку, пропозицій. Та одного разу він майже випадково потрапляє на дивний семінар, де його буквально змушують прийняти угоду, за умовами якої з цього часу він почне погоджуватися з усім, що йому запропонують. Герой починає відповідати «так» на найбезглуздіші пропозиції й раптово його життя стає захопливим, а сам він – успішним і щасливим. Хоча сюжет дещо казковий, проте він вчить помічати безмежні можливості, які нас оточують. «Завжди кажи “Так”» – це фільм, що мотивує відкривати для себе нове та хоча б інколи діяти спонтанно, наперекір нудній рутині. 

Життя прекрасне

Італія, 1997 р.

Режисер: Режисер Роберто Беніньї

Попри назву, цей сильний мотиваційний фільм є трагічним. Життя в ньому, зрештою, виявляється прекрасним всупереч жахливим обставинам, у які потрапляють головні герої. Події розгортаються в Італії часів Другої світової війни. Батька і його маленького сина, як і решту євреїв, відправляють у концентраційні табори. Батько – вигадливий життєлюб у виконанні неповторного Роберто Беніньї – каже синові, що все, що з ними відбувається, – не що інше, як велика гра, і переможець отримає приз – справжній танк. Проте задля цього потрібно дотримуватися суворих правил, зокрема не потрапляти на очі солдатам. Усі ці правила допомогли хлопчикові залишатися весь час поряд із батьком. Згодом батько загинув, рятуючи сина, хлопця ж підібрали американські солдати, які звільнили місто. Хлопчик зрозумів, що гра закінчилася, а танк, на якому його відвезли, і є тим самим призом, який обіцяв йому батько.

Шоу Трумена

США, 1998 р.

Режисер: Режисер Пітер Вір

Деякі цікаві мотиваційні фільми мають напівфантастичний сюжет, який допомагає зрозуміти певні аспекти життя через красиву метафору. До таких належить і «Шоу Трумена» – перший голлівудський фільм артхаусного австралійського режисера Пітера Віра. Обставини, в яких живе головний герой, з одного боку, дивовижні, їх важко (хоча й не неможливо) уявити в наших реаліях. З іншого – вони дуже влучно ілюструють бутафорську сутність обставин життя. Певної миті з героєм трапляється щось на кшталт прозріння і він постає перед вибором: залишитися у звичній безпечній штучній дійсності чи піти за її межі – до справжньої реальності, яка лякає своєю невідомістю. Фільм надихає на те, щоб не боятися йти власним шляхом, всупереч обставинам і оточенню.

Топ 7 фільмів, що мотивують

Весна, літо, осінь, зима… і знову весна

Південна Корея, 2003

Режисер: Режисер Кім Кі Дук

Життя людини циклічне – схоже на природні процеси. Це усвідомлення уможливлює більш зважено дивитися на те, що трапляється в нашому повсякденному існуванні. Зокрема, зрозуміти, що на кожному етапі існування ти – інша людина, інший варіант самого себе. Що все, що з тобою трапилося, мало трапитися. А коли тобі здається, що ти збився з дороги, остаточно заплутався, а твою душу стиснув холод, треба пам’ятати що після зими завжди настає весна і нове життя. Фільм південнокорейського режисера Кім Кі Дука (який зібрав цілу низку нагород світових фестивалів) зображає життя хлопчика, який виховувався у монаха-цілителя. Йому судилося вийти за ізольований острівок свого дитинства, аби пізнати життя, зрештою, втратити все, навіть самого себе – стати злочинцем і понести покарання, щоб повернутися до будинку вчителя і продовжити його справу. Фільм, який варто подивитись усім, кому здається, що життя зайшло у глухий кут.

Мирний воїн

США, 2006

Режисер: Режисер Віктор Сальва

Мотиваційні фільми про спорт зазвичай розповідають про те, як тому чи тому спортсмену доводиться демонструвати велику наполегливість, перемагати самого себе, аби досягти спортивних успіхів. «Мирний воїн» набагато глибший. Він також розповідає про спортсмена. Проте завдання хлопця на ім’я Ден не в тому, аби перемогти обставини, щоб досягти свого. Навпаки, він досить успішний гімнаст, зразковий студент, улюбленець дівчат, і все в його житті складається якнайкраще, аж поки він не травмує ноги і не втрачає можливість займатися улюбленим спортом. Головний герой за допомогою наставника приходить до розуміння, що не зовнішні досягнення і не успіх, а сила духу робить людину по-справжньому величною. На жаль, найчастіше ми розуміємо це тільки тоді, коли щось втрачаємо. 

Пірати Кремнієвої долини

США, 1999

Режисер: Реж Мартін Берк

Мотиваційні фільми про бізнес дуже надихають, коли вони засновані на реальних історіях успіху, особливо якщо це історії таких гігантів, як Стів Джобс і Білл Гейтс. Фільм розповідає про появу і розвиток персонального комп’ютера через взаємну конкуренцію і підтримку між провідними американськими компаніями та їхніми продуктами. Основний сюжет стрічки починається на початку 1970-х і закінчується у 1985 році, коли Стів Джобс пішов з Apple Computer. А її назва показує сутність протидії компаній Microsoft і Apple як безпринципних акул бізнесу, здатних на що завгодно для розвитку своїх проєктів. Окрім того, у стрічці показано, як юні ентузіасти й талановиті мрійники перетворюються з часом на найвпливовіших бізнесменів свого часу. Це тепер усі знають про Apple та Microsoft, а колись все починалося з маленьких підсобних приміщень і великих амбіцій молодих програмістів. Таке кіно має надихнути усіх, хто мріє про власний стартап або уже його заснував і потребує додаткового емоційного поштовху для його розвитку.