Куди прямують івенти: 8 актуальних трендів

Мода на традиційні заходи поступово зникає в минулому. Замість звичних ресторанів і готелів організатори івентів як майданчики обирають лофти, дахи, занедбані будівлі. Естрадних зірок для створення настрою на заходи вже майже не кличуть, їх замінили оригінальні вчені та топові блоґери. Зрештою, головною цінністю заходів має бути вміння створити унікальне середовище, атмосферу, максимально занурити в неї відвідувачів, зробити їх повноцінними учасниками події.

Стримінґ усіх мастей

Участь у події сьогодні не вимагає фізичної присутності. Livestreaming – онлайн-трансляція заходів – дає змогу спостерігати за тим, що відбувається у будь-якому куточку світу з екрана власного смартфона. Це норма цифрового життя. Змінюється хіба що фокус трансляції. Кілька років тому National Theatre Live в Лондоні запустив прямі трансляції своїх вистав у світові кінотеатри з використанням семи камер для забезпечення враження повного занурення віртуального глядача. Експерти прогнозують, що в майбутньому такого несподіваного використання livestreaming неодмінно побільшає. А ще стане масовішим і популярнішим за краудстримінґ (прямі трансляції безпосередньо учасниками заходу).

Ефект присутності

Майбутнє – за технологіями, що уможливлюють максимально скоротити дистанцію між спікерами, гостями та онлайн-глядачами. Що більшого ефекту присутності вдасться досягти, то шаленіший успіх чекає на захід. Дистанція між сценою і глядачами скорочується: аудиторія бере участь у вирішенні завдань, ставить запитання. Це стосується і офлайн-, і онлайн-учасників.

Живе спілкування, справжні емоції

Живе спілкування

Віртуальне життя у месенджерах і соцмережах, перенасиченість інформацією підвищує цінність звичайних живих офлайн-комунікацій. І івенти – саме той формат живого спілкування, який буде в попиті. Зокрема таким простором для плідного спілкування цілком можуть стати вузько сегментовані події, «виключно для своїх». Увага до офлайн зростатиме, боротьба йтиме не за час, а за силу емоції, яку викликає бренд. Тому завдання організаторів подій – створювати сильні емоції, що мають соціальне значення і якісно змінюють життя людини.

ЗСЖ незмінно у фаворі

Здоровий спосіб життя і спорт не втрачають популярності. Кількість спортивних заходів зростатиме, бренди прагнуть максимально асоціюватися з атрибутикою ЗСЖ. Але звичайними видами фітнесу аудиторія вже «наїлася». Людям цікаві нові, незвичайні активності або навіть їх несподівані мікси, як-от тренування «бокс + балет». Поєднання непоєднуваного викликає вау-ефект! Щодо майданчиків, то в попиті неочікувані, оригінальні місця. Тренуванням у спортзалі нікого не здивуєш, а ось на даху, в парку, на площі міста – це круто.

Спільна справа

Зростатиме бажання людей отримувати свій безпосередній досвід, бути повноцінним учасником події. Не зменшується, а навіть зростає популярність майстер-класів, групової роботи, створення спільних арт-об’єктів на подіях. Ба більше, гості готові брати участь і в створенні самого заходу, не спостерігати здалеку, а саме співпрацювати. Ховати «внутрішню кухню» івенту вже не актуально, є помітний тренд на відкритість та інтерес до внутрішніх процесів. Така співучасть дає змогу гостям глибше зануритися в подію, ближче познайомитися з організаторами та іншими учасниками, формує відчуття спільної справи.

Душевні деталі

Люди цифрового світу люблять яскраві, незвичайні деталі, які матимуть рейтинг у соцмережах. Якщо запланувати такі в своєму заході, можна не сумніватися у зворотному зв’язку на подію. Такими родзинками можуть бути цитати, що в художньому безладі розкидані майданчиком, серветки на столі з висловами, що мотивують, або несподівані звуки. Приміром, перед початком однієї з дилерських конференцій Cordiant організатори події використовували замість традиційного музичного програшу-джинглу звук шин, які рвуться з місця. Такий саунд-трек миттєво заряджав аудиторію потрібною емоцією і драйвом, що асоціюється з автомобілем.

Інтернет речей

Нові технології та додатки до смартфонів відкривають нові інент-можливості. Так званий інтернет речей вирішує безліч завдань організаторів заходів. Куди, приміром, подіти сувеніри? Що дарувати учасникам і як відзвітувати перед партнерами? На Заході з’явилася технологія, яка незабаром стане популярною і в Україні, – Digital Swag Bags. Це платформа, куди організатори завантажують спецпропозиції від партнерів, інформацію про захід, ваучери на подарунки – все, що зазвичай вкладається до сумки учасника. Важливо, що такий девайс уможливлює виміряти ефективність подарунків: а це і додатковий бонус у спілкуванні з партнерами, і джерело цінної інформації про аудиторію.

VR/AR forever

VR-окуляри

Чому б не посадити за кермо нової моделі авто на його презентації відразу сотню відвідувачів і запустити їх у всесвіт або савану? Тепер цього ефекту можна досягти за допомогою VR-окулярів для кожного з гостей. Зробити світлини будь-кого з відвідувачів з Ріанною або Людиною-павуком – теж не проблема завдяки технологіям доповненої реальності. AR – чудовий інструмент для інтерактиву. Приклад: популярна розвага «цифровий художник», що дає змогу «зафарбовувати» певним кольором зображення на проекції чи проектувати на зображення малюнок, нанесений гостем на спеціальну панель. За допомогою AR можна навіть опинитися в Парку Юрського періоду, а потім записати свою пригоду на відео й поділитися з друзями. Мінус VR/AR-технологій – вони потребують багато витрат. Але за ними майбутнє.

Вікторія Куриленко