Ініціатива

Yves Rocher оголосив переможців екопремії «Земля жінок» в Україні

11-та церемонія вручення премії «Земля жінок» 2020, на якій було відзначено найкращі жіночі екопроєкти, відбулася в Києві 12 березня.

Мета щорічної премії – підтримати активних жінок, які своїми екопроєктами допомагають суспільству чи борються за збереження довкілля. Фонд  Yves Rocher виділяє грошові премії трьом учасницям-переможницям (5 000, 3 000 і 2 000 євро відповідно). Володарка першої премії візьме участь в міжнародному конкурсі й змагатиметься за грант вартістю 10 000 євро з представницями 15 країн, серед яких Франція, Німеччина, Мексика, Швейцарія, Марокко, Португалія, Туреччина, Італія.


Журі й лауреатки премії «Земля жінок» 2020 року.

Для вибору найкращих екопроєктів в кожній країні формується команда членів журі, що ретельно відбирає найперспективніші проєкти, що вже реалізуються та мають конкретні досягнення. Авторки трьох найкращих отримують гранти на їх подальший розвиток.

Отож, лауреатками премії «Земля жінок» 2020 року стали:

І премія — Світлана Петраковська з проєктом «Зелені янголи солоних озер».

премія земля жінок
Світлана Петраковська, член журі  Жанна Лаврова.

Проєкт направлений на захист прибережних захисних смуг солоного озера Бурнас за рахунок створення екобун (хвилерізів) з виноградної лози по пери метру лиману, що забезпечують намивання нової берегової лінії, а також висадження 8,5 км 3-ярусного рослинного поясу з дерев та кущів, що укріплюватимуть схили берегів лиманів Бурнас, Алібей та Курудіол.

ІІ премія — Яніна Лучейко з проєктом «Відповідальне ставлення до природи для збереження природи Карпат».


Проєкт направлений на збереження природи Карпат і здоров’я жителів від шкідливого впливу відходів шляхом запровадження сортування відходів і навчання відповідальному споживанню: створення книжки-посібника для навчання дітей дошкільного і молодшого шкільного віку про сміття і його вплив на здоров’я та природу, проведення екоакції з прибирання місцевості від побутового сміття, проведення екопікніків для дітей та їх батьків з метою навчання, екологічного виховання дітей.

ІІІ премія — Надія Костіна з проєктом «Зцілення природою: лікування аутизму та дитячого церебрального паралічу».

премія земля жінок Ів РошеНадія Костіна, Тарас Тополя

Проєкт має на меті адаптацію та реабілітацію дітей-аутистів, а також дітей та молоді з іншими фізичними та розумовими порушеннями шляхом природореабілітації. Завданням проекту є використання інноваційних американських та європейських методик з метою покращення станів аутизму та ДЦП у вихованців Лубенської спеціальної школи-інтернату.

До складу українського журі 10-ї премії «Земля жінок» увійшли:

 • Тарас Тополя, соліст гурту «Антитіла», молодіжний посол UNICEF в Україні, амбасадор проєкту U-report;
 • Ната Жижченко, лідерка гурту ONUKA;
 • Соня Забуга, головна редакторка журналу ELLE Ukraine;
 • Анна Земскова, головна редакторка журналу Harper’s Bazaar Ukraine;
 • Олександра Буринська, головна редакторка журналу Cosmopolitan;
 • Костянтин Путиленко, головний редактор журналу Marie Claire Ukraine;
 • Катерина Світлична, головна редакторка журналу «Караван историй»;
 • Жанна Лаврова, головна редакторка журналу Event Ukriane;
 • Наталія Ємеліна, головна редакторка журналу Единственная та Твой Малыш;
 • Андрій Баштовий, головний редактор онлайн-видання The Village;
 • Юрій Марченко, головний редактор онлайн-видання Platfor.ma;
 • Євгенія Аратовська, кураторка проєкту «Україна без сміття», лауреатка премії «Земля Жінок» 2016 року;
 • Анна Запталова, генеральна директорка компанії «Ів Роше Україна».

Журі оцінювали проєкти за такими критеріями: позитивний вплив на навколишнє середовище, практична користь та соціальна важливість проєкту для місцевих громад та/або України в цілому, якість зв’язку з місцевими громадами та організаціями, історія досягнень / конкретні результати, обґрунтування бюджету; мотивація та відданість керівника , оригінальність/інноваційність, перспективи розвитку, надійність організації/проєкту.

Вже зовсім скоро стартує прийом екопроєктів  на участь в премії 2021 року, тому всі охочі матимуть змогу приєднатися й випробувати свої сили, щоб змінити нашу планету на краще.