Куди прямують івенти: 8 актуальних трендів
Стримінґ усіх мастей
Участь у події сьогодні не вимагає фізичної присутності. Livestreaming – онлайн-трансляція заходів – дає змогу спостерігати за тим, що відбувається у будь-якому куточку світу з екрана власного смартфона. Це норма цифрового життя. Змінюється хіба що фокус трансляції. Кілька років тому National Theatre Live в Лондоні запустив прямі трансляції своїх вистав у світові кінотеатри з використанням семи камер для забезпечення враження повного занурення віртуального глядача. Експерти прогнозують, що в майбутньому такого несподіваного використання livestreaming неодмінно побільшає. А ще стане масовішим і популярнішим за краудстримінґ (прямі трансляції безпосередньо учасниками заходу).
Ефект присутності
Майбутнє – за технологіями, що уможливлюють максимально скоротити дистанцію між спікерами, гостями та онлайн-глядачами. Що більшого ефекту присутності вдасться досягти, то шаленіший успіх чекає на захід. Дистанція між сценою і глядачами скорочується: аудиторія бере участь у вирішенні завдань, ставить запитання. Це стосується і офлайн-, і онлайн-учасників.
Живе спілкування, справжні емоції
Віртуальне життя у месенджерах і соцмережах, перенасиченість інформацією підвищує цінність звичайних живих офлайн-комунікацій. І івенти – саме той формат живого спілкування, який буде в попиті. Зокрема таким простором для плідного спілкування цілком можуть стати вузько сегментовані події, «виключно для своїх». Увага до офлайн зростатиме, боротьба йтиме не за час, а за силу емоції, яку викликає бренд. Тому завдання організаторів подій – створювати сильні емоції, що мають соціальне значення і якісно змінюють життя людини.
ЗСЖ незмінно у фаворі
Здоровий спосіб життя і спорт не втрачають популярності. Кількість спортивних заходів зростатиме, бренди прагнуть максимально асоціюватися з атрибутикою ЗСЖ. Але звичайними видами фітнесу аудиторія вже «наїлася». Людям цікаві нові, незвичайні активності або навіть їх несподівані мікси, як-от тренування «бокс + балет». Поєднання непоєднуваного викликає вау-ефект! Щодо майданчиків, то в попиті неочікувані, оригінальні місця. Тренуванням у спортзалі нікого не здивуєш, а ось на даху, в парку, на площі міста – це круто.
Спільна справа
Зростатиме бажання людей отримувати свій безпосередній досвід, бути повноцінним учасником події. Не зменшується, а навіть зростає популярність майстер-класів, групової роботи, створення спільних арт-об’єктів на подіях. Ба більше, гості готові брати участь і в створенні самого заходу, не спостерігати здалеку, а саме співпрацювати. Ховати «внутрішню кухню» івенту вже не актуально, є помітний тренд на відкритість та інтерес до внутрішніх процесів. Така співучасть дає змогу гостям глибше зануритися в подію, ближче познайомитися з організаторами та іншими учасниками, формує відчуття спільної справи.
Душевні деталі
Люди цифрового світу люблять яскраві, незвичайні деталі, які матимуть рейтинг у соцмережах. Якщо запланувати такі в своєму заході, можна не сумніватися у зворотному зв’язку на подію. Такими родзинками можуть бути цитати, що в художньому безладі розкидані майданчиком, серветки на столі з висловами, що мотивують, або несподівані звуки. Приміром, перед початком однієї з дилерських конференцій Cordiant організатори події використовували замість традиційного музичного програшу-джинглу звук шин, які рвуться з місця. Такий саунд-трек миттєво заряджав аудиторію потрібною емоцією і драйвом, що асоціюється з автомобілем.
Інтернет речей
Нові технології та додатки до смартфонів відкривають нові інент-можливості. Так званий інтернет речей вирішує безліч завдань організаторів заходів. Куди, приміром, подіти сувеніри? Що дарувати учасникам і як відзвітувати перед партнерами? На Заході з’явилася технологія, яка незабаром стане популярною і в Україні, – Digital Swag Bags. Це платформа, куди організатори завантажують спецпропозиції від партнерів, інформацію про захід, ваучери на подарунки – все, що зазвичай вкладається до сумки учасника. Важливо, що такий девайс уможливлює виміряти ефективність подарунків: а це і додатковий бонус у спілкуванні з партнерами, і джерело цінної інформації про аудиторію.
VR/AR forever
Чому б не посадити за кермо нової моделі авто на його презентації відразу сотню відвідувачів і запустити їх у всесвіт або савану? Тепер цього ефекту можна досягти за допомогою VR-окулярів для кожного з гостей. Зробити світлини будь-кого з відвідувачів з Ріанною або Людиною-павуком – теж не проблема завдяки технологіям доповненої реальності. AR – чудовий інструмент для інтерактиву. Приклад: популярна розвага «цифровий художник», що дає змогу «зафарбовувати» певним кольором зображення на проекції чи проектувати на зображення малюнок, нанесений гостем на спеціальну панель. За допомогою AR можна навіть опинитися в Парку Юрського періоду, а потім записати свою пригоду на відео й поділитися з друзями. Мінус VR/AR-технологій – вони потребують багато витрат. Але за ними майбутнє.
Вікторія Куриленко